Podobnie jak w wielu miastach w Polsce, tak i w Łowiczu został zorganizowawszy dzisiaj, 6 stycznia, Orszak Trzech Króli. Mimo mroźnej aury frekwencja dopisała. 

p1280509

Orszak miał swój początek przed kościołem Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce, tuż po zakończeniu mszy św. celebrowanej przez bp Andrzej F. Dziubę. Stamtąd wyruszył ulicami Brzozową, Legionów, Seminaryjną, Blich i Mostową na Stary Rynek. Tegoroczny orszak przebiegał pod hasłem „Pokój i dobro”

Uczestnicy zostali podzieleni na symboliczne “grody”, a każdemu przewodniczył jeden z Trzech Króli Kacper, Melchior i Baltazar, w tych rolach uczniowie szkoły przy ulicy Grunwaldzkiej. Każda osoba biorąca udział w orszaku mogła otrzymać koronę z papieru. Zostały one przekazane organizatorom przez Fundację „Orszak Trzech Króli”. Wielu mieszkańców postawiło dodatkowo na własne, oryginale stroje. Szczególnie chętnie przebierali się w królewskie szaty najmłodsi. 

p1280797

Po drodze uczestnicy orszaku obejrzeli trzy scenki przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr 3, Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola “Pszczółka Maja”. Orszakowi przewodniczyli Trzej Królowie na koniach (Kacper – Tomasz Stawicki, Melchior – Mirosław Stańczyk i Baltazar – Jakub Makowski), a do celu wiodła ich Gwiazda Betlejemska

Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć – dzisiaj wszyscy byliśmy “czwartym królem”. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.