Po godzinie 16 zakończyło się dzisiaj, 18 października, posiedzenie Rady Nadzorczej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu.

OSM Łowicz, fot. NŁ
OSM Łowicz, fot. NŁ

Ustalony został na nim termin walnego zgromadzenia, na którym zapadnie decyzja – czy OSM ma dalej działać jako niezależny podmiot, czy też raczej szukać połączenia z którymś z trzech największych potentatów na polskim rynku w tej branży. Odbędzie się ono 21 listopada.

O wcześniej przeprowadzonych zebraniach terenowych z właścicielami oraz o stanowisku prezydium rady nadzorczej ws. samodzielności spółdzielni – piszemy w dzisiejszym Nowym Łowiczaninie.

292 komentarze

 1. Jak tam wariaty upadłość przegłosowana? Coś cisza nikt pary z ust nie puszcza Waldek na walnym to i bzdur nie ma komu pisać już możemy palić znicze przed zakładem?
  Pozdro dla wszystkich obradujących trzymajta się wariaty.

 2. Ruda tańczy jak szalona
  Pojechała bez kondona
  Rudej nic już nie zrobicie
  Grubą kasę zapłacicie

 3. Drodzy delegaci oraz szanowny zarządzie,
  Prawdziwi rolnicy oczekują połączenia. Nie ma ich już wielu, bo masowo wszyscy odchodzą, ale jeśli chcecie, żeby zakład istniał (szyld nie ma znaczenia) to musicie dzisiaj przegłosować połączenie. W przeciwnym razie będziecie mieć na sumieniu kilkaset miejsc pracy oraz roszczenia rolników po nieuchronnym bankructwie. Co będzie w kryzysie. Inni obniżą kilkanaście groszy, a wy co zrobicie? Rolnicy sobie znajdą innego odbiorcę, ale chyba warto dać sobie szansę i nie odrzucać podanej pomocnej dłoni przez M. Przemyślcie to jeszcze raz.
  Prawdziwy rolnik

 4. Co wy robita? Powolujecie człowieka po dwóch miesiącach odwolujecie wy jesteście ludźmi? Wy chcecie żeby ktoś was ratował? Co wy w głowach macie. Zamykacie przed sobą kolejne drzwi a i tak cała Polska z was się śmieje k i z!!!!!!!! Śmiał dziś na walnym można odśpiewać wieczny odpoczynek i dopisać osm Łowicz do listy Rypina. Jeszcze wczoraj była nadzieja na choćby połączenie dziś upadłość jest już przesadzona!!!!

 5. mgr rolnictwa

  jakies wieści z Rady dzisiejsze?? Co z tym handlowym dalej? Wygral ze spółzielnią?

 6. Jedna z sieci handlowych promocja mleko łowickie 1.75zl!!! Moi drodzy takimi promocjami to wy marzy nie zrobicie kredytów nie spłacicie i za surowiec dobrze też nie zapłacicie. Dla porównania promocja na mleko łaciate 1.99zl z czego wynika różnica? Z wartości marki, umiejętnego handlu, braku noża na gardle jaki ma Łowicz. Ludzie zrozumcie sami z tego bagna nie wyjdziecie a na pewno nie szczęśliwie.

  • jak by ktos kompetentny z wizja przyszedł , to na luzie damy sobie radę. No ale niestety narazie nikogo takiego nie ma! I mamy jaja nie dowytrzymania. Jak mawiała pani minister z peło: jaja jaja jaja!!!!!

   • Kolego realizujemy wizję już trzeciego zarządu i efekty co raz gorsze. Jedź do biura sieci handlowej wyjaw swoją wizję i zobaczysz jaka będzie reakcja. Gwarantuje Ci furory nie zrobisz.

   • E tam gadanie! Tak jak teraz robia to moga tylko ceną konkurowac! Lowicz od kilku juz lat nie ma marketingu i komunikacji!

  • Z tego że łowickie ma 2 procent tłuszczu a złociste 3.2 policz sobie no jednostka tłuszczu powyżej 20 groszy że łowickie jest droższe.

 7. Tutaj nie rolnicy się udzielają tylko Ci którym obiecano cuda za przejęcie firmy jak na tym obrazku bo ten obrazek to nie z Photo stopa tylko prawdziwy. Taki Polmlek to niech sam najpierw u siebie sobie poradzi. Zarzuty nie wymyślone tylko prawdziwe dla Pana M który jeszcze niedawno w Łowickim się udzielał.

  • Świętujemy rocznicę Niepodległości a my mamy być PODLEGLI! Wywalić z Rady i z Zakładu tych którzy chcą nas rozebrać i zrobić pierwszy rozbiór Łowicza. Ponad 100 lat Spółdzielnia istniała, a teraz ma być ZABÓR. Wierzymy w patriotyzm lokalny rolników.

   • Waldek skończ z tym patriotyzmem. Jego do garnka nie włożysz, nim kredytów nie spłacisz a sytuacja na rynku co raz gorsza a spółdzielni jeszcze gorsza. My rolnicy chcemy stabilizacji i dobrej ceny za mleko. Udziały już na tą chwilę nie są do odzyskania przy takim zadłużeniu.
    Waldek tylko jutro nie rób żadnych dymów bo i tak cały kraj i trochę świata na nas patrzy i się doopami z nas śmieje.

   • Ty pseudo rolnik do roboty się weź. O tej godzinie to powinieneś krowami się zajmować żeby dobre mleko dawały wtedy będziesz miał dobrą cenę . Trolle i hejterzy górą.

   • Jeśli jutro zostanie przegłosowana samodzielność to mleczarnię zaleje fala wypowiedzeń i będziecie mieć pusty zakład bez mleka. Zresztą i tak połowa załogi to tam tylko pierdzi w stołek.

   • Waldek wariacie o jakim ty patriotyzmie mówisz człowieku skup mleka mniejszy o 1/3 rok do roku. Takis zakochany w tej lowiczance to weź spłacić te kredyty z spółdzielnie i będziemy się dalej bawić ale już za twoje a nie za nasze.

 8. Jak łowickie wariaty ? cisza wyborcza?

  • Ile osób co odeszła z osm do mlekovoty powrocilo do osm? Zostały mi ostatnie dni jako dostawca osm, a od kierowcow, pracownikow slysze ze ludzie masowo wracaja.

   • Haha,jasne że słyszysz to od kierowców z łowicza? ja tez słyszałem,że jak pójdę do mlekovity to góra 5 gr więcej za mleko dostanę ?,nawet nie myślę o powrocie,ale trzymam kciuki za spółdzielnię bo mam nadzieję odzyskać trochę udziałów

   • Tak, jasne, przykład OSM Łowicz 15 000 litrów, białko 3.6 1.25 netto, SM Mlekowita 1.45 netto, SM Mlekpol 1.55 netto, OSM Sierpc 1.60 netto, Piątnica 1.80 netto 😉 Już widzę te tłumy wracające HAHAHA

   • Pawel I janek powiedz ile wylewasz w kanał mleka I policz sobie wtedy tą rewelacyjną cenę

  • Fajnie jest

   Tym co odeszli to udziały należą się w 100 % i musza im zwrócić.

   • I zwracają. Ja odeszłemw zeszłym roku i na konto pieniądze z pierwszej raty wpłynęły a w Nowym podmiocie to też inaczej miało być.

 9. Delegaci przeczytajcie uchwały. Mleczarnia chce zablokować wypłaty udziałów. Po to jej to walne !!! To jeden wielki przekręt !!!

  • A z czego mają je wypłacać? Kasa pusta! Ubezpieczenia kredytów kupieckich cofnięte a Wy chcecie lepsze oferty konsolidacji? Cud że jeszcze ktoś to chce. Skoro nie chcą wypalać udziałów to decyzja delegatów może być jedna: POŁĄCZENIE!!! Tak czy tak udziałów nie będzie ale chociaż uratujemy spółdzielnie i dostaniemy godne pieniądze za naszą ciężką pracę

   • Wv tych uchwałach napisano że mogą wypłacić tylko 70 procent tego co wpłacono. Czyli jakieś drobne grosiwo tylko wypłacą.

   • Ten kto polaczy sie z Lowiczem powinien wyplacic od razu cale udzialy w pierwszej kolejnosci tym, ktorzy beda kontynuowac doatawy mleka dla polaczonego podmiotu

   • Nie ma czegoś takiego jak nie wypłacenie udziałów. Udziały należą do rolnika udziałowca czyli właściciela!!! Jak ktoś nas chce przejasc to musi mi zwrócić udziały w całości 100%. Jak radni przegłosują coś innego to jest niezgodne z prawem. Jak są tacy to niech pokrywają zbwlasnego majątku!!!

 10. Rynek zapowiada się bardzo trudny, koszty energia/transport +50% , pracownicy (jeśli się im nie zapłaci odejdą), oczekiwania za cenę mleka też rozbudzone, ciągną się różne zaszłości, nie zrobiono żadnych oszczędności, nic a nic oprócz zamknięcia paru furtek i zmiany ochrony.

  Jak ma ten biznes zarabiać?

  Straty nie zobaczysz, to i zysku nie poczujesz? Takie rozpoznanie atakiem ?

  Przywołajcie tych co powieźliście, kombinatoryka z wypisywaniem wszelkich przypadków, permutacje, wariacje z powtórzeniami i bez. I jeszcze łowicka silnia n.

  hihihi

 11. Były przewodniczący jak prowadził rozmowy z innym o połączeniu to go odwołaliście. Były zarząd też chciał połączenia. Wtedy warunki moglyby być lepsze a teraz jak już wszyscy wiedzą w jakiej sytuacji jest nasza mleczarnia to napewno ktoś nam da ekstra warunki po połączeniu…

  • Teraz to tylko się modlić żeby któraś spółdzielnia to chciała bo w przeciwnym razie to ani udziałów, ani kasy za mleko ani nie będzie niczego

   • Rolnicy sobie zmienią odbiorcę, a ciekawe czy tak łatwo ludzie z produkcji znajdą pracę. Powinno wszystkim zależeć na połączeniu.

 12. Łowickie wariaty cała Polska z was się śmieje…
  Chyba zarząd i cześć rady mocno zaabsorbowani dogadywaniem szczegółów na radę i walne żeby im włos z głowy nie spadł bo szkoda by było jeszcze przed świętami stracić tak dojna krowę.
  Powodzenia łowickie wariaty trzymają się mocno swoich ciepłych stołków

 13. Pytania i wnioski na walne 21.11.2018r (dzień ostatniej szansy).
  1. Weryfikacja delegatów – czy któryś z nich nie złożył wypowiedzenia jeśli tak powinien opuścić zebranie!!! Takie osoby chcą tylko odzyskać udziały i osm Łowicz może upaść!!!!
  2. Przedstawienie prawdziwej sytuacji finansowo ekonomicznej spółdzielni.
  3. Sprawozdanie z działalności spółdzielni w roku 2018 i nowego zarządu.
  4. Jaka jest liczba wypowiedzeń na dzień 21.11 i na jaką kwotę udziałów opiewa ta liczba.

  • 5. Czy spółdzielnia jest w stanie pokryć ta sumę?
   6. Jakie jest rzeczywiste zadłużenie spółdzielni (krótko i długookresowo)
   7. Jaki jest dalszy plan na działalność spółdzielni i sposoby realizacji tego planu – skąd środki na to?
   Kolejne pytania proszę pisać pod spodem a we środę wszystkie ja żądamy zarządowi i radzie.

   • anonimowy pytacz

    Dlaczego nie udasz się do spółdzielni i nie zadasz pytań już teraz? Przecież masz takie prawo!
    Tyle razy byłem na walnym i widziałem jak każdy chowa się za własnym cieniem, zadać pytanie żaden nie umie!
    Pisanie to takich wypowiedzi jest żałosne. Jak przychodzi co do czego żaden gęby nie otworzy.

   • Oczywiście sprawozdanie finansowe. Przedstawia główna księgowa pod którym podpisuje się ona zarząd i RN

  • Punkt pierwszy jest kluczowy 😉

  • Udzialowiec

   Jeżeli dojdzie do połączenia to tylko pod warunkiem ze ten kto przejmie po oddaje udziały właścicielom czyli rolnikom. Zresztą nie ma takiego prawa ze można przejasc Spoldzienie i udziały przepadają. Udział jest imienny i przypisany jest do właściciela.

   • Pewnie, że udziały powinny zostać oddane. Stanowią one niewielką kwotę w porównaniu z majątkiem i przede wszystkim nowym terenem skupu (łódzkie i ościenne), gdyż z tego co wiem to M. tam nie skupują.

   • Oczywiście niech na zebraniu Walnym radni zadbaja o zwrot udzialow a jak nie zadbają to niech oni oddają kase!!! Z ich majątków to pościągać!!! Udziały są nasze rolników!!!

 14. Widzę że Strzelecka ze swoim dworem nie mogą przeżyć tego że obecny zarząd bardzo szybko przerwał upadek spółdzielni. Za Strzeleckiej w tym roku co miesiąc kilka baniek było do tyłu a cena mleka o ponad 20 groszy niższa chociaż masło było dużo droższe. Już na ukończeniu zgłoszenie do organów ścigania.

  • Filip Kotler

   szcelecka nie szczela . To samo tamten ten wojtek: o! i tu mówie: proszę bardzo Wojtku jesteś debeściak że hej! ale o marketingu to pojęcia nie masz! A ten tu nowy teraz tez niezbyt z pojęciem o marketingu. marketing jest dość trudny! za trudny dla tego nowego hehehehehe serio.

   • zgadza się: słaby marketing jest główną i pierwotną przyczyną zapaści naszej spółdzielni. Problemem jest, że zarząd/rada tego nie rozumie oraz to, że w spółdzielni nie ma nikogo( nikogo!!!) z jakimkolwiek pojęciem o marketingu. Ten nowy też nie wie czym marketing jest i jak się go używa.

   • mgr rolnictwa

    nic dodać nic ująć: ŚWIĘTE SŁOWA! RAdo pomyślcie!

   • Widzę ze jedna osoba pod trzema różnymi imionami piszę komentarze odnośnie nowego od marketingu. Zupełny przypadek że w ciągu 7 minut prawie o północy w niedziele powstały 3 komentarze na jego temat.

 15. Got mit uns !!!

  Panie Wojciechowski, Panie Wałachowski, Panie dr Janie od Malowania Wyniku, Panie JD jak James Bond. Iwono i Łukaszu oraz Karolino i Jeziorko. RATUJTA NAS. KURŁA umieramy !!! Somsiady z Podlasia chcom nam mleczarnie ukraść. Błagam Panie Miziołek ratuj kurła KURŁA bo Niemce z Polmleku idom.

 16. Grupa trzymająca władzę

  Kochana dojna krowo o nazwie osm Łowicz my łowickie wariaty nikomu cię nie oddamy będziemy cię doić do ostatnich dni a te głupie chłopy nie na nas robią bo są głupi dają się doić tak łatwo jak ty krowko.

  • Chłopie weź wyluzuj. Samodzielnosc i tak zostanie wybrana. I tak ma być kto chciał to już odszedł lub jest w trakcie. A jak będzie samodzielność wtedy chociaż cześć udziałów da się odzyskać:)

 17. Ludzie ogarnijcie sie. Wszystkim zarządom nie jest na rękę połączenie tylko trwanie w samodzielności i upadek. Dlaczego? Bo boją się że jeśli ktoś to przejmie wyciągnie brudy które prali!! Także drodzy delegaci jeśli chcecie zakończyć ten bałagan i pogonić te towarzystwo te układy musicie głosować za połączeniem z drugą spółdzielnia. Nawet krzykacz chyba się już uaktywnił na forum. Jeszcze on nie był prezesem hahaha skończcie odwoływać i powoływać nowych bo to jest żenujące. Zróbcie we środę jedno lub dwa głosowania i wszystko. Udziałowcy będą wiedzieli co robić dalej!!!

  • Delegaci powinni głosować zgodnie z wolą właścicieli i tyle w innym wypadku bedzie to nielegalne i do podważenia, ewentualne połączenie po nowym roku po kolejnych zebraniach rejonowych o ile bedzie taka wola rolnikow

   • Zarówno legalne jak i odpowiedzialne bo tylko połączenie z prężnie działająca spółdzielnia może uratować tysiące gospodarstw rolnych, rodzin od tragedii!!! Panie krzykacz skończ pan siać ta złą propagandę!!! Na zebraniach nie było nawet 50% dostawców a ci co byli to większości oddają do zlewni więc nie dajmy sobie narzucić mniejszościowego zdania.

   • A czyja to wina ze nie byli wszyscy? Jest demokracja i taki wybór trzeba zaakceptować a nie robić samowolkę.

  • i dlatego ten nowy od handlu taką kariere wielką robi mimo,że jest słabiutki! Słabiutki!
   A tu znów: fakt! że jest h..jnia z grzybnią ,ale rada ma pono wybrac jakichś innych ludzi do zarządu żeby coś konkretnego zrobili! ten nowy od handlu jest baardzo przystojny:(

 18. Maciej Rotenburg

  ROLNICY! SPÓŁDZIELCY! NIE DAJCIE SIE ROBIĆ W CIULA PRZEZ CWANIAKA! On nie gra na Waszą korzyśc , tylko na korzyśc chyba Polmleku albo inszego kogoś, ale nie spółdzieców naszych!! Odwołajcie cwaniaka jak najszybciej. Odrzućcie jego kłamstwa precz od siebie!

 19. We wtorek jest rada w spółdzielni? WW planuje jakieś strajki?

  • Panie Wojciechosi , weź Pan pogoń tą rade, bo to już jaja są! No i tego “jajco” tyż weź Pan i pogon od nas precz, dobra? No piąteczka!:-))

  • Got mit uns !!!

   Walne robimy. Jak chcesz przyjść to masz pokazać, że nie kupiłeś krowy od Niemca. Tak nakazał Waldemar, więc my damy wam za darmo. A co stać nas ; )

  • PANIE WOJCIECHOSKI !!!RATUJ PAN NAS PRZED TYM “OD HANDLU” I PRZED NIEMCAMI I MAZURAMI ORAZ PRZED CWANIAKAMI, CO CHCĄ TYLKO SIE NACHAPAĆ I POD SIEBIE WIOSŁUJO!!!!

 20. Got mit uns !!!

  Siemandero łowickie wariaty !!! Wszystkich was kupimy. Żaden Waldemar nas nie powstrzymuje !!! Zabieramy wam mleko, które płynie do Hamburga przez Polmlek !!! Rasa Panów to my !!! Ustalamy ceny wieprzowiny w każdą środę a mleka ustalimy w piątek !!!

  • odwalcie się od naszego handlowego, ok? Bo jak nie to się wami wuj sam zajmie i bekniecie! W morde jeża. Albo lepiej weśta sobie tego naszego handlowego ok? ~Dla dobra OSM Łowicz!

   • Got mit uns !!!

    My wam Jana od Szklanki przywrócimy !!!!! Hahaha i będzie wam. opowiadał o naszych sieciach handlowych !!! Hahaha … Pisarek wam nie pomoże. Ja wam dam straszenie wujem samem … tfu !!!

   • Johny Brown

    oj zobaczysz Hans! wuj sam przyjdzie i cie tak zokupuje że nie będzies wiedzial jak się nazywasz. Prusaki się zgniata jak karaluchy w morde jeża ! NAjlepiej pod stopą!
    Nie rzucim ziemii skąd nasz ród! A handlowego se weśta w pi..du!

   • Got mit uns !!!

    Osz ty grzdylu !!! Rekwiruje te mleczarnie !!! Koniec zabawy.

 21. Stach Sochaczew

  Ludzie! Weźcie wreszcie do zarządu jakiegoś gościa z wizją!!!! Takiego , któru wie co i jak , a nie jakieś oszołomskie pomysły! Ja piernicze co tam się dzieje? Ludzie nie dajcie sprzedac naszej mleczarni jakims cwaniakom!

 22. Kto przyciągnął do nas pana jajko?
  Kto zaakceptował jego wynagrodzenia i ile już wyciągnął od nas kasy, a ile jeszcze ma dostać?
  Jakie otrzymał informacje i kto kazał, żeby je przekazywać? Do czego mają służyć te informacje i czy nie są one know how firmy?
  Kto wydał takie polecania aby go do tego wszystkiego dopuścić?
  Jakie gwarancje pan jajko daje (zabezpieczenie, że jesli się nie uda, ściągamy z jego majątku) za swoje wykresy?
  Jakie gwarancje daje ten co go przyciągnął (oczekujemy podobnych jak powyżej)?

  • To jest bardzo podejżane wszystkoi! I bardzo bardzo niebezpieczne dla mleczarnie naszej!
   Boże uwolnij naszą spół∂zielnie od wszystkich cwaniaków i zastap ich prosze kompetentnymi i uczciwymi ludźmi . Amen

 23. Widzę że walka o to by trzeci raz zasiąść do koryta trwa. Słynny cytat ” drugi raz z tej firmy nie dam się…”
  Czy będzie ” trzeci raz …. “

  • To co się zdarzy w środę w żaden sposób nie jest w stanie mnie zaskoczyc. Może tak być jak piszesz. Jeśli Wola delegatów nie będzie chociażby połączenie ze spółdzielnia to dnia 22 listopada polecam wszystkim dostawcom rzucać podania i uciekać jak najszybciej póki jeszcze coś płacą za te mleko.

  • A czyj to cytat, dlaczego taki słynny, bo ja nie słyszałem o takim?

 24. Gdzie ten wasz krzykacz ??? Zaszył się czy dalej Niemca tropi ??? Może on liczy, że PIS przejmie mleczarnie tak jak chciało przejąć kilka banków : ) Może i niezłe by to było.

 25. Patrząc na to co się dzieje w ów mleczarni od przynajmniej dwóch lat, jakie decyzje podejmuje RN, co i jak robią kolejne zarządy – nie mogę wierzyć w to że we środę pasmo złych decji i nieszczęść w OSM Łowicz zostanie zarzegnana. Moim zdaniem jest za wiele osób umoczone bagnem i to one mieszają tymi pionkami z RN dlatego ogromna prośba do delegatów jeśli chcecie pogonić ten zarząd ta złą część rady głosujecie za połączeniem w przeciwnym razie dolozycie swoją cegiełkę do upadłości.

  • Fakt jest taki że ktoś z zewnatrz powinien wziąc odpowiedzialnośc za rządzenie. Ten nowy od handlu nie ma wystarczających kompetencji na kryzysową sytuację! Za słaby jest.Powinien honorowo podac się do dymisja jak najszybciej. No ale w POlsce to trudno wymagać. Np Michał Boni kłamał i twierdził że nie był donosicielem komunistycznej ubecji a był! Dostał w pysk z liścia , ale niestety honoru mu to nie dało ( bo nigdy honoru i zdolności honorowych nie miał. Jak to donosiciel i nielojalny wieprz! Ten od handlu do dymisji!

  • tak naprawdę mniej szkód by było patrząc się na ostatnie 2 lata, gdyby nie było żadnego zarządu, a sprawami zajmowali się sami szeregowi ludzie, bo im zależy najbardziej na pracy i nie stać ich na te wszystkie gierki.
   Chcą wykonywać swoje obowiązki, dostać wypłatę i zająć się swoimi rodzinami.
   ale jeśli już małpa z zoo pasowałaby idealnie oprócz dostaw bananów innych kosztów i głupich decyzji by nie było.
   Bawcie się dalej.

 26. Pisarek to człowiek na poziomie nie to co ta klika buraczana.

 27. Pracowik_uht

  1.zapaść zaczęła się min 7 lat temu, wystarczy przejrzeć sprawozdania finansowe (jak ktoś umie z nich czytać, to zrozumie)
  2.ruchy wykonane w ciągu ostatnich 2 lat, to małpa z brzytwą, sami właściciele działają na swoją szkodę, Bravo !
  3.malowany obecny zarząd nie ma pomysłu od początku na firmę, ładuje się nie w swoje kompetencje, przeszkadzając fachowcom (Ci którzy zostali lu wkrótce odejdą) w pracy,
  4. zarząd poniża pracowników, mobbinguje i nie potrafi rozwiązać stosunków pracy, doprowadzając do sporów sądowych, które będą przegrane (rolnicy za to zapłacą, prędzej, czy później)

  • Pracowik_uht

   5. zatrudniani są “znajomi króliczka” (ludzie bez doświadczenia, niekompetentni i w momencie gdy nie ma czasu na naukę, nie mówiąc o jajku, który dostał całą bazę mleczarni w tabelkach, kto pozwala na przekazanie tajemnic firmy, jakiejś osobie, nieumocowanej prawnie, blokując prace innych, za to jest prokurator i jeszcze za jaką kasę???)
   6. sama pani prezes wkrotce ucieknie na L4, z którego przecież przyszedł obecny viceprezes
   7. viceprezes miesza się w kompetencje drugiego viceprezesa, przez co leżą i kwiczą kluczowe działy

   • Pracowik_uht

    8. załoga nie wie jaki jest kierunek, nie prowadzi się z nią rozmów, niektórzy na kluczowych stanowiskach nie wiedzą jaka jest ich przyszłość
    9. dostawcy surowców i środków produkcji, stracili zaufanie do firmy, przez obecnie rządzących
    10. powstanie ogromny problem dla miasta Łowicz i Kutno, Toruń da sobie radę, gdyż jest gro pracowników w wieku 50+, którzy oddani byli firmie, a dzisiaj nikt o nich nie pamięta

   • Widzę że były zarząd miesza i czyźby powrót nr 3 Wojtusia i Karolci, bo w sądzie to była sprawa Dorci.

 28. Drodzy delegaci!
  Zrozumcie w końcu jedno: wszystkim w okol zależy na samodzielności ponieważ : ci co odeszli liczą na wypłatę udziałów, dla zarządu dobrze i jeden miesiąc dłużej brać te grube pieniądze za nic nie robienie a połączenie jest równoznaczne z utrata stołków i być może rozliczenia, rada też przestanie istnieć i brać kasę za robienie tego kabaretu, krzykacz przestanie mieć co kolwiek do powiedzenia a kierowcom dobiorą się do dupy. Jeśli chcecie dobra dla tej spółdzielni i dla siebie tylko połączenie z inną prężnie działająca spółdzielnia!!!

  • Bibi Nathaniahu

   Pisarek do…pióra i niech pisze ! hehehehe ale nie do zarządu na czym się słabo zna!!!!
   Jaj sobie nie róbcie

   • Jaj nomen omen se nie róbta! Jaja jaja jaja jaja jaja
    hehe a tu : mleko. Fakt . Gościu za słaby jest na takie stanowisko.
    Panie Wojciechoski rób Pan coś wreszcie! Ratuj Pan mleczarnie w morde jeża! Pisarki do piór. Serowarzy do serowarni! A do zarządu ludzie co mają pojęcie o zarządzaniu i marketingu!!!!!!!!!!!!!!!

  • Jak najbardziej, jesli delegaci nie wybiora polaczenia tzn ze maja rolnikow gdzies

 29. Przestańcie już tego Pisarka opluwać. Znam go z lepszych jak i gorszych momentów. Fakt jest taki, że w przeciwieństwie do waszych dwóch miszczow ma przynajmniej jakieś pojęcie o tej branży i próbuje coś robić. Bo ta wasza dwójka to pośmiewisko. Tak samo jak Pan Jan, który pod koniec kariery był zwany Burkajacym Bąkiem – do tego wiecznie nawalonym. Otwórzcie się trochę w tym grajdole. A może do Spółdzielni w Kole się udać a nie tylko na dalekim podlasiu szukać, które oszwabi was niż szybciej niż tak objeżdżany przez łowiczan Polmlek. Powodzenia i liczę, że uda wam się utrzymać samodzielnie.

  • Pisarek nie jest krzykaczem i motaczem jak pozostali z zarządu. Nie jest też na niczyim sznurku, jak reszta łowicka. Od początku podważane są jego kompetencje i pozostali członkowie zarządu podejmują decyzje za jego plecami, często wbrew (decyzje handlowe, czy personalne). Są jeszcze pieski i suczki, które biegają i szczekają roznosząc zarazę. Pisarek nie miał wyjścia, nie dało się tego dłużej pudrować. A akcja z tym z farmią jest poniżej pasa.

 30. Niech mleczarnia wybierze w końcu konkretnego Prezesa głównego, nawet niech będzie to ten Pisarek, każdy prezes większej mleczarni go zna i zdecydowanie ma doświadczenie.
  Nie dziwię się że rezygnuje jak w wielu sprawach dotyczących handlu ( np. sieci handlowe) blokuje go Iwonka i tworzy handel po swojemu.

  • Raczej ten, co za Iwonką stoi.
   Obudźcie się ludzie, Iwona to figurant. W rzeczywistości rządzi ten, co w drugim rzędzie siedzi.
   Szkoda tylko, że jak sam był jeszcze Prezesem, od wielu lat nie miał już pomysłu na firmę.
   Dlatego nie mamy szans na samodzielność. Firma od lat była źle zarządzana, a nieodpowiednie zmiany tylko przyspieszyły proces destrukcji. Szkoda tylko ludzi.

   • Oczywiście, że Iwonka to figurant.
    To co robił wieloletni zarządca tego folwarku można ująć w dwóch wersach piosenki Lady Pank
    “Zamki na piasku gdy pełno w szkle
    Poranna witaj zmiano to życie twe”

   • Iwonka rejteruje tak szybko jak to możliwe na zwolnienie lekarskie, powód będzie się kocić, czy też wskazówka od jd ? To jest taka nowa jednostka chorobowa, wręcz polski sport narodowy, miliardy ludzi się urodziły normalnie pracują do końca, a w tym kraju musi być inaczej.
    Łukaszek, czy zdąży też pójść na zwolnienie, czy uda się zachorować na podobną chorobę? USA wyznaczyło nagrodę 1 milion dolarów dla mężczyzny, co to zrobi, jest o co walczyć.

 31. ten “nowy” jest w przeciwieństwie do tamtych ZA SPRZEDAŻA SIĘ POLMLEKOWI!!!!!!
  Czyli że mamy wśród rzadzących aż takie jaja!!!!!!!!!!!!

  • Jeżeli mówisz o Pisarku to Łukaszek i Iwonka do niczego go nie dopuszczali a za kim on jest to się niedługo okaże.

   • Strzelam że Mlekpol albo Mlekovita jeśli już za kimś jest. Zdecydowanie nie jest za prywatną firmą jak Polmlek.
    Od zawsze popierał spółdzielczość i trzymał się z rolnikami.

   • JEST Z POLMLEKIEM!!!! Tak czy owak działa NIEZGODNIE Z WOLĄ WŁAŚCICIELI NA REJONOWYCH!!!!!

   • Byle nie za samodzielnoscia, wiekszosc co byla za tym na rejonowych juz odeszla albo wypowiedzenia w toku

 32. Nieźle sobie to wymyśliła Pani Prezes. Zwolnienie w ciąży jest płatne 100% ale do wypłaty jest brana średnia z całego roku. Astronomiczną pensję prezesa ma od sierpnia. Każdy miesiąc dłużej w pracy daje wyższą średnią i mleczarnia będzie za to płacić. Rozsądne było by odwołanie jej na Walnym ale wniosek muszą zgłosić delegaci.
  I tak wszystkim wiadomo, że obecnemu Zarządowi zależy tylko na kasie. Bardzo byli niezadowoleni z tego,że dostali stawki od Rady trochę mniejsze niż poprzednicy. W zakładzie atmosfera jest okropna, pracownicy są szykanowani. Delegaci – prosimy Was odwołajcie ten Zarząd.

  • filozof wiejski

   a ten handlowy członek zarządu jest czy nie ma? Zreszta …jaka to różnica:((((
   jaja nie do wytrzymania. Jajca se z nas robią! Panie Wojciechoski weź Pan pogoń to towarzycho i do roboty ich zagonić w morde jeża!Czy rada jest umaczana?

  • Co to za kadry które nie wiedzą że za zwolnienia lekarskie płaci ZUS a nie mleczarnia. I z czego tu się cieszyć że mnie dostali niż zarząd Strzeleckiej. Pamiętajcie im gorzej jest zarząd opłacany tym gorzej pracuje i nikt za takie pieniądze nie chce przyjść. Żeby specjalista od jajek który miał uzdrowić handel zarabiał tyle ci cały zarząd czy to normalne? Oprócz teoretycznych wywodów nic nie pokazał.

 33. 1. Wszystkie dzieci są nasze! Dzieci są najwazniejsze!:-)
  2. Handlowy odchodzi czy nie odchodzi? Daj Boże!
  3 tygodnie płyną , mleko odpływa, problemy przypływają. Zarządzanie na poziomie przedsszkola!
  4. Czy naprawde nie stac nas na NORMALNE ZARZĄDZANIE? Zwyczajne, poprawne zarządzanie, z wizją, z planem działania, z mysleniem rynkowym, z pro-aktywnością, itd itd??????
  5. nie chce i się pisać. Ta mleczrnia wciąż jest do uratowania, Pan Wałachowski wie jak!

 34. Wiecie co – p…bało was. Dalej się na…cie. Jak któreś mocniej przywali to może otrzeźwienie przyjdzie. To co tam odwalacie to już tragikomedia.

 35. Drodzy delegaci może w tej sytuacji przyjmiecie jakieś stanowisko na Walnym i pomyśleć o naszej przyszłości żebyśmy dostali wypłatę za mleko

  • Gratulacje Pani Iwono ! Taka wiadomość to tylko serce cieszy …prywatnie zyczę Pani wszystkiego dobrego .
   Ale OSM – owi to na pewno nie pomoże .
   UCIEKAĆ ILE SIŁ Z OSM ŁOWICZ !!!
   GŁOSOWAĆ ZA POŁĄCZENIEM !!!

   Tu ciągle nie ma porozumienia ,W ŁOWICZU TO TYLKO KŁÓCIĆ SIE POTRAFIĄ
   żal, żal ,żal

 36. I po radzie
  Dobry kierunek rozwoju przyjęła nasza władza , szkoda tylko że rozwija się Prezes Iwona będąc w ciąży, prezesa handlowego odwołają we wtorek a nam zostanie płakać nad rozlanym mlekiem za które pewnie nic nie dostaniemy bo nie będzie 2/3 zarządu
  chyba że nowy specjalista od handlu uzdrowi firmę do walnego

  • To prawda? Prezesa w ciąży???
   Że Handlowy słaby to słychać było.
   To już koniec?

   • a co z nami gdzie kierunek rozwoju? a co z mlekiem gdzie iść, kto nas weżmie jak mleczrnia leży?

   • Żaden prezes handlowy się do tej pory radzie nie podobał. Może ktoś z rady zacznie swoje produkty sprzedawać i wtedy pogadamy. A Pani Iwona młoda jeszcze to dlaczego może nie być w ciąży. Nie wiecie że nie można kobietom ciąży wypominać.

   • może nie koniec , jesli rada zacznie myslec konstruktywnie wreszcie! Ale bez Wałachowskiego , to im ” kury szczać prowadzać” …
    OSM jeśli będzie miał kompetentny zarząd z wizją , to może w 1 rok wejśc do I ligi mleczarni w Polsce.
    Ale nie z tym zarządem

  • Jeśli to prawda to definitywny koniec. Tu nawet nie ma co przejmować masakra taka spółdzielnia i sama się położyła. Szkoda tych ludzi z produkcji bo tych chłopow mi nie zal bo głupi byli i są i dawali soba sterować. Ciekawe jak się lody na walnym potoczą co to będzie .

 37. Patrząc na sprawę obiektywie to z tych 4 możliwości czyli samodzielność, Polmlek, Mlekovita czy Mlekpol Najrozsądniejszym i dającym możliwość zakończenia całego impasu, perspektywę poprawy sytuacji finansowo ekonomicznej spółdzielni jej rozwój jak też gospodarstw rolnych DAJE POŁĄCZENIE Z MLEKPOLEM.

  • Jedno jest pewne: samodzielność oznacza pewne bankructwo w bliskim czasie. Połączeniem z Mlekpolem to szansa na rozwój. Myślę, że Mlekpol, który nie działa w łódzkiem będzie chciał porządnie zainwestować i zyskać nowych dostawców. Po niby po co budowali nową proszkownię z tak gigantyczną mocą przerobową? Mleka im będzie bardzo potrzeba i łódzkie (i ościenne) może sporo dać. Jeśli zyska stabilnego i dobrze płacącego odbiorcę może się jeszcze znacznie rozwinąć.

   • Budowli nową proszkownię….
    Oni cały czas budują Mlekovita postawiła tą proszkownie i działa już 3 miesiące a zaczynali w tym samym czasie a Mlekpol planuje w połowie przyszłego roku ruszać. A polmlek to rok wcześniej przed nimi taką proszkownie postawił. Widać jak kto zarządza i to chyba samo za siebie mówi.

   • Skąd Ty to mleczarz bierzesz. Mlekpol zaczął budowę rok po Mlekovicie której proszkownia dział już od roku. Polmlek natomiast zbudował o połowę mniejsza i całkiem inna także nie siej popeliny

  • prezeska w ciąży handlowy chce uciec jd wraca przykryć swoje sprawki ludzie gdzie tu rada?????????????????

 38. Góra polskiego mleka

  Widzę MLEKPOL dziś agresywnie likwiduje konkurencje poprzez dzisiejsze komentarze

  • To nie agresją to szczera prawda poparta faktami! Na całym świecie czy to producenci czy handel się konsoliduja aby razem z większą siłą i możliwościami uderzyć w konkurencję! Zdobywać nowych klientów nowe rynki wspólnie się rozwijać wspierać a nie walczyć.

   • Łowiczanin

    Racja, trzeba wybrać Mlekovite o ile zechce przejąc zakład z tak potężnym długiem.
    Jednak wolałbym aby marka OSM Łowicz pozostała, tylko to wiąże się ze znacznymi zmianami na górze. Po co jest tam az 3 prezesów i ten nowy pseudospecjalista zatrudniony na fakture. Gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść

   • Sam napisałeś zdobywać nowych klientów…zacznijcie zdobywać dostawców, organizujcie spotkania informacyjne poprzez lokalne parafie ksiadz wyczyta ogłoszenie a ludzie sie stawia. Co bedzie jak np polmlek przejmie wiekszpsc dostawcow osm i zrobi cesje na ich udziały, czyj bedzie majatek?

   • Ciekawe ile płacą w takim Grajewie czy może kolega z wysokiego takie kocopoły pieprzy…
    Taka konstrukcja prawna jak cesja udziałów prawa spółdzielczego na spółkę z o.o. nie istnieje.
    Zamiast straszyć ludzi to weź się lepiej jeden z drugim do roboty.
    PS. Łowicz dalej samodzielny to Rypin (kwestia 3-4 miesięcy). Jedyna szansa dla was to łączenie się z którymś tych 3 podmiotów o ile jeszcze, te oferty z przed blisko 3 miesięcy jeszcze są aktualne 😉

   • Ajwaj z telawywu

    Albo sprzedaż podmiotowi spoza trójki jak Hochland, DMK lub Lactalis. Dlaczego by nie : ) Chętni się znajdą.

 39. Oby nie firma z Wysokiego. Obowiązek zakupu pasz od żony Prezesa – firma Dalma. Podejrzane interesy rodziny S. Struktura trochę mafijna ale CBA już ponoć trochę rolników przesłuchała.

 40. Gowork już jest odblokowany.
  link: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,15045

 41. Tak nas właśnie robią od przynajmniej 2 lat!!! Widoków na poprawę brak może być tylko gorzej. Więc jak chcecie uratować to co budowali nasi dziadkowie i ojcowie to tylko połączenie z inną spółdzielnią. Ratujcie swoje rodziny, domy i gospodarstwa bo za chwilę będzie powtórka z historii Rypina tylko skala 3 razy większa więc jeśli doprowadzicie do tego to na bank najmocniej zapiszecie się w historii polskiego mleczarstwa. Policz sobie różnicę w cenie między Łowiczem a Mlekpolem jest to przynajmniej 20gr/litr ta różnica jest nie do zaakceptowania!!!

  • Koniec dokładania do tego interesu. Po przeczytaniu poniższych artykułów decyzja może być tylko jedna POŁĄCZENIE Z MLEKPOLEM!!! o ile ich oferta jest jeszcze aktualna.

   • Jakie połączenie? Nie ma fizycznej możliwości aby delegaci zagłosowali inaczej niż wola rolników przedstawiona na zebraniach rejonowych
    Zobaczcie co robi w terenie np polek odwiedził praktycznie wiekszość dostawców osm(ciekawe skad maja baze dostawcow). Mlekovita bierze wioski organizując co raz to nowe spotkania organizacyjno-informacyjne. Dlaczego mlekpol nie działa w terenie? Taki np powiat torunski rzut beretem a zainteresowania brak bo.mleka ful? Zobaczcie ile w lodzkim terax jest masowych tzw asekuracyjnych wypowiedzen

   • Bo Mlekpol ma czyste intencje i rzeczywiście chce pomóc Łowicz owi się rozwijać a nie jak to robią inni pomoc w upadaniu!!!!

  • Różnica jest większa niż 20 groszy, warunki jak w każdej mleczarni 100 bakterii, 400 somatyki, próby liczone 2 razy w miesiącu. Standard

 42. Jedno jest pewne i jeszcze to wspomnicie. Będziecie ru…ni jak was Łowicz nie wyr…ł.

 43. http://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/prezes-zakladu-mleczarskiego-w-lidzbarku-warminskim-z-zarzutami-zanieczyszczenia-rzeki,164927.html
  Konsolidacja TAK!!! Ale nie z tą firmą. Z ta spółdzielnia która wygrała głosowanie rady nadzorczej!!!

 44. http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/frsih-2018-konsolidacja-w-oczekiwaniu-na-boom-na-rynku-fuzji-i-przejec-relacja-zdjecia,165000.html
  Piękny artykuł nt konsolidacji koniecznie do przeczytania przez wszystkich delegatów. Może po tym artykule zrozumieją i podejmą właściwą decyzję.

  • Szkoda że nie przytoczyłeś linku o Polmleku. Ich Zakład w Lidzbarku nie stać na oczyszczalnię, a Łowicz chcą przejmować? W Łowiczu nowa biogazownia oni od nas powinni się uczyć a nie opowiadać że my to taki złom niby mamy. Czego to się nie robi żeby rolnikom oczy modlić. Zapraszam do lektury na portalu spożywczym.

   • POLMLEK TO SOLIDNA FIRMA !

   • Dach nie był dziurawy, bo wcale nie padało

    Alex to wspaniale, że w Łowiczu mamy biogazowanie, to cudowne!!!
    Tak jak 80 mln długu i brak zarządzania z prawdziwego zdarzenia…
    Ale jak coś biogazownia stoi, to będzie można kupić od syndyka…

 45. Będzie coś w jutrzejszym wydaniu NŁ o OSM Łowicz ? Bo nie wiem czy opłaca się kupować.

 46. Zgłaszam wniosek aby na Walnym odwołać obecny Zarząd.
  Nie ma sensu aby te osoby dalej pełniły swoje funkcje.
  Sierpniowy wybór był błedną i nieprzemyslaną decyzją.
  Trzeba powołać ludzi z doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwem produkcyjnym.
  Z obecnym Zarządem będziemy mieć powtórkę z Rypina a tego przecież nie chcemy.
  Co sądzicie o tym wniosku?

  • Czas na zmiany już był!!! Dwa zarządy dostały szansę której nie potrafiły wykorzystać we właściwy sposób!!!! Koniec mydlenia ludziom oczu nowymi zarządami i wizjami na poprawę na walnym głosujemy o połączenie lub upadłość!!!! Koniec. Ps w terenie słyszy się że po walnym jeśli nie będzie woli połączenia to posypią się masowe odejścia z mlekiem z dnia na dzień bo ludzie co dzień boją się o swoje pieniądze za mleko których mogą nie zobaczyć.

  • Jak na Walnym można odwołać Zarząd???
   Podobno szykuje się jakaś gruba sprawa z państwem Strze…. i W.J.
   Ciekawe czy Zarząd to ujawni na Walnym czy nadal będzie czekał. A może się boi że to pociągnie za sobą innych.

 47. Prawda jest taka, że kto tego nie weźmie to albo popłynie,albo poważnie nadszarpnie swoje finanse kosztem swoich dostawców. Taka patologia jak w Łowiczu powinna być wyburzona,zaorana, a dopiero później można by coś pomyśleć jak to ciągnąć…

 48. wszystkim prócz obecnym dostawcom i udziałowcom OSM Łowicz, obecnym pracownikom zależy na tym aby Łowicz pozostał samodzielny bo Ci co odeszli z mlekiem liczą na wypłatę udziałów, inne spółdzielnie z okolicy boją się masowych odejść dostawców do przejętego Łowicza. Także zobaczymy czy delegaci przez ten miesiąc przejrzeli na oczy czy nadal wierzą w propagandę sukcesu i tym krzykaczom. Bo jak pan W chce utrzymywać trupa przy życiu to niech oddaje udziały, wypłaca odprawy i niech się patrzy na logo bezczynnej łowiczanki.

  • Uważam że dziś sentymenty trzeba zostawić z boku i kierować się własnym dobrem dlatego wszystkich trzeźwo myślących i uczciwych delegatów zachęcam do głosowania za połączeniem. Czas i pora skończyć z tym dziadostwem i zacząć zarabiać.

  • Wyjścia są dwa: połączenie albo upadek. Wiem, że dla tych przy korycie to bez różnicy bo się skończy sielanka, ale dla rolników (tych co jeszcze nie odeszli) ma znaczenie. Miejmy nadzieję, że delegaci wezmą odpowiedzialność i wybiorą właściwie.

 49. Jeszcze tydzień rządów tego kółka wzajemnej adoracji i cała ta historia zakończy się happy andem !!! Gwarantuje to Wam !!! W końcu zaczniemy doić za podlaskie stawki!!! Wytrzymajcie jeszcze trochę proszę Was.

  • I przyjdą podlaskie wymagania i w końcu cena będzie niższa niż obecnie w Łowiczu i jeszcze Podlasie policzy za wszystko z Waszych udziałów. Nie mogę się doczekać jak turą co po niektórym nosa i gdzie wtedy pójdziecie? Do Sannik?

   • Czy ja wiem, w mojej okolicy jest 3 pośredników, nie biorą żadnych prób ani nie mają żadnych wymagań, a płacą 1.40 -1.50. Trzeba też pamiętać, że i sami muszą dobrze zarobić, więc nie opowiadaj bajek. Gorzej na pewno nie będzie, zresztą każda mleczarnia ma takie same wymagania, tylko różnie je respektuje. Nie rozumiem, co to za problem mieć 100 bakterii i 400 somatyki, na prawdę.

 50. Pracownik.3

  Najlepiej jeśli na Walnym Banki finansujące to coś wstawią zamiast łowickich oficerów swoich technokratów.
  BGZ potracił grube miliony na tego typach przedsiębiorstwach, już głupi nie są, nauczyli się. Niech odetną te wszystkie macki, kumoterstwa i powiązania. Rozliczą za wyniki, przedstawią kierunek lub po ludzku powiedzą koniec zabawy zamykamy, nie da się. Szkoda męczyć pracowników i dostawców.
  Bawią się nieodpowiedzialni za nieswoje pieniądze, bez ponoszenia konsekwencji, najwyżej będą symulować potem chorobę. W sumie z choroby przyszli to i na chorobowe pójdą, tak po łowicku, zwyczajnie.

 51. Za 10 dni walne. Ciekawe jaki program przedstawi Iwonka z Łukaszkiem bo do ten pory to taki jakby Strzelecka rządziła.

 52. Czy na 21.11 WW organizuje jakieś strajki czy tym podobne? Tak w ogóle to gdzie on się schował nigdzie go ani widać ani slychac.

 53. I jak tam kiedy podwyżki w skupie?

  • Wojciechowski na prezesa!!!!!!! Dąbrowski niech wróci do zarządu na wiceprezesa ds Skupu!
   p.Iwonka na serownie a p.Łukasz na kierownika ds transportu. Wszystko w temacie!

 54. Co się stało u nas w Łowiczu, zabrakło wazeliny, nie ma.
  Zero, zip, zilch, nada
  Czyżby aż tyle było jej potrzebne ostatnio?
  Na długo ten stan, czy to tylko przejściowe ?

  • Taaaa zobaczysz podwyżkę obniżki i to na już.

   • Tylko się pytam, wypowiedzenie złożone. Nawet handlarze płacą bez żadnych parametrów ani żadnych badań 1,40-1,50. Zarząd nic nie robi, żeby poprawić sytuację mleczarni. Ale może chociaż 21 listopada zmądrzeją i się połączą z kimś.

   • Znając mądrość łowickich chłopów to nie posadzalbym ich o tak mądre decyzję. Oni chca samodzielności do upadłego !!! Druga strona medalu to nie wiadomo czy oferta mlekpolu jest nadal aktualna bo patrząc na to co się dzieje na rynku mleka brać Łowicz sobie na głowę to można położyć dwie firmy także myślę że Mlekpol na tę chwilę mocno by się zastanawiał.

   • I tak i nie; ryzyko jest, ale z drugiej strony po skończeniu proszkowni będzie mleka o wiele za mało, a wejście w województwo łódzkie, gdzie Mlekpol nie ma rynku mogłoby tą lukę szybko wypełnić. O ile oczywiście ceny skupu byłyby na odpowiednim poziomie 😉 Czego wszystkim życzę oraz przypominam delegatom, że w obecnej sytuacji rynkowej, ekonomicznej oraz biznesowej samodzielność jest niemożliwa.

 55. Pracownik3

  Liczymy, że już wkrótce na dniach film pod tytułem Dzień i Noc żywych trupów się skończy.

  Obłocone gumiaki gotowe, żeby dać kopa tym, którzy zniszczyli tą w które firmę, która dawała nam pracę. Taczki to nawet szkoda podstawiać.

  Ludzie ludziom zgotowali ten los.

  Ci co teraz sądzą, zostaną osądzeni według reguł i stylu, które sami wprowadzili.

  Nam pracownikom już się ulało.

 56. Już za dwa tygodnie dzień sądu ostatecznego!!! A tym czasem GDT niezmiennie od pół roku na minusie !!! Od stycznia koszty energii wystrzelą w kosmos, podwyżka płacy minimalnej wysokie ceny paliw oznaczają wzrost kosztów działalności przy malejącym popycie i niskich marżach także obraz przyszłości osm Łowicz maluje się już w naprawdę czarnych barwach a nie mówiąc o dostawcach bo od stycznia to będą doić poniżej 1zl jak chcą samodzielnie utrzymać ta studnie bez dna.

  • Dobrze gada w górę dzia……

  • Tylko te plagi dotyczą bądź będą dotyczyć wszystkich nie tylko Łowicz. Nie śmiej więc zamętu.

   • Samodzielny słaby Łowicz odczuje to w szybciej i mocniej niż dobre spółdzielnie.

   • Zamęt siejesz ty. Normalne mleczarnie mają rezerwy w postaci środków zgromadzonych na koncie oraz z funduszu udziałowego (sprawdź dokumenty finansowe). Natomiast Łowicz ma 8 mln na koncie i 0 zł środków zgromadzonych z funduszu udziałowego.

   • Zero to Ty abc1 jesteś. Zamów sobie ciemno to raport stówę kosztuje a nie bzdury powtarzasz.

 57. Jako prawdziwi i uczciwi rolnicy oświadczamy że jeśli delegaci zagłosują za samodzielnoscia to my nie cofniemy wypowiedzeń !!! Upadniecie raz z ta spółdzielnia!!! My chcemy cennika Mlekpolu!!! Mówimy to My i inni duzi dostawcy inny spółdzielni z województwa Łódzkiego!!!! To nasza ostatnia prośba.

  • POPIERAM !!!!

  • OSM płaci tyle ile może, na miarę swoich możliwości. Wszystko przez heterów, robi się ferment wszystko po to aby rolnicy odchodzili. Kto najbardziej skorzystał na takiej sytuacji? Szczerze sam czekam do 21 na wyniki głosowania, jak będzie samodzielność no trudno będę musiał zapłacić wpisowe do mlekpolu. Przy połączeniu zawsze trochę grosza zostanie w kieszeni bo nie trzeba będzie płacić wpisowego. Jestem zwolennikiem połączenia z mlekpolem, ale jestem przeciwnikiem srania w własne gniazdo. Prośba nie hejtujcie, gdyż wtedy obniża się pozycja OSM względem ewentualnego połączenia

   • W końcu jakiś głos rozsądku miejmy nadzieję że na walnym będzie ich większość

   • Z takim myśleniem, że płaci ile może to za chwilę nie będzie nic płacił, bo zwyczajnie wszyscy rolnicy zmienią mleczarnię 😉 Módlcie się o rozum dla delegatów oraz chęci połączenia dla innych mleczarni (M).

 58. Error

 59. Zarząd przeciąga agonię spółdzielni bo sam ciągnie z niej ile się da. Rolnikom przecież można wcisnąć każdy kit. Co mądrzejsi odeszli albo odchodzą. Lepiej późno niż wcale. W końcu i tak znajdzie się chętny na ten zepsuty zakład i zrobi porządek wywalając pseudo zarząd bo po co komu ignoranci. Ta parka już czuje pismo nosem. Nie pomoże zapisanie się do zwiąków zawodowych.

  • Co ty chłopie wygadujesz tu JAnku!?!?!?!? Tylko Wałachowski na prezesa i jako prezez p.Wałachowski rozwali układy wewnątrz spółdzielni, sczyści temat i wyprowadzi spółdzielnie na prostą! Panie Wałachowski nie daj Pan zginać społdzielni przez słabych rządzących! Weź PAn pełna odpowiedzialność za nasze losy rolników! Chcemy mieć cene za mleko jak w Mlekowicie czy Mlepolu czyli tera ok 1,65 PLN/litr. Panią Iwonkę przesunąc na serownie albo na krojone!!!!!!

   • Oj lubicie się ekscytować nieprawdą. “… tera ok 1,65 PLN/litr”. Odsyłam do danych GUS dotyczących cen skupu mleka. Zobacz średnią krajową, średnią dla woj. podlaskiego (tam cena jest najwyższa). Tam są informacje prawdziwe podane na podstawie dokumentów księgowych.

  • Stefek i JAnek

   ignoranci rządza w 90% polskich spółdzielni mleczarskich!
   Wszystko w temacie rządzenie! Jaja nie do wytrzymania!!!!!!!!!!!!

 60. Kiedy podwyżki ceny surowca ja się pytam? Niedługo nie będzie co przerabiać!!!

  • Raczej obniżki ceny masła spadają nie widzisz reklam w marketach.

   • dokładnie, jak się nie podoba droga wolna. Nikt nikomu nie broni odejść, a inne podmioty też zaczynają już obnizać ceny.

   • BRAWO !!!!
    Przez takich ludzi jak TYYY WSZYSTKO SIADA !!!
    Co to za gadanie “nikomu nie bronimy odejść ”
    I co ? Zostaniesz sam de…ilu ?
    PO CO ?

   • Niech jeszcze odciągną trochę te walne w czasie to naprawdę zostaną sami na placu boju. Zamiast zrobić je jak najszybciej aby ludzi uspokoić i przeciąć ta złą sytuację to nie oczywiście trzeba robić po lowickiemu trzeba ciągnąć w czasie ile się da!!! Już chyba nawet najglupsi nie wierzą w możliwość funkcjonowania osm Łowicz samodzielnie!!! Tylko połączenie z prężnie działająca spółdzielnia może uratować ten zakład i jej dostawców!!!

   • Ciekawe co będziecie robić jak mleczarnia upadnie. Młodzi to 500+ pomnożą, ale starsi XDDDD Wolicie zbankrutować niż uratować firmę przed upadkiem. Jedyna szansa to połączenie oraz restrukturyzacja kadrowa, bo to nie jest prywatny folwark.

   • @OLO przez takich jak Ty robi się niepotrzebny ferment. Tylko hejtowanie i hejtowanie, za takie coś powinny być wymierzane surowe kary. Każdy kto plugawi imię OSM powinien być tego świadomy, że takie coś wpływa negatywnie na OSM, robią się milionowe straty wizerunkowe. W internecie nikt nie jest anonimowy, wystarczy wniosek do ISP o udzielenie informacji IP o bluzgających….potem rachunek dla hejterów;) A inwektywy włóż sobie w …

 61. Proponuję wybrać na Prezesa Pana Wojciechowskiego !!! Załatwi kasę jak trzeba !!! Wszystko załatwi a mleczarnię pierwszą.

 62. Czy osm Łowicz posiada potrzebne środki w gotówce do zapłaty za dostarczany surowiec za świadczona pracę pracowników na zakupy materiałów do produkcji?

  • Pracownik uht3

   Tak , nie będzie mieć miał.
   Po wystawieniu na export z Łowicza całego tego malowanego nierządu wraz ze stańczykami i lizo odbytowcami na allegroszu i sprzedaży jako kup teraz.

 63. Hans Gerhard Polmilk

  Wałachoski i Wojciechowski do Zarządu na prezesów!! To jest jedyne wyjście w tej katastrofalnej sytuacji, aby koledzy, którzy chcieli zmian , te zmiany zrealizowali!!!!!!!!! Tylko ci dwaj rolnicy mogą pociągnąc sprawy OSMu we własciwą stronę! Bez niepotrzebnych i drogich pośredników- ci dwaj rolnicy poprowadzą spółdzielnie tam gdzie trzeba! p. Iwonka powinna iść do pracy na serowni albo na krojone w ostateczności na wędzone! P.Łukasz mógłby się zrealizować oraz swoje ambicje na konfekcji albo może w logistyce? Dać człowiekowi szanse!

  • i to jest jakaś koncepcja! Wreszcie jakies niekonwencjonalne myslenie, a nie wieczne powielanie tych samch błędów i głupot! zrozumcie- od kilku lat nic ale to nic się nie zmieniło w rządzeniu społdzielnią! Czy to jest Pan Jan czy p.Iwonka czy p.Karolinka itd itd…..
   Spół∂zieonia potrzebuje WIELKIEGO PLANU!!!!! a nie powielania starych beznadziejnych sposobów działania!!

   • Kochana chciałabyś nic nie robić i żeby Cię zarząd głaskał. Tak nigdzie nie ma a tym bardziej w prywatnej firmie. Wszędzie na świecie jest tak że ktoś rządzi i to tak żeby były jak najlepsze wyniki i nie ma innych metod. Jeżeli czekasz że będziesz dostawać pieniądze za nic nie robienie to takiego zarządu tu nie będzie.

 64. HelloHello

  Podobno Burmistrz Łowicza wydał decyzję na budowę kanałów dla byłych i jeszcze obecnych “zasłużonych” Zarządców/Mędrców Mleczarnianych.
  To takie podziękowanie, laurka od miasta za wkład w pozbawianie ludzi pracy, a regionu dochodów, a firm obrotów.

  Mędrcy będą się mogli swobodnie poruszać w kanałach, tacy swobodni, niezauważeni, trochę zgarbieni.

  Na początek mają się połączyć poszczególne domostwa z najważniejszymi świątyniami zakupowymi + 1 wybrana duchową.

  • A czy p.Iwonka i p.Łukaszek wiedzą dlaczego płacimy o 40-50 groszy mniej niz dobrze zarządzane spółdzielnie takie jak np Piątnica , Ryki itp????? Co p.Iwonka jako szefowa oddziału robiła bya tą sytuacje pozytywnie zmienić? A p.Łukaszek czy ma jakies osiągniuęcia w ostatnich latach w zakresie zwiekszenia biznesu aby płacic ronikóm choćby przyzwoicie za mleko dostarczane w skupie? No i wszystko w temacie. Ten członek zarządu ds handlu tp czymś może się pochwalić ( narazioe nic nie widac nic nie słychać, czyli—-wiadomo:(((((?

  • i to jest jakaś koncepcja! Wreszcie jakies niekonwencjonalne myslenie, a nie wieczne powielanie tych samch błędów i głupot! zrozumcie- od kilku lat nic ale to nic się nie zmieniło w rządzeniu społdzielnią! Czy to jest Pan Jan czy p.Iwonka czy p.Karolinka itd itd…..
   Spół∂zieonia potrzebuje WIELKIEGO PLANU!!!!! a nie powielania starych beznadziejnych sposobów działania!!

 65. Jak Dominik Uczciwek, Krzysztof Kucharczyk i inni uczciwi i myślący radni nie przekonają większości delegatów że tylko połączenie może uratować spółdzielnie to będzie Rypin 2

  • Tylko z kim. Mleko wokół komina ib tak Polmlek z zbiera 🙂 Każdy inny i tak jak najszybciej będzie chciał to zaorać.

   • Zaorać to oni chcieli Rypin i się im udało. Trzymać się z daleka od tej firmy !!!!

   • Poczekamy zobaczymy. Dwoje największych właśnie zaorywuje Łowicz : )

   • Chociaż każdy mniej czy więcej was ora ; ). A Łowicz dopóki nie sprzeda oddziałów to będzie na równi pochyłej w dół. Bez mocnych cięć się nie odbędzie. Na pocieszenie powiem wam, że Mki też robią się wiele aby stać się przeszłymi łowiczami. To co wyprawia mleczarnia z Wysokiego to jakiś dramat… promocja promocją pogania jak w ,,przelomowych” czasach Łowicza.

   • Polmlek ma doświadczenie. RYPIN położył to i Łowicz położy. Rolnicy zZ Rypina zawierzylu Polmlekowi i w D…e mieli zakład. 5 milionów na początek Polmlek sypnął i położył łapę na produktach produkowanych w Rypinie i wiadomo jak to się skończyło.

   • Polmlek haha … chyba Ci radni, którzy zaliczki jeszcze za wrzesień wzięli ; )

  • Rypin się sam unicestwił, tak jak robi to Łowicz, bardzo skutecznie zresztą. Najlepsi ludzie odchodzą, bo są lepsze propozycje na rynku, kto ten Łowicz będzie później ciągnął? Ludzie nieodróżniający twarogu od sera żółtego, których trzeba będzie uczyć latami? Od nauki są szkoły, do pracy się przychodzi pracować.
   A ktoś dokładnie, wie co tam malowane jest w tych sprawozdaniach finansowych?
   W Rypinie też podobne rzeźby odchodziły latami. Bank się kapnął, że liczby nie grają, komisarz w drodze.
   I to ludzie z Łowicza robią ludziom z Łowicza, nikt obcy. Sami sobie to robicie.

  • Rada to się zmienia jak kalejdoskop. Jedni wchodzą, inni wychodza i przekonać rade do swojej racji bedzie bardzo ciężko…tym bardziej że tamto ściśle prezydium zostało odwołane 13 głosami… idzie walne nadzwyczajne i tutaj należy upatrywac ewentualnego przewrotu bo zebrania rejonowe to było kreowanie wyniku i zastraszanie czlonkow spoldzielni. Uczciwek powiedzial kiedyś ze jakby rok temu miał ta widzę co teraz to w ciemno idziemy w samodzielnosc a teraz jest pytanie! Czy oby nie jest za późno…. no i chłop trochę racji miał ale już go odsuneli od władzy bo był niewygodny…

 66. Wszystkie limity kredytów kupieckich cofnięte na mleczarnię.
  Teraz Iwonka i Łukaszek będą robić zakupy za swoje. Otwierajcie porponetki, jak macie. Inaczej nic nie dostaniecie od szanujących się dostawców. Och jak wspaniale! Brawo zawodowcy.

  A jak tam do dzbuka (farm..o) fakturka za tabelki już zapłacona? Co takie taniedrogie te tabelki? Droższe powinny być, a co.

  • Uuuuuu grubo !!! Zaczyna się hahaha teraz kredytów mleczarni będą udzielać jej dostawcy pod postacią niezapłacenia im za dostarczone mleko!!!

  • Jak wszyscy dostawcy cofnęli kupieckie to musiało się coś stac. Wpisali do KRD? Jak tak to za chwilę i zapadną bankowe kredyty. Jeśli to prawda to do końca roku nie dociągną

   • Cofnęły ubezpieczalnie, ubezpieczające kredyty kupieckie, realizowane przez dostawców.
    Nie jest to zdrowy objaw. Świadczy o braku zaufania do zarządzających i/lub firmy.
    Ale może Pan J.D. coś dosypie, obecnie panującym.
    A może Pan Łukasz wkrótce do lek. wet na L4 ?
    Wszystko się sprawdzi, wszystko. Szkiełko i oko.
    Jeśli jest się w porządku, to i inni są w porządku. A nie było się w porządku …

   • Kolejne dostawy materiałów do produkcji po spłaceniu należności i kolejne zakupy krótki termin płatności małe dostawy lub gotówka. Powoli się zacznie duszenie biznesu.

 67. 21listopa te walne jest zbędne!!! Bo trzeba by dostać czy ktoś z tej trójki jest jeszcze zainteresowany włączeniem w swe struktury OSM Łowicz. Jeśli nikt to sprawa jest prosta i głosowanie jest nie potrzebne i wtedy wniosek będzie krótki: ratuj się kto może i spieprzaj z mlekiem póki Ci jeszcze zapłacili za poprzedni miesiąc.

 68. Krzykacz Wojciechowski już w d… Ę ma mleczarnie, zrobił sobie jej kosztem kampanię wyborczą aby dostać się do sejmiku, teraz będzie krzyczał w lyszkowiach naganiajac do głosowania na wójta znajomka po fachu krzykacza karierowicza i kretacza. Obaj tylko do tego stworzeni.

 69. Ciekawe czy wlodarze wiedza co robi konkurencja. Po co Mlekpol, Mlekovita i Polmlek przejmuja na gwalt dostawcow z Lowicza? Skad tyle wypowiedzen sie nagle zrobilo? Czy beda chcieli przejac jeszcze mega zadluzony zaklad majac wiekszosc duzych dostawcow z Lowicza? Chyba mleko sie rozlalo i ktos tu zostal sam na placu boju. A i jeszcze jedno? Dzie glowny restrukturyzator “lowiczanki” pan Wojciechowski?

 70. Kiedy podwyżki cen w skupie, drodza władzo? Czy będziecie czekać aż wszyscy odejdą? Inne spółdzielnie już podniosły za październik, a wy co? Tak niski pułap cenowy to podwyżka powinna być spora 😉 Czekam na działania w tej sprawie.

 71. Pracownik III

  Panie Wojciechoski! Ratuj pan spółdzielnie!!!! Potrzeba dobrego profesjonalnego kierownictwa na miarę wyzwań! Panie Wojciechoski zmiłuj sie pan nad nasza nieszczęśliwą spółdzielnią!

 72. Rolnicy !!!
  Kiedy się pogodzicie z faktem, że tej spółdzielni nigdy nie będzie stać aby Wam płacić normalną cenę za mleko.
  Jest to wynik wielu lat błędów w zarządzaniu. Kłopoty zaczęły się kiedy pieniądze popłynęły na inwestycje do zakładów, których nasza mleczarnia już nie ma. Na dodatek jeszcze spłacamy kredyty za te zakłady. Jak myślicie czyje to były decyzje? Odwołajcie obecny Zarząd bo to co wyprawiają to czarna rozpacz. Pies z kulawą nogą nie będzie nas już chciał. Wy rolnicy będziecie dostarczać mleko do innej mleczarni ale my pracownicy będziemy bez pracy.

  • To jest prawda. Linie technologiczne są zastawione w bankach bo inaczej nie było by pieniędzy na bieżącą działalność. Kredyty trzeba spłacać a produkcja coraz mniejsza bo skup z dnia na dzień spada. Coraz więcej rolników składa wypowiedzenia albo zaprzestaje dostaw mleka. Widmo utraty płynności finansowej jest coraz bardziej realne. Wiadomo co to oznacza. Niestety scenariusz bardzo głębokich zmian jest nieuchronny. Po co w sierpniu zmieniano Zarząd skoro rada wiedziała, że spółdzielnia sama sobie nie poradzi?

 73. Wybraliście osoby do Zarządu, którym tylko zależy na kasie. Były bardzo oburzone, że dostały mniejsze pieniądze niż poprzednicy. Za zerowe doświadczenie w zarządzaniu nie powinny dostać nic. Rolnicy jak będziecie postępować tak dalej to nigdy nie zobaczycie swoich pieniędzy z udziałów a to są przecież WASZE PIENIĄDZE. I tak prędzej czy później będziecie dostarczać mleko do innego zakładu – jeżeli chcecie osiągać jakieś zyski z produkcji mleka. Powinniście odwołać obecny Zarząd na Walnym Nadzwyczajnym. Utrata płynności finansowej to tylko kwestia czasu. Nie pomoże już kreatywna księgowość

 74. Łukaszku, Iwonko! Janek wam dobrze doradziło w zeszłym tygodniu? Wyjdziemy na prostą? Czy może Pan od jajek ma już receptę na sukces? Ile to jeszcze potrwa? Do końca listopada? Wtedy skończä się pieniazki:):):)?

  • Pan od jajek wypisuje co miesiąc receptę + VAT, z sukcesem wyciągnie trochę pieniążków od bogatych rolników z mleczarni. Chciałby pewnie, żeby upadek trwał jeszcze parę miesięcy, ma jeszcze sporo recept do wypisania.
   Pan Janek wnukami nie może się zająć ?

  • Pracownik wkurzony . Bardzo!

   doradztwo jest dobre i drogie! ten od handlu to niezły numerant jest- całkowita porażka!!!!!!!!!! na moje oko max 2 miesiące- RZECZYWISTOŚĆ NAS DOGONI! Takie jaja na dłuższą mete nie przechodzą! Panie Wojciechoski zapraszamy szanownego Pana do spółdzielni do pracowników!

   • WW ma już głęboko w poważaniu spółdzielnie dostał się do sejmiku i to było jego celem a Wy jak żeśta wybrali samodzielność to teraz sobie radźta bo upadłość na bliskim horyzoncie

  • Tą mleczarnię to na dno ciągną tacy pracownicy jak Ty. Kiedy w końcu ktoś zabierze się za pracowników i odsianie plew
   Słaba kadra to największa bolączka. Większość żadnego kierunkowego wykształcenia.
   .

  • Czyżby ludzie Karolci dostali się do forum. Pan Janek to kompleks poprzedniego zarządu. Robili wszystko żeby tylko nie wrócił, ale ich już nie ma, a powrót Pana J konieczny jeżeli chcemy w Łowiczu mieć nadal mleczarnię.

 75. WW dostał się do sejmiku to na forum spokojnie i brak postów o samodzielności, firmy które chciały pomoc też już ręką machnęły. Chyba już wszyscy są tym zmęczeni i wszystko jedno co będzie z tym dalej ale dobrze już nie będzie

  • Może w końcu ludzie zmądrzeją: bo co niektórzy, zwłaszcza co oczywiste przy korycie, wolą upadek mleczarni niż przejęcie. Takie myślenie.

  • Naprawdę uspokoiło się po tych wyborach ? aż dziwne. Wygląda na to że jeden człowiek wszystko pisał i samodzielność tylko jemu w głowie była ale tylko do wyborów

 76. Kierowca wspominał o podwyżce od 1 października o 10 groszy za mleko. Prawda to jest czy nie, bo nie dostałem smsa. Jeśli zarząd zdecyduje o samodzielności, a spółdzielnia upadnie proponuję pozew zbiorowy do prokuratury. Chyba, że na ostatniej prostej was oświeci, nie będziecie myśleć o sobie i podejmiecie współpracę z mocnym graczem w właściwą pozycją negocjacyjną (M…l).

  • Myślisz że po co jest ta podwyżka? Po to aby stwarzać pozory bdb zarządzania aby ogłupiać delegatów którzy w listopadzie będą głosować. Wiadomym jest że z 4 mln straty miesięcznie nie da się wyjść na PLUS dając 20gr podwyżki przy drastycznie uciekającym skupie. Ceny produktów w sklepach nie wzrosły a pozycja negocjacyjna Łowicza na pewno tez nie wzrosła. Także bez połączenia z dobra spółdzielnia upadlosc jest pewna!!!

 77. Dzień dobry. A jak tam badanie … znowu Dworniaczek na audyt … no tak trzeba zbierać udziały, których nigdy się nie wypłaci bo i tak w mleku rolnicy dostali : ) Cena w dół bo rolnicy za bogaci : )

 78. A na Rypin 3 chetnych do kupienia jest i nie jest to firma P sp zoo. Tak oto sami właściciele wydy…li się z kasy za mleko i własnego majatku. W Łowiczu może być podobnie lub nawet identycznie ciekawe tylko czy będą chętni. Dziś nie mają zaległej kasy za mleko gdzie go oddawać a mogli się połączyć z inną spółdzielnia i dziś wszyscy byliby zadowoleni.

 79. Najważniejszy dostał się do sejmiku robi na forum cisza nie ma komu pisać i siać propagandy o ratowaniu osm. Dostał się to już spółdzielnia może upaść a chłopy lykneli bajki jaki to on dobry wybawca i zagłosowali na krzykacza bez głowy.

 80. Czy wypłaty za mleko wpłynęły na konta w terminie?

 81. Co słychać w OSM Łowicz?
  Co tak wszyscy ucichli ?
  Czy pan Wojciechowski wygrał wybory ?

  • Wojciechowski jako wielki strateg narazie pozostawi zarząd Pani Iwonki i Pana Łukaszka! Jest dobrze a będzie jeszcze dobrzej! hehehehehehehehehehe

 82. To się wypij to cię zapnie

 83. Lepiej się zastanówmy jak pomóc tym co Ich nie ma, a już swoje wzięli.. wydali, a teraz trzeba będzie zwrócić.
  hehehe

 84. Pytanie tylko czy ktoś nas jeszcze chce przejąć?

  • Raczej hahaha daletgo komitet obrony mleczarni walczy o nic bo tej osm już nic ze strony konkurencji nie zagraża ona sama doprowadzi się do upadłości.

  • Pracownik III

   Czy Wałachoski i Wojciechowski maja jakis fajny plan strategiczny? Czy wszystko w rekach Iwonki?
   My tu na krojonych juz nie możemy ze smiechu wytrzymać! Wszystkie sie tarzajo ze śmiechu!

 85. Panie Wojciechowski, Panie Wałachoski , czemu powołaliście taki słabiutki zarząd? Czy Wam zalezy na upadku czy na uratowaniu naszej Spółdzielni?!?!?!?!?!? ChrysteJezu! Co wyście zrobili???!?!?!?!?!?

 86. Słyszeliście, że zdementowano pogłoski o różnych cenach mleka dla wybrańców. Może cena jest taka sama dla wszystkich ale dodatki już nie. Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. No cóż – takie jest życie.

 87. Prawda jest taka że nowy zarząd nie dokonał cudu i raptem z 4 mln straty miesięcznie nie zrobił zysku bo w to nawet dzieci nie uwierzą !!! Podnosi się cenę za mleko o 10gr tylko po to aby zrobić porpagande sukcesu żeby chłopi uwierzyli w możliwość bycia samodzielnym i żeby zarząd jeszcze trochę posiedział za dobrą kasę na ciepłych stołkach.

  • Prawda jest brutalna!!! Żeby Łowicz wciągnąć choć spróbować to trzeba by przez co najmniej dwa lata płacić 1zl brutto za litr a bandzie Waldemar W i spółka nic nie płacić przy założeniach niespadajacego skupu surowca wtedy może by się coś na chwilę zmieniło ale to nie daje gwarancji że w przyszłości będzie lepiej. Ludzie cały handel wie że Łowicz ma mega problemy i oni ssaja z was jak mogą wiedzą że musicie to gdzieś wypchnąć.

   • Korzystają ze swojej przewagi negocjacyjnej słabej pozycji Łowicza i pętli na szyją jaka ma ta spółdzielnia także szansę na ratowanie są żadne i ściąganie kolejnych zbawicieli i fachowców nic nie da bo ściany głowa nie przebijecie. Tylko połączenie z dobra spółdzielnia daje gwarancję stabilności rozwoju dobrych cen za mleko plac dla pracownikow. Daje gwarancję otwarcia drzwi wielkiego handlu bo oni wiedzą jak to się robi i mają na to kasę.

   • Tylko jest jedno ale ci z rady co są za samodzielnoscia bronią zarządu bo po połączeniu oni pierwsi lecą z hukiem i zaczęłoby się robienie porządku a im najbardziej zależy aby burdel trwał nadal oczywiście nie chce mi się wierzyć że robią to z własnej głupoty bo za darmo nic nie ma!!!! Ja Uczciwej i Kucharczyk podchodzili po ludzku do sprawy to potraktowano ich jak śmieci!!! 🙁

 88. Rozwalić tę spółdzielnię – nikt nie chce oprócz mleka w kartonikach jeść żadnych wyrobów bo się nie nadają do spożycia. Ser biały kwaśny że mało gęby nie urwie, żółty gorzki nadający się tylko na zapiekanki, śmietana gorzko-kwaśna itd….Szkoda marnować mleko na takie produkty. Kiedyś jedna z większych mleczarni teraz do zamknięcia

 89. Jeżeli dostawcy zagłosują za samodzielnością to trzeba będzie wybrać doświadczone i kompetentne osoby do zarządzania Spółdzielnią. Sierpniowy wybór obecnych osób spowodowany był potrzebą chwili bez zastanawiania się nad merytorycznością kandydatów. Niestety obecny skład Zarządu nie wróży nic dobrego dla naszej Spółdzielni. Im szybciej to zmienimy tym większa szansa na to, że Spółdzielnia wyjdzie na prostą a my dostawcy będziemy otrzymywać godziwa zapłatę za dostarczane mleko.

  • Zgadzam się z Tobą. Obecy Zarząd to porażka, żadnych pomysłów, działań, przemysleń. Jedynym dobrym pomysłem jest założenie związku zawodowego Solidarność dla ochrony swoich tyłków przed zwolnieniem. Chyba sami mają świadomość, że długo nie zagrzeją stołków na których obecnie tylko siedzą i stwarzają pozory zarządzania. Pracownicy to widzą ale boją się cokolwiek powiedzieć w obawie przed zwolnieniem.
   Jeżeli Wam radnym naprawdę zależy na tej spółdzielni powinniście wybrać NOWY ZARZĄD.

   • Też się zgadzam. Dwóch ludzi z produkcji w zarządzie to porażka. Nigdy nie zajmą się marnotrawstwem na produkcji a woda leje się cysternach brak jakiejkolwiek organizacji pracy. W czasie oprzestojó pełne obsady. Musi jakaś inna mleczarnia przyjść. Wprowadzić swoje standardy i będzie dobrze.

   • No tak – przecież po objęciu fotelów prezesów działania były skierowane tylko na usunięcie – poprzez wypowiedzenia – ustępującego Zarządu oraz osób ztrudnionych przez poprzedni Zarząd. Kompetencje zwalnianych osób nie były brane pod uwagę. Chodziło tylko o pozbycie się mądrzejszych od siebie.
    No cóż dochodzenie do władzy poprzez intrygi, kopanie dołków, fałszywe oskarżenia jest stare jak świat.

   • Jak zakład zbankrutuje i wejdzie komornik jak w Rypinie to i związki nam nic nie pomogą. Czerwony goździk na dowidzenia

 90. Dlatego na walnym delegaci powinni podpisać kwit z panią prezes że jeśli zagłosują za samodzielnością to ona bierze pełną odpowiedzialność za dalsze losy spółdzielni i jeśli dojdzie do takiej sytuacja jak w Rypnie to pierwsza poddaje się pod sąd!!!! Żeby później nie było gadania że przecież ona przedstawiała prawdziwą sytuację spółdzielni i wykonywała tylko to co walne przegłosowało!!!!!

  • Delegaci nie dajcie się omamić tym bzdurom to jest powtórzenie wydarzeń z Rypina ile jeszcze rolnicy będą utrzymywać tę nie rentowną spółdzielnię oni chcą godnych cen za mleko a to może zagwarantować połączenie z prężnie działającą spółdzielnią. Los setek rodzin w Waszych rękach samodzielność = upadłość!!!

  • Zgodnie z prawem Zarząd odpowiada całym swoim majątkiem prywatnym za zaniedbania i doprowadzenie do upadłości. Wierzyciele mogą dochodzić swoich praw bezpośrednio od nich. Na poczet długów komornik może zlicytować majątek prywatny.

 91. No to jeszcze kilka miesięcy się pobawią. Problemem tejże spółdzielni jest to że dzisiejszy przewodniczący nie ma pojęcia o teraźniejszych zasadach handlu. Człowieku zwiększyć skup to najmniejszy problem bo dajesz podwyżkę za mleko i surowiec sam Ci spłynie. Problemem spółdzielni jest to że jak oficjalnie wiemy za 7 miesięcy 2018r jesteście 30mln zł w plecy a nawet więcej!!! Poprawienie marżowości wymaga czasu i nakładów, zwiększenie efektywności zakładu wymaga nakładów zwiększenie skupu wymaga nakładów czy OSM Łowicz ma na to pieniądze? NIE MA!!!!

  • Największym problemem są koszty a ten zarząd to nic nie robi żeby je zmniejszyć zwłaszcza na znanych im działach z których się wywodzą.

   • Największym problemem są ludzie zarządzający. Zatrudnić specjalistę z zewnątrz który się zna na marketingu. Rada nadzorcza składa się z osób które zajmują stołki od kilkudziesięciu lat i zwalają winę za niepowodzenia na kolejne zarządy. To trzeba zmienić a mleczarnia da sobie radę.

   • Propozycje oszczędności:
    1. Praca na zasadzie wolontariatu.
    2. Oszczędność na środkach myjących bo przecież “Częste mycie skraca życie”
    3. Wypłaty w formie produktów zamiast pieniędzy (dla pracowników i rolników)
    4. Handel wymienny tzn. surowce, dodatki i opakowania za produkty.
    Życzę powodzenia

 92. Rypin już się zbliża już puka do mych drzwi …

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.