W najbliższy czwartek, 14 września, o godz. 16 w Szkole Podstawowej nr 1 w Łowiczu odbędą się kolejne przesłuchania do Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego Koderki. Poprzednie były bardzo owocne.

Przypomnijmy, że wraz z powrotem dzieci z wakacji, do łowickich szkół trafiły plakaty promujące nabór do Koderek. Pierwsze spotkanie, w czasie którego prowadzony był nabór do zespołu odbyło się tydzień temu, w czwartek. 

Jak powiedziała nam kierownik i choreograf zespołu Katarzyna Polak, przyszło na nie 43 nowych dzieci. Po przesłuchaniach wokalnych i rytmicznych, udało się zakwalifikować 21 z nich do najmłodszej grupy wiekowej. – Większość stanowią dziewczynki, pośród nich jest 6 chłopców – mówi kierownik. 

Katarzyna Polak mówi nam, że drugie spotkanie w sprawie naboru do zespołu jest szczególnie adresowane do chłopców, gdyż jest ich mniej niż dziewczynek, a zależy jej na tym, by mogły powstać pary. Poszukiwani są chłopcy w wieku od 7 do 18 roku życia, choć: – Nabór kierowany jest przede wszystkim do młodzieży w wieku gimnazjalnym – mówi nam kierownik. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.