Przed Sądem Okręgowym w Łodzi 18 marca miała miejsce kolejna rozprawa w procesie, w którym miasto Łowicz domaga się zwrotu ponad 756 tys. zł składek wpłaconych do Związku Międzygminnego Bzura.

Głównym zadaniem postawionym przez Związkiem Międzygminnym Bzura jest wybudowanie Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Opadów Komunalnych w Piaskach Bankowych. Przez pierwsze lata istnienia związku, to Łowicz był jego największym pod względem liczby mieszkańców i wysokości płaconych składek członkiem.

W 2013 roku miasto, zaniepokojone zwiększającymi się składkami, mniejszym niż oczekiwano wpływem na działanie związku, a nade wszystko wątpliwościami, czy główne zadanie zostanie w ogóle zrealizowane, opuściło związek. Teraz domaga się od niego zwrotu ponad 756 tys. zł wpłaconych składek inwestycyjnych.

O tym, co zeznawali w poniedziałek, najistotniejsi chyba w tej sprawie świadkowie, czyli burmistrz Krzysztof Kaliński oraz przewodniczący zarządu ZM Bzura Ryszard Nowakowski, przeczytasz w najbliższym wydaniu Nowego Łowiczanina.

1 komentarz

  1. oddały?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.