Paweł Kolas to absolwent Technikum Elektrycznego w Łowiczu i wydziału filozofii Uniwersytet Jagiellońskiego, przed laty związany z samorządem Łowicza. Mariusz Siewiera – na bazie Technikum Ochrony Roślin w Zduńskiej Dąbrowie skończył studia ekonomiczno-rolnicze w SGGW w Warszawie.

Jeden politykiem z pewnością już był, a drugi nie chce, aby uważać go za polityka, choć na jego zapleczu jest wielu polityków znanych od lat. Obu łączy fakt, że kandydują na stanowisko burmistrza Łowicza.

W najnowszym numerze Nowego Łowiczanina piszmy o tym, jakie panowie mają pomysły na miasto, co im się nie podoba w pracy obecnej Rady Miejskiej i burmistrza. W tych ocenach padają ostre słowa.

93 komentarze

 1. Swoim dyletanctwem , niefrasobliwością zadufaniu w swe umiejętności wpędził nas mieszkańców w potężne kłopoty finansowe, czy dla nas łowiczan nowy przetarg ( może o 20 mln droższy) , zamrożone 7,5 mln zł to drobiazg, za który należy włodarza rozgrzeszyć, urządzić mu w ECO fetę na miarę Prezydenta Trumpa, dać władzę na następne 5 lat.

 2. Kwestia afery z oczyszczalnią miejską nie jest sprawą aby tak całkowicie rozgrzeszyć burmistrza, skoro wiedział już w grudniu 2017 , że wybrany w przetargu wykonawca zaczyna kręcić, szukać zamienników, oszczędności to czemu wówczas jako menadżer tego projektu nie zadbał o interesy miasta, to on jako inwestor powinien zażądać od wykonawcy gwarancji bankowej jako zabezpieczenie terminowego i właściwego wykonania zleconej inwestycji a nie dać się tak ograć, wpędzając miasto w długi.

 3. Rządzić w Łowiczu po tych wyborach wcale nie będzie łatwe, nowe władze czekać będzie ogromna praca, a zacząć należy od szczegółowego audytu: ogromne zadłużenie, klęska tak fetowanej inwestycji oczyszczalni ścieków, zamrożone 7,5 mln zł z gwarancji bankowej na rzecz jej wykonawcy z Krakowa, zamknięcie przejazdu na Mostowej, wpuszczenie do miasta Tirów, podwyżka za odbiór śmieci ( podrzucony pasztet starej władzy), rozbudowana do granic przyzwoitości administracja miejska. itp

 4. „Księżackie Jadło” przyciągnęło tłumy. Co sądzicie o tegorocznej edycji Festiwalu Dobrej Żywności?
  – widok wszechobecnych śmieci popsuł mi zabawę (49%, 376 głosów)
  Który z obecnych urzędników ratusza odpowiada za ten bałagan ?

 5. Gdyby nie tak znaczna wysokość diety radnego nie byłoby tak dużo chętnych kandydatów- co miesiąc nieopodatkowane 1600 zł wpada- a jest Radna na emeryturze która jeszcze dietę ma z ŁSM. a dieta to wg przepisów jest zwrotem poniesionych zarobków- jakoś milczą o tym I Siewiera i Wójcik i cała reszta

  • A ja uważam że radni powinni mieć 2000 zł netto bo ciężko pracują. Uważam też że co genialniejszy pomysł pomagający nam wszystkim naprawdę lepiej żyć powinien być dodatkowo nagradzany np. za kolorowanie schodów czy umożliwienie legalnej popijawy na błoniach należy się motywujący dodatek. Dzięki takim pomysłom miasto tętni radosną atmosferą. Diety powinny wzrosnąć aby radni czuli się potrzebni.

 6. Jeśli Kolas wygra to rzucę palenie 🙂

 7. Młodzi z Łodzi

  Mowa ciała z debaty i pewne szczegóły znane biegłym w tym zakresie, wskazują nieomylnie kto mówił prawdę, a kto dopowiadał i nadrabiał braki merytoryczne. Również symptomy widoczne na plakatach wyborczych potwierdzają to samo. Wyćwiczone oko wyłapie pewne punkty kluczowe i wyczyta jak z nut to czego powierzchownie nie widać. Paweł Kolas wyszedł bez szwanku z tego zestawienia co świadczy o spójności myśli i słów. Nawet nie znając programu wyborczego każdy specjalista od wizerunku i mikroruchów orzekłby aby zaufać temu właśnie kandydatowi.

 8. wieści z terenu

  Po cyrkach z aferą taśmową zwolennicy PiS tracą wyborców. Po cyrkach z Kijowskim KODaski tracą popleczników. Po znudzeniu tym co jest w mieście drużyna obecnego burmistrza uszczupla się. A tymczasem na mieście przetacza się fala jakby ludzie się ocknęli i coraz więcej osób stawia na Pawła K. Co to znaczy coraz więcej ? Masa krytyczna powstała która przyniesie sukces właśnie Pawłowi K.

  • Coś w tym chyba jest bo czterech z pięciu kolegów w ostatnim czasie nagle zmieniło front i mówią że zagłosują na Kolasa aż w końcu sam zmiemiłem zdanie i zrobię to samo.

   • pogubi się ten pan jak leśny dziadek w w Nowym Yorku. Dopuśćcie młodych do władzy. obojętnie kogo , byle młodego w młodości siła. staremu to już się nie chce bo myśli jak ustawić się na emerytury, tylko młody naprawdę o coś walczy

   • Młodzi nie mają doświadczenia i takiej wiedzy jak należy. Łowicz nie ma już czasu na eksperymenty. Nie jeden chciałby się tak “pogubić”.

 9. Nie sposób się nie zgodzić z tym, że Kolas bije wszystkich na głowę. Wie co mówi i do kogo mówi. Jego zapleczem jest wiedza. Ma zdrowe podejście do rzeczywistości, nie kieruje się uprzedzeniami lecz strategicznie i taktycznie ustosunkowuje się do problemów i wyzwań przed jakimi stoi Łowicz. Obu wygrał i udowodnił niedowiarkom, że to było również w ich interesie bo ogarnięcie spraw w mieście jest dla wszystkich, a nie tylko dla sympatyczek i sympatyków deklarujących swój głos.

 10. Najlepiej zapowiadający się pod każdym względem nowy burmistrz to Paweł Kolas. Widać tu, że niektórym przeszkadza kultura i ogłada w/w a jednak fakty osobowe jak i merytoryczne są nieubłagane na Jego korzyść. Kto chce realnych zmian polepszających długofalowo dobrobyt w tym mieście, to zagłosuje na Pawła Kolasa. A komu nie zależy na ogólnym dobru to uczyni inaczej.

 11. P. Kolas był w seminarium duchownym. Dlaczego nie chwali się tym etapem edukacji, no i powodem odejścia?

  • Bo musiałby być kościelnym jak Ty aby paplać na lewo i prawo o tym co jest sprawą prywatną i osobistą. Aby mówić o pewnych sprawach wymagany jest słuchacz, który nie dość że słucha, to jeszcze rozumie o czym mowa. No, teraz panie kościelny uderz w dzwon i ciągnij mocno za sznur.

   • No to mamy jak na dłoni dyrdymały człowieka, któremu odbiło na punkcie swojej edukacji. Człowieka, który popadł w samouwielbienie, które uprawnia go do gardzenia plebsem (w jego mniemaniu), czyli po prostu nami. Sęk w tym, Szanowny Panie, że feudalne układy już nie istnieją. Jeżeli Pan myślisz o skutecznej kampanii wyborczej, to zniż się w stanie, odstaw gotowe sentencje Platona, umów się z kościelnym z kolegiaty i razem ciągnijcie sznur, a może uda się przekroczyć 500 głosów, pod warunkiem, że dobrze pociągniecie więcej…

   • Kościelny, wychodzą kompleksy Twe, tak mają krzykacze, którzy zamiast uczyć się krzyczą jeszcze głośniej o czymś czego nie rozumieją. Dlatego skoro czasy się zmieniły i feudalizm to przeszłość, warto abyś się podszkolił nie w sianiu zamętu lecz właśnie w tym co Cię w oczy kole. Równać trzeba w zwyż. Wykształcony burmistrz to zaleta oczywista i niezaprzeczalna i dlatego popieram między innymi Pawła Kolasa.

  • Czy kandydat na burmistrza powinien opowiadać że np. kiedyś skakał ze spadochronu albo że poznawał tajniki kuchni tajskiej albo że próbował zrozumieć kulturę indian ? Nie musi. Liczą się konkrety przydatne tu i teraz, a nie obnażanie się przed ludem z wszystkich epizodów życia. Są sprawy pierwszorzędne i trzeciorzędne. Plotuchy chcą sensacji, a mądrzy istotnych dla tematu informacji.

  • Kościelny idzie tam gdzie mu proboszcz zapłaci – proste jak cep. Natomiast ktoś kto poznaje od wewnątrz strukturę kościelną może mieć sto powodów aby tam zostać lub zrezygnować. Laik ma tylko proste odpowiedzi, a innych złożonych powodów nie zrozumie. Więc nie dziwne, że tam gdzie w grę wchodzi głębszy wymiar życia, tam pewne wnioski zachowuje się dla siebie nawet gdy padają głupie domysły czy insynuacje. Panie Pawle K. dobrze Pan czyni, że nie rzuca “pereł przed wieprze” z szacunku do ludzi inteligentnych i z szacunku do samego siebie.

  • kościelny, gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem i również między wierszami to byś dostrzegł, że nigdzie tutaj nie odpowiada na Twoje dywagacje szanowny Pan Paweł Kolas lecz ktoś kto życząc jak najlepiej Temu akurat kandydatowi, staje bezinteresownie do polemiki wobec takich oto “kościelnych” którzy przekręcają sens i cel słów rozmówcy/piszącego. Ucz się poprawnego wnioskowania zamiast porywać się na tematy od których gorączkujesz. A do wyborców więcej ma szacunku właśnie Paweł Kolas nie traktując ich jak dzieci, nie opowiadając bajek. Ps. nigdzie tu nie padła sentencja Platona – doucz się.

 12. Potrzeba nam burmistrza, który zna się na finansach i posprząta i wyprowadzi Łowicz z tych kredytów które zaciągnął przez tyle lat kjk . Tylko Siewiera, który zna się na cyferkach jest w stanie to zrobić.

  • Od sasa do Asa

   To nie Siewiera podniesie miasto lecz Kolas. As jest jeden – to KolAS.

   • Z całym szacunkiem Kołas oprócz tego że chce się zemścić na wszystkich nie jest osobą która jest w stanie podnieść to miasto. Sama filozofia nie wystarczy . Liczą się kompetencje a jedyne kompetencje które Kołas ma to zakup po 1zl książek z lok. Też bym tam chcial.

   • Od sasa do Asa

    Jeśli ktoś widzi w czyimś działaniu zemstę widocznie sam ma problem z wybaczeniem.
    Jasne, że sama filozfia nie wystarczy, a ta w przypadku Pawła Kolasa jest jak piękne tło wobec innych umiejętności. Więc sugerowanie zemsty jest raczej zazdrością wobec cech i osiągnięć zdobytych własną pracą owego kandydata.
    Gosia, cytując Ciebie “Też bym tam chcial.” – ale z całym szacunkiem do książek… książki nie koniecznie chciałyby trafić do Ciebie.

 13. Przepowiednia

  W jednej z centurii Michel de Nostredame – doradca królowej Francji Katarzyny Medycejskiej, napisał tak: “gdy na żelazym trakcie w chylącym się ku upadkowi grodzie lud wyciągnie dłoń po czarną rozdawaną wodzię, ustąpi z tronu historii jej zasiedziały miłośnik, i nie dojdzie już do berła żaden młody złośnik, lecz ku zdumieniu niemprawych powróci zwycięsko znany człowiek prawy, ten który był odszedł i znów nastał ma wynieść słynny gród ponad inne miasta.” Przecież to się teraz dzieje bo żelazny trakt to nic innego jak tory kolejowe i peron, a czarna wodzia to kawa niedawno rozdawana itd.

 14. Ta 4- letnia kadencja łowickiej Rady to wielka porażka samorządności ; winna uczestniczyć w sprawnym zarządzaniu miastem a nie być maszynką do głosowania . Mamy taką Radę i Burmistrza jakiego wybraliśmy, bo głosowaliśmy na ugrupowanie a nie na poszczególnych ludzi.

 15. P. Siewiera zdał egzamin z bycia radnym , najbardziej obok Wójcika i Pięty kompetentny i aktywny. Oglądając na żywo relacje z posiedzeń Rady widać , że rozpoznaje temat, wie o czym mówi i o co pyta. Niestety reszta radnych nie radzi sobie z problemami , gubi się, ogląda jeden na drugiego głosując, mam wrażenie że to pionki ugrupowania realizującego swe plany. To wykorzystywał Burmistrz traktując Radę jak ” masę” do ulepienia a Pan Trzoska jak nakręcony poganiał, przyspieszał obrady.

 16. Pan Paweł Kolas jest najmądrzejszy z kandydatów. Inteligencja, wiedza, prezentowany poziom czyni wybór prostym ale czy wyborcy dostrzegą zdolności i umiejętności wyróżniające Pawła Kolasa na tle innych pretendentów ?

 17. Byle za nowego burmistrza nie powtórzył się taki wynik ankiety na temat Księżackiego Jadła jak obecnie. 50% głosujących uważa że widok wszechobecnych śmieci zepsuł im zabawę. Nadchodzące wybory to będzie gruntowne sprzątanie !!!

 18. Ogłosić wybory i podać listy kandydatów, a Polacy sami skoczą sobie do gardeł. Po co wam wolność?

 19. Maniek siewiera i basta oszołomy!

 20. Jak we Władcy Pierścieni – P. K. czyli Powrót Króla ! Paweł Kolas powraca. Orkowie drżą. Czar Sarumana zostanie zniesiony. Śródziemie zostanie wyzwolone. Nareszcie ! 🙂
  https://youtu.be/fYcLWKqywRI

 21. wiedza, obycie, doświadczenie i klasa – głosuję na P. Kolasa

 22. Do Pana Kolasa

  Panie Kolas pan tak na poważnie z tymi bajkami o szybkim rozwoju miasta? :O

 23. Nie wiem czy chciałbym aby burmistrzem naszego miasta był człowiek dla którego autorytetem jest ktoś taki jak Mateusz Kijowski. Wątpliwa sprawa….

 24. Oświadczenie majatkowe wolskiego jak nie byl radnym zarabial 12tys rocznie a po roku bycia radnym miejskim 166tys to jest dobra zmiana dla siebie dajcie mu jeszcze baranów :)a obieca wam wszystko przed wyborami..

  http://www.lowicz.eu/files/docs/wolski9.pdf
  http://www.lowicz.eu/files/docs/wolski8.pdf

 25. Głosujmy na PSL – to wspaniali ludzie !!!! Siewiera i Sobczak do boju – nikt tylko wy

 26. I tak najlepszy jest wójt lyszkowic , porzedni skończył przypadkowo przed wyborami na ławie oskarżonych ,w sumie za pierdoły ten co go poparł w drugiej turze i startuje teraz tez siedzi na ławie oskarżonych …przypadek ? To sa wlasnie eSBeckie metody !

 27. W komitecie, który wystawił Siewierę są stare wygi z SLD i PO, więc to by była dopiero zmiana. Kiedyś strażak został prezesem ZEC!!!!!!??????? Szukajcie stołków gdzie indziej i nie zawracajcie czterech liter.

 28. Głosujesz na Wolskiego a wybierasz Kasiorka – tego od spółki skarbu państwa. Taka dobra zmiana ? Wolski jakie masz wykształcenie?.

  • Ty PEESEL o wykształcenie to wam pytać chyba nie wypada, bo u was nie ma nikogo powyżej zawodowego. A jak ktoś ma to zazwyczaj problem jest bo nie wiadomo skąd. Głosujesz na Sobczaka a wybierasz Figata, tego co to chce łape na wszystkim trzymać.

 29. Pan Kolas to ma ciekawe osiągnięcia w zarządzaniu majątkiem miejskim. Np. kiedy był dyrektorem ŁOK w latach ’90 postanowił wystawić na sprzedaż cały księgozbiór ŁOK chyba po 1 zł od sztuki, po czym sam zakupił pokaźną jego część do swojej kolekcji, będąc w tym czasie dyrektorem ŁOK (pisała o tym prasa). Na pomysł przekazania księgozbioru do Biblioteki Miejskiej, zamiast pozbycia się za bezcen, już nie wpadł, bo to chyba nie mieści się w filozofii zarządzania lub w zarządzaniu filozofią.

  • i wspaniale ! oczytani miłośnicy książek to klasa sama w sobie… chcę oczytanego burmistrza i wieloaspektowości we wnioskowaniu i rozumieniu, a nie jednowymiarowych klapek uwięzionych w niewykształconym umyśle…

  • Arystoteles, idę nadrzędną obejmującą kurz książek narażonych na rozpad wraz z nierozpoznaniem treści i zatopieniem ich w niepamięci zobojętnienia zamierającego czytelnictwa (poza akcjami z czytaniem na pokaz) szepczący z ukrycia daimomion nie widział powodów aby odwieść od tak szlachetnego czynu jakim jest opieka nad zbiorami i stanie się naczyniem do przechowywania ich treści. Filozofia bliższa jest obcowaniu z papirusami w ukryciu niż wystawianiu ich w gablotach publicznych aby zasilać listę tytułów po które nikt nie sięga. Arystoteles nie ogarniał Platona tak jak prasa czynu P. Kolasa.

   • Nie tłumacz się głupio. Przytuliłeś książki ze zbioru publicznego prawie za darmo.

   • Platon już wspomniał, że Arystoteles nie ogarnia Platona. Tym nie mniej PRZYTULENIE papirusów jest cnotą godną filozofów, a nie pochylaniem się nad miedziakami w ich kontekście jak to czynisz Arystotelesie. A co do zarzutów wobec P. Kolasa polecam czytać moje dzieła. Z mroku wieków Twój nauczyciel – Platon.

   • Arystotelesie, gdybyś uważniej mnie słuchał i nie poszedł w odmęty pojęć gloryfikujących wpierw formę wówczas jasna idea oświeciłaby Twój umysł zrozumieniem, że tu gdzie czynisz rozróżnienia nie ma sprzeczności lecz jedynie niedosyt otwarcia na to co przenika każdą formę. Widzisz Arystotelesie historia pokazała błędy Twojej linii wywodów i zaskorupiła się w tym co wtórne. Twój dawny nauczyciel – Platon.

 30. Szanowni wyborcy- popytajcie obecnych Radnych co myślą o wysokości swojej diety radnego- która oscyluje dziś na poziomie 2000 zł netto- zapytajcie ich na spotkaniach czy to w porządku że mimo tego że dieta powinna być wg przepisów zwrotem utraconych zarobków w czasie wypełniania mandatu radnego to niezależnie od opcji połykają kase Wójcik, Cipiński, Dzik, Siewiera, Zośka Wielemborek która na emeryturze nie traci żadnych zarobków- ale 2000 wpada

 31. Dokładna analizę rządów 12-letniej ekipy pokazał nam Pan Kolas, to spowodowało, ze urzędujący Burmistrz i radni wpadli w szał nowych obietnic, pustych haseł , budowa tunelu, obwodnic miasta. To chwilowe przyśpieszenie ostygnie po wyborach na następne 5 lat. Nowi ludzie duże szanse na rozwój naszego miasta, zwykłych ludzi , uczciwie pracujących i radzących sobie we własnym zakresie..

  • Kolas już kiedyś to się pokazał … ale ze złej strony. To osoba zamknięta na miasto, teoretyk. Firma się kończy to się ma aspiracje burmistrzowskie

   • P. Kolas nie jest zamknięty na miasto ale raczej na nic nie wnoszący mentalny ekshibicjonizm szarżujący w pomysłach ulatniających się za pierwszym zakrętem. Sukces zaczyna się od teorii sukcesu.

 32. To jedyni kandydaci godni Burmistrza miasta, miastu potrzeba zmian, przetasowań w tej zapętlonej sieci kumoterstwa,znajomków. Ciągle przybywa ludzi, którym się należą godne apanaże tj. Kasia -transfer ze Starostwa , Pan Cipiński – proszę porównać zarobki ratuszowych pracowników z zarobkami przeciętnego łowiczanina, tak zaciekle walczących o dalszą władzę Laczy nas Łowicz . Pan Burmistrz jest hojnym wujkiem dla swoich pracowników, z tym tylko, że to nie jego prywatna firma ale publiczne czyli nasze pieniądze.

 33. Siewiera Go 😉

 34. W tamtym czasie w Łowiczu uruchomiła działalność Lamela, Beeteks. OSM Łowicz dostała szanse na rozwój dzięki terenom które przekazało miasto. To wtedy wykupowano tereny pod przyszły wiadukt który miejmy nadzieje wreszcie powstanie- to tylko skrót później przyszły te kadencje upartyjnione co pewnie autorowi głupiego wpisu o Kolasie się spodobały- Pierwsza decyzja koalicji AWS – SLD- diety radnych w wysokości najniższej krajowej w wysokości brutto do ręki.. i co tu dalej komentować

 35. Do gościa co napisał- że Kolas był w ekipie samorządowej takiej że powrotu by nie chciał. Po kolei- dieta radnego wynosiła 25 zł za posiedzenie na Sesji i tyle samo za udział w komisjach RM co dawało Radnemu miesięcznie 75 zł. Burmistrz zarabiał około 4000 tys złotych. Urzędników w Ratuszu mimo że nie było zaawansowanej komputeryzacji pracowało o 30 procent mniej niż obecnie. Obniżono ceny wody, a stawki podatków ustalono na minimalnej wysokości oraz ogłoszono abolicje podatkową co poskutkowało większymi niż wcześniej miało to miejsce- wpływami do budżetu

 36. Prawdziwa zmiana było PO jest Łowickie.pl które lepiej się kojarzy a PO jako marka słabo się sprzedaje. Spotkania przy ognisku pod sądem coś wam jednak dały. Farbowane lisy.

 37. Głosujesz na Siewierę, wybierasz PO i SLD? Chcesz sterowania partyjnego?

 38. Mariusz jesteś wlasciwym człowiekiem na właściwym miejscu. Trzymam kciuki. I głosuję na Ciebie

 39. Napewno głosu mojej rodziny nie dostanie Wolski-wielki fan kleru,dla ktorego mottem są słowa-“Oto wielka tajemnica wiary-ZŁOTO I DOLARY”!!!-Bez komentarza,obejrzyjcie wszyscy film Wojtka Smarzowskiego,wtedy zrozumiecie co znaczy mieć włodarza miasta ,ktory siedząc w kościele w pierwszym rzedzie,zapewne popiera hipokrytow w sutannach,ktorzy w sporej wiekszości maja wiele grzechow wobec zbłakanych owieczek!

  • Brawo! Sugerujesz się filmem… jeśli był film o gangu motocyklowym to znaczy że każdy motocyklista jest gangsterem?

   • zobaczcie wolskiego wplywy jak nie byl radnym 12tys pln a jak został radnym w 1 roku 166tys pln to jest dobra zmiana dla siebie…jak by zostal burmistrzem to nie bedzie 166tys tylko po roku milion szesćset:)a kit ludziom wciska o jakis obwodnicach baranowach czystym powietrzu..ludzie myslcie troche zrobi z lowicza taka szopke jak pis w polsce

 40. Antyr – to są tzw. “ciosy poniżej pasa”!

 41. Adolf – chyba jesteś zwolennikiem obecnej władzy???? Głosuj na ich kandydata!!!!

 42. Z tej dwójki – wybieram Kolasa, przynajmniej nie jest rozwiedziony – raz dotrzymanego publicznie słowa dotrzymuje.

 43. KOD KOD SIEWIERA KOD PO SLD – zwykłe politruki. Zdjęcia z Komorowskim i Sikorskim z kodziarskich manifestacji wykasował z facebook bo się wstydzi. Mariusz nie wstydź się. Mamy te zdjcia, przypomnimy wyborcom.
  Jak Siewiera wygra wprowadzi obowiązkowe czytanie konstytucji dzieciom do snu

 44. Już nie zachwalajcie Pana Kolasa , bo działał w takiej ekipie samorządowej, której powrotu nie życzę i przestrzegam nieświadomych i tych, którzy zapomnieli .

 45. Brawo Mariusz!!!! Trzymam za Ciebie kciuki!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.