Na wczorajszym, popołudniowym spotkaniu, które odbyło się w sali hotelu Academos, mieszkańcy Zatorza zadecydowali, że kolejna blokada DK70 odbędzie się w czwartek, 5 grudnia.

Jedna z poprzednich blokad, fot. arch. NŁ
Jedna z poprzednich blokad, fot. arch. NŁ

Tym razem blokada będzie tylko w jednym miejscu, na pasach w pobliżu nowego ronda na ul. Bolimowskiej.

– Zaczynamy od godziny 13, blokada będzie trwała do 15.30, tzn. do zmroku. Kolejne blokady, w miarę jak dzień się będzie wydłużał będziemy organizować o późniejszej porze, tak aby ci z mieszkańców którzy kończą pracę po południu mogli się przyłączyć – informuje w imieniu Komitetu Mieszkańców Piotr Tarczyński.

Według niego pierwsza blokada została zauważona i odnotowana. – Jesteśmy na dobrej drodze żeby nasz problem został rozwiązany, wszystko czego nam potrzeba to cierpliwość, wytrwałość i stanowczość – uważa.

Na zebraniu zostały przedstawione ostatnie pisma Ministerstwa Infrastruktury. Ministerstwo zapewnia że rozumie problem i składa ogólne deklaracje. Uczestnicy zebrania byli jednak zgodni, że konieczna jest kontynuacja blokad dopóki nie zapadną konkretne decyzje.

Mieszkańcy Zatorza „zbroją się” na blokady dróg

Drugi dzień blokad. TIR-y stoją w korkach

Szykują się kolejne blokady na Zatorzu. Za tydzień spotkanie mieszkańców

Stop tirom na Zatorzu – ostatnie zebranie organizacyjne

6 komentarzy

  1. Myślę że złośliwe komentarze piszą właściciele Tirów .złośliwości co nie miara.

  2. Stare pryki nie mają co robić tylko utrudniać ludziom życie. Trwa remont, jest zamieszanie, objazdy pozamykane to ci jeszcze ta stonka na drogi wychodzi.

    • No pewnie – najlepiej jakby sobie bez dyskusji pozwolili jeździć pod nosem, niszczyć normalne życie. Co więcej, niech wpuszczą TIR-y na podwórka. Proponuję hasło TIR pod każdą strzechą. Pozwoliłeś sobie za przeproszenie twuPiotrusiu obrażać tzw. stonkę, ale zapomniałeś zapewne, że ta tzw. stonka, to ludzie tacy jak ty, którzy bronią własnych domów i w miarę normalnego życia.

  3. Mandatami rozgonić.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.