Do kolejnych trzech wypadków doszło w czwartek, 22 grudnia w godzinach popołudniowych oraz w piątek, 23 grudnia na autostradzie A2 oraz w Stroniewicach w gminie Domaniewice.

Wypadek na A2 w okolicach Dzierzgowa, fot. Krzysztof Osóbka
Wypadek na A2 w okolicach Dzierzgowa, fot. Krzysztof Osóbka

Około godziny 17.40 na wysokości Parmy zderzyły się dwa samochody osobowe. Zablokowany był lewy pas w kierunku Poznania.

Do następnego wypadku doszło około 18.20 na pasie ruchu w kierunku Poznania na wysokości Dzierzgówka. Mazda z powiatu zgierskiego najechała na busa, którym jechali Słoweńcy.

– Przód Mazdy został kompletnie zmiażdżony. Uderzenie spowodowało też, że oberwał się silnik w busie i na jezdnię wypłynęły płyny techniczne – powiedział nam będący na miejscu druh Krzysztof Osóbka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgowie. Według niego Mazda wpadła w poślizg w okolicach wiaduktu i dlatego najechała na tył busa, którym podróżowało 6 osób.

Do szpitala zabrana została jedna osoba z Mazdy, uskarżająca się na ból w okolicach kręgosłupa.

Strażacy zajęli się uprzątnięciem płynów oraz części samochodów, które były rozwleczone w odległości kilkudziesięciu metrów.
Do kolejnego wypadku doszło o godz. 5.52 na drodze lokalnej w Stroniewicach w gminie Domaniewice.

Kierująca samochodem Opel Corsa kobieta uderzyła w drzewo, po czym samochód wpadł do rowu. – W chwili przybycia straży pożarnej samochód znajdował się częściowo w rowie, a częściowo na drodze – dowiedzieliśmy się w łowickiej straży.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.