Wzrost kosztów energii elektrycznej pociągnie za sobą wzrost cen biletów – informują Koleje Mazowieckie i wprowadzą zmiany w cenniku, które będą obowiązywać od 1 lutego.

Fot. Koleje Mazowieckie
Fot. Koleje Mazowieckie

Podwyżka jest konsekwencją wzrostu opłat za energię oraz płacy minimalnej. Ceny biletów na podróże pociągami Kolei Mazowieckich wzrosną średnio o 10 procent.

– Jest to podyktowane przede wszystkim wzrostem opłat za energię trakcyjną – jedną z najważniejszych pozycji budżetowych przewoźnika – prawie o 65 proc. za 1 MWh. Ponadto spółka poniesie wyższe koszty działalności z uwagi na wzrost płacy minimalnej o ponad 15 proc. w stosunku do 2019 roku – informuje Donata Nowakowska – rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

Podniesienie cen biletów nie rekompensuje w całości podwyżki cen energii trakcyjnej. Pozostałą część pokryje samorząd województwa mazowieckiego w postaci rekompensaty.

Ostatnia podwyżka cen biletów Kolei Mazowieckich miała miejsce w 2015 roku.

9 komentarzy

  1. Przed wyborami pan Sasin krzyczał,że nie będzie podwyżek prądu a co się okazało,że bezczelnie kłamał,następnie rząd wprowadził podwyżkę najniższego wynagrodzenia tylko zapomniał powiedzieć,że oni nie dają na to pieniędzy tylko pracodawca ma to zapewnić więc tych podwyżek w najbliższym czasie będzie więcej a odwrotnie rolnicy będą dostawali mniej pieniędzy za tuczniki czy mleko bo trzeba zapłacić więcej pracownikom w zakładach pracy

  2. Kraina mlekiem i miodem płynąca……..

  3. Mateuszek kłamczuszek wywiezie Was na taczkach! Jeszcze chwilka.

  4. Wszystko drożeje. Gdzie ta Polska dobrobytu?

  5. Cóż, kłamliwe obiecanki Morawieckiego i spółki zderzyły się z twardą rzeczywistością. Niedługo podrożeje duuuużo więcej artykułów i usług.

  6. Polak, patriota

    Podziękujcie PiSiorom 😬.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.