Urząd Gminy i Gminna Biblioteka Publiczna w Kocierzewie Płd. zapraszają do udziału w drugiej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 września dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zbiórka uczestników odbędzie się o godz. 14.00 na parkingu w sąsiedztwie Urzędu Gminy w Kocierzewie Płd. O godz. 14.45 rowerzyści wyruszą na trasę rajdu, zaś ok. 16.00 został zaplanowany postój na „małe co nie co” na placu przy OSP Różyce-Żurawieniec. Godzinę później rowerzyści powinni być już z powrotem w Kocierzewie Płd., gdzie przy bibliotece odbędzie się poczęstunek ciepłym żurem.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji raju, trasa przejazdu wynosi ok. 20 km, ale tym razem prowadzi przez miejscowości w północnej części gminy.

Zachęca się, aby uczestnicy rajdu byli ubrani w kolorach biało-czerwonym, co ma związek ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wpisowe na rajd wynosi 5 zł od uczestnika. W ramach tej opłaty przygotowane zostaną gadżety i poczęstunek dla uczestników.

1 komentarz

  1. Upamiętniając 100 rocznicę odzyskania niepodległości powinni przejechać 100 km. Niektóre osoby zrzuciły by co nieco.