Łowicki Pelikan-2002 wykonał plan na mecz 7. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej juniorów młodszych B2 w stu procentach. Podopieczni trenera Jakuba Jędrachowicza pokonali w niedzielę, 15 października 2017 roku, na wyjeździe RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 4:2 (2:1).

Łowiczanie nie zaczęli najlepiej, bo w 14. minucie gry stracili bramkę i gospodarze poczuli się pewniej wychodząc na prowadzenie. Jednak ich radość nie trwała długo. Już trzy minuty później Jakub Kępka doprowadził do remisu, a w 21. minucie  akcję biało-zielonych zwieńczył golem Adam Siekiera, dzięki czemu na przerwę łowiczanie schodzili z jedną bramką przewagi.

Dobra gra łowiczan była widoczna również w drugiej odsłonie. Kilku ciekawych akcji nie udało się wprawdzie zakończyć skutecznie, ale jeszcze dwukrotnie Pelikan zdołał umieścić piłkę w bramce gospodarzy. W 41. minucie ponownie bramkę na konto biało-zielonych zapisał Kępka, a cztery minuty później jeszcze raz bramkarza Mazovii pokonał Siekiera. Trudno jest pokonać drużynę na własnym boisku, tym większy jest więc sukces Pelikana-2002. Dobra gra łowiczan pozwala utrzymać się drużynie na drugim miejscu w tabeli rozgrywek, przy takiej samej liczbie zdobytych punktów, co obecny lider.

– Udało się wygrać! Cieszę się, zasłużyliśmy na zwycięstwo, bo byliśmy lepsi. Chłopakom bardzo zależało na zwycięstwie, ale przeciwnik postawił trudne warunki, grali bardzo ambitnie, walczyli o każdy metr boiska. Udało im się strzelić pierwszą bramkę po błędzie, jednak szybko odpowiedzieliśmy i wyszliśmy na prowadzenie już w pierwszej połowie. Prowadziliśmy już 4:1 i niepotrzebny błąd spowodował dużą nerwówkę w końcówce, ale uważam, że w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo, bo było jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku i byliśmy drużyną na pewno lepszą. Brawa dla chłopaków, bo nie ustępowaliśmy w niczym przeciwnikowi – ocenił mecz trener Jędrachowicz.

7. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej juniorów młodszych B2:
RKS Mazovia Rawa Mazowiecka – MUKS Pelikan-2002 Łowicz 2:4 (1:2); br.: Jakub Kurek (14) i Patryk Binkowski (56) – Jakub Kępka 2 (17 i 41) i Adam Siekiera 2 (21 i 52).
Pelikan-2002: Karol Szczepański (50 Oskar Pilny) – Piotr Piekacz, Łukasz Sejdak, Jan Wieczorek, Damian Czajka – Jakub Kępka, Jakub Bylewski, Artur Pawłowicz (41 Filip Balik), Miłosz Owczuk – Dawid Kaczmarek, Adam Siekiera (75 Kacper Kołaczyk).

LKS Pogoń Bełchów – LKS Dar Placencja 3:1
SLUKS Lubania UKS Sokół Regnów 6:1
GKS Olimpia Chąśno LKS Korona Wejsce 2:3
Pauza: LZS Macovia Maków i LUKS Juvenia Wysokienice.

1. LUKS Juvenia Wysokienice (1) 5 15 28-2
2. MUKS Pelikan-2002 Łowicz (2) 6 15 42-8
3. RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (3) 5 12 24-10