Zderzenie osobówki z pociągiem rzadko kończy się bez osób poszkodowanych, dlatego 39-letni kierujący Mitsubishi Carisma może mówić o dużym szczęściu. Błąd, który popełnił, mógł go dużo kosztować.

Pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Zdjęcie zastępcze.

Do kolizji samochodu Mitsubishi z pociągiem osobowym Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej doszło wczoraj, 2 grudnia, około godziny 15.20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Klickiego w Łowiczu.

Z policyjnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem Mitsubishi Carisma 39-latek z Łowicza wymusił pierwszeństwo, doprowadzając do niegroźnej kolizji z pociągiem ŁKA, którego maszynistą był 32-latek z powiatu łowickiego.

Ponieważ pociąg już dojeżdżał do stacji, wytracał swoją prędkość i była ona niewielka. Dlatego samochód został ledwie zawadzony, a jego kierowca nie ucierpiał.

Z powodu tego zdarzenia ŁKA tymczasowo wprowadziła na odcinku Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny zastępczą komunikację autobusową.

4 komentarze

  1. 40-50 km/h

  2. pewnie jak większość jadąc używał telefonu a nie pilnował drogi

  3. Bardzo trafny komentarz Rufusa, nic dodać nic ująć. Nawet wiek “lamy” idealny jak na kierowcę, bo gdyby był 60+, to zaraz młode byczki by podniosły larum że stary, niedołężny. No chyba że faceta coś dobiło, wtedy świata się nie widzi…

  4. Jaka trzeba być lamą żeby trafić w coś co porusza się z prędkością lodowca

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.