Pejzaże przedstawiające różne pory roku w technice malarskiej podziwiać będzie można od jutra (27 września) w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaniewicach. Tego dnia o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac Jerzego Dołhania “Kolorowe klimaty”.

Wśród prezentowanych dzieł malarskich znajdą się krajobrazy, prace inspirowane naturą, martwą naturą, a także lokalną architekturą. Pojawi się również ulubiony malarski motyw artysty – kwiaty.

 

Na co dzień Jerzy Dołhań zajmuje się malarstwem olejnym, rysunkiem i grafiką, a ponadto tworzy prace abstrakcyjne. W swoich dziełach stosuje on zróżnicowaną kompozycję oraz gamę kolorystyczną, do której nawiązuje tytuł wystawy – “Kolorowe klimaty”.

Prace Jerzego Dołhania można było podziwiać m.in. w łowickim muzeum. Na zdjęciu: artysta z rodziną podczas otwarcia wystawy “Spacer w chmurach”

Jerzy Dołhań pochodzi z Jarosławia. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od wielu lat mieszka w Łowiczu. Wernisaż będzie okazją spotkania z autorem i dyskusji na temat jego artystycznej wizji. Wstęp wolny.

Wystawę podziwiać będzie można do 29 listopada br.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.