Dziś, w niedzielę 7 października, w sali OSP w Kocierzewie Południowym odbyło się przedwyborcze spotkanie z udziałem dwóch kandydatów na wójta tej gminy.

W jednej sali, przy jednym stole zasiedli obecna wójt, a zarazem kandydatka KWW Zgoda w Gminie Kocierzew Południowy Agnieszka Wojda oraz kandydat KW Prawa i Sprawiedliwości Maciej Kania.

Kandydatka przedstawiać się nie musiała, opowiadała więc o tym, czego dokonano w kończącej się kadencji i co chciałaby zrobić w nowej.

Kandydat PiS najpierw opowiedział trochę o sobie (pochodzi spod Zielonej Góry), a następnie o propozycjach dla gminy, z jakimi idzie do wyborów.

Później przyszła kolej na pytania od mieszkańców.

Tłumów nie było. W spotkaniu uczestniczyło około 30 osób. 

Fot. EWR

20 komentarzy

 1. Do pani Anetki.Mój wpis to nie przejaw złośliwości ale bardzo wyważony w słowach i ogólnie ujęty , bo szczególiki kariery są typowe dla Pań kręcących się koło władzy. To tyle: o interesy własne i rodziny potrafi zadbać, profity z kilku źródeł w godzinach urzędowania to też nie ominęło Was. Lubicie swoich i układy, układziki, rozumiem, ale nie róbcie ze spryciarza świętoszka.

 2. Wiadomo obecna pani Wójt ma wielkie poparcie w obecnych pracownikach, radnych i członkach stowarzyszeń jak koła gospodyń czy klub seniora ale głosuje cała gmina. Pan Kania bez wątpienia może wnieść swierzość skończyć te układziki i dostać szybciej fundusze na inwestycje od ,, zaprzyjaźnionego” rządu.

 3. Czy Kania to czlowiek Wojciechowskiego? Ostatnio się obraca w warszawie to czy on go znalazł? Czemu nie zameldował w wiciu?

  • Przecież kandydat nie musi być zamedowany… Wasze płytkie myślenie czasem mnie przeraża ? haha

  • Ważne, że ma jakieś pomysły… I będzie pozyskiwal środki, co dla gminy jest ogromnie ważne… A Pani Agnieszka co może nam zaproponować? Obecność PSLowcow na wszystkich imprezach? Za takie obietnice dziękujemy

 4. Najlepiej wychodzi Pani Agnieszce organizowanie imprez za publiczne pieniądze

 5. Kania to człowiek znikąd! Człowiek bez doświadczenia i bez wiedzy!! I ciekawe czego szuka w Kocierzewie?

 6. A ja sie pytam” co ten czlowiek wie, na temat naszej gminy” zero pojęcia o wszystkim, niby zajmuje sie funduszem a nie zna podstawowych pojęć

  • Lepszy wójt z zewnątrz niż swój z którym niektórzy mają układy i układziki. I niech nikt mi nie mówi że tak nie jest.

 7. Mieszkanka Gminy Kocierzew

  Pani Agnieszka Wojda to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Najlepsza!! Dba o Gminę i każdego mieszkańca z osobna. Analizuje wszystkie ich potrzeby, ale niestety wszystkim się nie dogodzi….

  • Mieszkaniec Gminy Kocierzew

   Skoro tak “dba o Gminę i każdego mieszkańca z osobna”, to dlaczego nie zareagowała w żaden sposób na karygodne zachowanie p. Słubika na dzisiejszym spotkaniu, który znieważył nieobecnego kandydata? Przecież Pani Agnieszka Wojda jest jakoby funkcjonariuszem publicznym i powinna, ba! ma nawet obowiązek, jakby nie patrzeć, reagować na takiego typu zachowanie. Bardzo źle to świadczy…

  • Chyba dba o Kocierzew…

 8. Zrobiła dużo dla Kocierzewa. A gdzie pozostałe wsie?

 9. Ja popieram Panią Agnieszkę .Zrobiła już bardzo dużo dla gminy .Ma w sobie potencjał do dalszego rozwoju naszego terenu.Pan Kania na spotkaniu nie przedstawił żadnych konkretów!

 10. Dobrze, dobrze niech Pani wójt trochę się potrudzi w pojedynkach z kontrkandydatem, tak łatwo jej dotąd wszystko przychodziło, szybciutki awans na skarbnika , teraz wójtowa. W czepku urodzona.

 11. A co robi tam p. Słubik nie ma zebrania w Wiciu?