Do godziny 18 dzisiaj (15 września) ma potrwać pikieta przed budynkiem Sądu Rejonowego w Łowiczu.

Pikieta przed Sądem Rejonowym w Łowiczu
Pikieta przed Sądem Rejonowym w Łowiczu

Uczestniczą w niej osoby, które czują się pokrzywdzone wyrokami sądu oraz działaniami prokuratury i policji. Poprzednia pikieta tego samego środowiska odbyła się 16 sierpnia.

Dzisiejsza pikieta przygotowana została przez Społeczny Komitet Obrony Praw i Wolności Obywatelskich „VERITAS”. Bierze w niej udział łącznie kilkanaście osób.

Przed budynkiem sądu ustawili się z transparentami. Próbują zainteresować swoimi sprawami wszystkich, którzy deklarują, że ich wysłuchają.

Na pikiecie jest spokojnie, manifestujący nie zakłócają pracy sądu. Nieopodal jednak parkuje radiowóz policji.

Więcej na ten temat w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

14 komentarzy

 1. No proszę!.. kolejna miesięcznica już za nami ;-)) i widać jak na dłoni… że tut. Sędziowie bezpowrotnie utracili (dotychczas niczym nie skrępowane) poczucie całkowitej bezkarności i anonimowości!!!… a ich “pyszałkowaty uśmiech” równie szybko zszedł im z pięknych twarzy… gdy w końcu tzw. lokalny suweren skutecznie stanął na wysokości zadania!!!
  Po prostu… teraz kuźwa My idziemy po Was ;-(( ” – za cyt. znanego i byłego już polityka PO).

  Pozdrawiam i życzę dalszych owocnych sukcesów!

 2. Sąd i prokuratura w Łowiczu krzywdzą słabych , nieporadnych oraz wszystkich,którzy narażają się układowi a jednocześnie chronią przestępców!!!… a statystyki się zgadzają…

 3. Facet, który podpisuje się jako Błażej twierdzi,że: ” większość ” pokrzywdzonych” przez wymiar sprawiedliwości to ludzie z poważnymi problemami psychicznymi”… Ciekawe,że taką retorykę stosują ci wszyscy, którzy mają coś na sumieniu, krzywdzą ludzi, oszukują,,więc pewnie ten człowiek jest z kimś powiązany lub ktoś go inspiruje aby tych ludzi szkalować… ciekawe,czy miałby odwagę spojrzeć w oczy i powtórzyć te słowa pokrzywdzonym, które pisze w internecie…???!!! Pewnie jest marnym tchórzem!!!

 4. Do wszystkich “Obserwatorów” i im podobnych.
  Niech jeden z drugim weźmie pod uwagę to, że anonimowość w internecie wcale nie jest oczywista.
  I za takie oszczerstwa rzucane przeciwko funkcjonariuszowi publicznemu możecie ponieść odpowiedzialność karną.

 5. Obserwator jestem ciekaw jakie ma pan dowody na te “pieniążki” xd

 6. A “uczciwi ” pracownicy sądu w niedalekiej przyszłości będą mogli znaleźć uczciwą pracę poza sadownictwem !!!

 7. Obywatel sam jesteś ćwierć inteligentem i to na dodatek ustawionym jak większość spraw które po znajomości tzn. “uczciwie” za pieniążki lub po znajomości kontroluje ta pani za którą wkrótce Pan Ziobro się weźmie. Aj waj , niedługo nastąpi rozliczenie.
  Pewnie jesteś kodomitą z PO lub od Ryśka skoro tak jej w d … wchodzisz .

 8. Trzeba być ćwierćinteligentem, żeby obrażać Panią prezes, która sprawiedliwej pracy poświęciła całe swoje życie .

 9. Większość “pokrzywdzonych” przez wymiar sprawiedliwości protestujących to osoby z poważnymi problemami psychicznymi …. Szkoda mi najbardziej, że tacy ludzie psują krew uczciwym pracownikom sądu.

 10. Poszkodowany

  Popieramy protest a Pani Piwowarczyk musi natychmiast zostać zdymisjonowana i rozliczona za wszystkie szkodliwe czyny

 11. Najlepiej rozdać wszystkim broń – bo jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem i jak mówił ostatnio W. Cejrowski obowiązkowo strzelać do bandytów, oszustów i zlodzieji –
  wtedy nie potrzebne by były takie patologiczne sądy jak w Łowiczu !!!

 12. Ustawa z 1921 roku dopuszczała tak drastyczne kary dla urzędników , którzy naruszali prawo…ciekawe co by się działo gdyby te przepisy zastosować wobec sędziów, prokuratorów oraz urzędników, którzy bardzo często wydają orzeczenia oraz decyzje w sposób niezgodny nie tylko z prawem ale także … rozumem…???!!!…
  Prawdopodobnie szybko większość patologicznych działań w wymiarze sprawiedliwości oraz urzędach zostałaby zlikwidowana… i ci ludzie przed sądem w Łowiczu nie musieliby protestować…

 13. Takie pikiety powinny być organizowane w każdym mieście w Polsce, wszędzie ludzie spotykają się z bezprawiem w sądach, prokuraturze oraz urzędach!!! Może kiedyś doczekamy się takiego prawa,że urzędnik łamiący prawo ponosił bardzo dotkliwe konsekwencje łącznie z karą śmierci… a wtedy prawo będzie przestrzegane i respektowane!!!

 14. Podejrzewam, że ci ludzie raczej nie krzyczeli 3x VETO i nie palili zniczy przed sądem… 🙁

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.