Policja, fot. arch. NŁ

Dzisiaj około godziny 8 rano w rejonie ul. Dworcowej w Łowiczu trzech mężczyzn w wieku od 45 do 60 lat zostało ukaranych mandatami w wysokości 50 zł. Przyczyną było nie zachowanie wymaganej obecnie odległości 2 metrów od siebie. Natomiast w Arkadii o godzinie 11.30, około 45-letni mężczyzna złamał zakaz przemieszczania się i w tej sprawie wniosek trafi do sądu.

7 komentarzy

  1. Policja teraz po Łowiczu z miarką chidzi. Poprawiają sobie statystyki z wykrywalności poważnych przestęp. Bohaterowie dać im ordery Orła Białego i postawić pomniki za zasługi dla kraju bo narażają życie

  2. Kaczok że swoją switom wczoraj po stolicy mógł spacerować

  3. Czytając komentarze widze że walka z głupotą będzie trudniejsza niż z pandemią

  4. Rozporządzenie Rady Ministrów poza stanem wyjątkowym nie może ograniczać nam swobód obywatelskich. Jak długo jeszcze nie będą szanowane zapisy w naszej Konstytucji

  5. Naprawdę tak ciężko jest słuchać zakazów??? Potem pretensje do władzy!! Po rozum pójdziesz jak zachorujesz jeden z drugim.

  6. Dokładnie tak. Masz absolutną rację. Nie przyjmować mandatu.

  7. Nie można komuś zabronić przemieszczania się z wyjątkiem sytuacji kiedy wprowadzony jest jeden z trzech stanów nadzwyczajnych. Jednak stan epidemii nie jest stanem nadzwyczajnym. W takiej sytuacji nie powinniśmy przyjmować mandatu a jak już go przyjęliśmy to mamy 7 dni na złożenie wniosku a unieważnienie mandatu do sądu. Niestety policja nadinterpretuje rozporządzenia wydane przez radę ministrów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.