Legitymacje szkolne ważne są do 30 września, natomiast legitymacje studenckie do 31 października – przypominają przewoźnicy kolejowi.

W związku z tym należy dokonać prolongaty – podstemplować je pieczęcią szkoły lub uczelni, by nie stracić uprawnień do korzystania z ulgowych przejazdów pociągami.

Zaświadczenia o przyjęciu na studia wydawane przez uczelnie nie uprawniają do korzystania z ulgowych przejazdów pociągami – dodaje rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o. Donata Nowakowska.

Podczas kontroli biletów podróżni z dokumentem poświadczającym uprawnienia do przejazdu ulgowego, ale bez odpowiedniego stempla, traktowani są jak podróżni bez ważnego dokumentu przejazdu. Wówczas pobierana jest należność za przejazd (opłata taryfowa) i opłata dodatkowa.

W pociągach różnych spółek wysokość tej opłaty jest różna, np. w pociągach KM jest to 148 zł. Opłata ta jest obniżana do 60% w razie natychmiastowego uiszczenia opłaty dodatkowej w pociągu lub do 40% – w razie uiszczenia opłaty najdalej w ciągu 7 dni od daty wystawienia wezwania do zapłaty.

Okolice dworca Łowicz Główny
Okolice dworca Łowicz Główny

1 komentarz

  1. Nie kolejarze tylko przewoźnicy
    kolej jest jedna PKP PLK a reszta to spółki

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.