Zespół trenera Mikołaja Czai nie przełamał złej passy do porażek ponoszonych na meczach wyjazdowych. W sobotę, 9 lutego 2019 roku po raz kolejny zostali pokonani. W spotkaniu 22. kolejki I ligi koszykówki mężczyzn KS Księżak Syntax Łowicz uległ GKS Tychy 77:95.

Nie pomógł powrót Marcina Salamonika do zespołu. Wsparcie z jego strony było, ale z kolei brakowało dobrej formy u Mikołaja Stopierzyńskiego. W efekcie mecz w wykonaniu łowiczan nie wyglądał najlepiej. Słaba gra w obronie i mała skuteczność w ataku podczas pierwszych trzech kwart powiększała przewagę gospodarzy. Chociaż punkty zdobywała prawie cała ekipa Księżaka, różnica w punktach cały czas rosła. Dopiero ostatnia kwarta mogła dawać powody do zadowolenia, ale straconych punktów nie było możliwości już odpracować.

Zagraliśmy słabo od początku. Mieliśmy założenia na to, żeby ograniczyć Michała Jankowskiego, Zmarlaka. Większość punktów swoich oni dali w pierwszej kwarcie, tak że od początku to nasze założenie było źle realizowane, słabą obroną. Do tego atak nie wyglądał tak, jak powinien. Może trochę lepiej wyglądała druga kwarta, ale trzecia znów fatalna i tak naprawdę dobrą koszykówkę, na przyzwoitym poziomie graliśmy dopiero w czwartej kwarcie. Ale to już było za późno, żeby uratować mecz. Trudny mecz, ciężki przeciwnik, ale kolejna przegrana. Powiem szczerze, że ciężko nam się gra na wyjazdach. Fakt, że cały czas borykamy się z problemami. Dzisiaj Stopierzyńskiego wpuszczałem, chociaż grać nie powinien, bo wczoraj jeszcze był na kroplówkach. Musimy się mocno skupić na tym, żeby wygrywać u siebie. Mam nadzieję, że to pozwoli nam utrzymać się w lidze, bo to jest priorytet i mecz w środę jest dla nas bardzo ważny. Chociaż, jeżeli dzisiaj wygrają to też przyjadą do nas podbudowani dwoma zwycięstwami, bo tydzień temu też wygrali z Tychami. My musimy się skupiać na tych spotkaniach u siebie, bo tu jesteśmy najmocniejsi i to musimy wygrywać koniecznie podsumował trener Czaja.

Kolejna porażka spowodowała spadek Księżaka o jedno miejsce w dół. Obecnie znajdują się na pozycji 13. w klasyfikacji generalnej, wśród szesnastu grających zespołów i niestety nie wygląda to dobrze.

Najlepiej punktującym zawodnikiem  w tym spotkaniu był Arkadiusz Kobus, który zdobył 19 “oczek”.

22. kolejka I ligi koszykówki męskiej:
GKS Tychy – KS Księżak Syntex Łowicz 95:77 (30:20, 24:19, 26:17, 15:21)
Księżak: Arkadiusz Kobus 19 (1×3), Mikołaj Motel 13 (1×3), Marcin Salamonik 10 (3×3), Łukasz Ratajczak 8 i Jan Grzeliński 8 oraz Daniel Nieporęcki 8 (2×3), Michał Świderski 7 (1×3), Mikołaj Stopierzyński 4 i Michał Kwiatkowski.
Najwięcej dla Tychów: Michał Jankowski 22 (2×3) i Paweł Zmarlak  14 (2×3).
Sędziowali: Grzegorz Dziopak (Rzeszów), Filip Marek (Lubin) i Jakub Adameczek (Lublin). Komisarz: Czesław Kaim (Kraków).

PTG Rawlplug Sokół Łańcut – MUKS Energa Kotwica 50 Kołobrzeg 104:93
Elektrobud-Investment ZB Pruszków – KS Górnik Trans.eu Wałbrzych 73:68
KK Enea Astoria Bydgoszcz – STK Czarni Słupsk 86:59
KKS Polfarmex Kutno – Biofarm Basket Poznań 63:64
KK Jamalex Polonia 1912 Leszno – SKK Siedlce 81:86
WKK Wrocław – KS Pogoń Prudnik (n, godz. 18.00)
WKS FutureNet Śląsk Wrocław AZS AGH Kraków przełożony na 6 marca 2019 roku.