Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy Koderki, działający przy Łowickim Ośrodku Kultury, wystąpił w sobotę, 17 grudnia z programem kolęd i pastorałek dla rodziców i zaproszonych gości.

Koncert zespołu Koderki
Koncert zespołu Koderki

Po koncercie w sali kina Fenix, odbyło się spotkanie opłatkowe w sali hotelu Eco.

Przed koncertem dyrektor ŁOK Maciej Malangiewicz zapowiedział zmiany organizacyjne. Kapelę wzmocni od nowego roku znana w Łowiczu skrzypaczka Weronika Mońka.

Od nowego roku kierownikiem przestanie być (złożył rezygnację) Eugeniusz Strycharski, a nową kierownik będzie zajmująca się do tej pory choreografią Katarzyna Polak. Nadal będzie też zajmowała się choreografią.

W najbliższym czasie, w czwartek 22 grudnia, Koderki uświetnią miejsko-powiatowe spotkanie opłatkowe w Muzeum w Łowiczu.

W niedzielę, 8 stycznia, o godz. 10.30 wystąpią z koncertem „Łowickie kolędowanie” w bazylice katedralnej. Wtedy też zespół chce oficjalnie podziękować za 15-letnią opiekę kierownikowi Eugeniuszowi Strycharskiemu.

Wcześniej, na sesji Rady Miejskiej w Łowiczu, która planowana jest 29 grudnia, podziękowania zamierzają złożyć władze miasta.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.