Najpiękniejszych utworów świątecznych można wysłuchać dziś, 10 stycznia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaniewicach. Trwa Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Uczestnicy tegorocznego festiwalu najchętniej sięgają po oryginalne aranżacje popularnych pastorałek, ale nie brakuje również tradycyjnych wykonań kolęd znanych od wieków.

– Nie ma jednej recepty na sukces. My wykonujemy dziś „Pastorałkę do serca i ucha”. To znany utwór, więc cieszymy się, że w naszej kategorii zabrzmi tylko dwa razy. To zwiększa nasze szanse na zwycięstwo, ale dla nas i tak liczy się dobra zabawa – powiedziały nam Maja Mróz i Marta Malec, uczennice Szkoły Podstawowej w Domaniewicach.

Za nami już kilkadziesiąt występów, ale weekend z kolędami dopiero się rozpoczyna. Przesłuchania odbędą się również jutro, 11 stycznia. Na scenie tego dnia zaprezentują się uczniowie klas I-IV oraz reprezentanci starszych kategorii wiekowych: przedstawiciele szkół średnich i studenci do 25 roku życia.

Koncert finałowy, podczas którego poznamy laureatów tegorocznego festiwalu odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia, o godz. 15.00 w domaniewickim GOK-u.

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.