Grzegorz Radzikowski – komendant powiatowy policji w Łowiczu wystosował 8 maja pismo do przewodniczącego Rady Miejskiej w Łowiczu Michała Trzoski, w którym, wytłuszczonym drukiem, proponuje samorządowi rozważnie możliwości wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w nocy na terenie osiedla Stare Miasto lub w całym mieście.

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu podinspektor Grzegorz Radzikowski. fot. KPP w Łowiczu

Pismo jest odpowiedzią na apel Rady Miejskiej w Łowiczu, wystosowany do policji w kwietniu. Dotyczył on prośby o zwiększenie liczby patroli w okolicach ul. 3 Maja.

Komendant do prośby odniósł się pozytywnie, ale zwrócił uwagę, że nie tylko policja opowiada za bezpieczeństwo, ale również samorząd, w kompetencjach którego jest możliwość ograniczenia liczby miejsc, gdzie alkohol jest sprzedawany, a nawet wydania zakazu sprzedawania go w godzinach nocnych.

Grzegorz Radzikowski proponuje wprowadzenie takiego zakazu w Łowiczu, podając przykład Sochaczewa, który to zrobił.

Czy uważasz, że wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w nocy Łowiczu to dobre rozwiązanie?

Loading ... Loading ...

30 komentarzy

 1. Z powyższej ankiety wynika, że zakaz spowoduje kupowanie alkoholu z niepewnego źródła. Kto tak kupuje? Chyba (przepraszam za wyrażenie) stali bywalcy melin i wielbiciele fioletowych trunków. Jak będzie potrzeba zaopatrzę się wcześniej, to tylko zakaz sprzedaży w godz. nocnych, alkohol nie zniknie z Łowicza. Zakaz na pewno ograniczy nadużycie alkoholu wśród młodzieży, bo to oni głównie plączą się po parkach i parkingach. Sam zakaz nie wyrządzi krzywdy ludziom dorosłym i odpowiedzialnym, a dla takich jest alkohol. Resztę jak widać trzeba ograniczać zakazami skoro nie potrafią się zachować.

 2. A wszystkie monopole zbankrutują bo w godzinach wieczornych wszyscy tam chodzą a nie do supermarketów. Jak ktoś w nocy będzie chciał się napić to i tak się napiję tylko wcześniej kupi. Nie rozumiem logiki tego.

 3. Nie rozumiem co komu to przeszkadza. Większość osób jak idzie gdzieś na błonie na piwo czy jedzie na ratusz jest spokojna tylko czasami zdarzają się jacyś debile. Młodzież ma prawo się spotkać kulturalnie przy piwku. Oczywiście mówię o osobach pełnoletnich. Jak w naszym mieście nie ma innych rozrywek to oni muszą coś ze sobą zrobić, a potem jest narzekanie że młodzi ludzie z domów nie wychodzą tylko siedzą przed komputerami. W pobliżu nie ma dużo bloków i kamienic co by ludziom bardzo przeszkadzało nie wchodźmy ze skrajności w skrajność.

  • XX to wiesz już lepiej siedźcie przed komputerami. Co to znaczy ” idzie gdzieś na błonie na piwo czy jedzie na ratusz”?????? To są miejsca publiczne, park dla dzieci, są place zabaw. Prawo się nie zmieniło, nadal jest zakaz picia w miejscu publicznym.
   Czy wy jesteście aż tak prymitywni, że uważacie za kulturalne takie picie? Osiągnięcie pełnoletności daje może dowód osobisty, za który kupicie piwo, ale nie rozum czy dojrzałość.

 4. Jestem bardzo daleki od podejścia JP na 100% (nawet 50% to przesada), ale ten komendant naprawdę przegina. Może zwolennikom zamknięcia Art Piwnicy i powrotu do jaskiń to odpowiada, ale większość mieszkańców nie chce miasta policyjnego.

 5. agatacowymiata

  ZNAM POWAŻNIEJSZE i NIECIERPIĄCE ZWŁOKI TEMATY W KPP ŁOWICZ i w PR ŁOWICZ DO ROZWIĄZANIA, jak ukrócenie korupcji -TYM NALEŻY ZAJĄĆ SIĘ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI, BO WYMIANA LUB RACZEJ ZAMIANA osoby KOMENDANTA NIC POZYTYWNEGO jeszcze NIE WNIOSŁA, a o PR ŁOWICZ TO NAWET NIE WSPOMNĘ.., ŻEBY NIE IRYTOWAĆ SIĘ!

 6. moze zmienic komendanta ? ktory jest tepym frajerem bez kompetencji kompletny beznadzijny nierob!!!!

 7. Taa… Może od razu stan wojenny?

 8. A ja proponowala bym zająć się lebolami na Błoniach. Strach tamtędy przechodzić, po południu wyjść na plac zabaw z dzieckiem żadna przyjemność, gdy do okoła słychać darcie mord, przekleństwa i widok pijacych. Szczególnie tymi malolatami byście się zajęli,skoro rodzice nie potrafią.

 9. Patrzcie jak się uaktywnili! Bardzo dobrze. Kto chce kupić alkohol zrobi to w dzień, ale jak ktoś szuka po nocach przygód do niestety im źle. Brawo dla komendanta.

 10. Dobrze “lowicoki’zrobily!!!

 11. Zesta powariowaly,za komuny jak gorzala bela od 13ty,diabel mnie zaprowadziel na bielawska loblac sprzedaz cieloka i swini.W ty bramie gdzie byl monopol,lowicoki mnie okradly i pobiely.Taki miolem z tego pozytek.Moja slubno jesce mi poprawiela bo nie dolem ji pinindzy ze sprzedazy.Lopanujta sie,nie zamykajta legalny gorzelni.

 12. Panie Komendancie Radzikowski. Szacun. Niech Pan walczy z tymi patologiami. Dziękuję w imieniu wszystkich normalnych ludzi.

 13. Do Agi:Nie rob reklamy Kurskiemu,wole mocherowa telewizje TRWAMprzy kieliszeczku “detki”, smakowka!

 14. Jeżeli dla ludzi największym problemem jest prohibicja w nocy to ja się pytam co sobą reprezentuje to społeczeństwo?

 15. Nic się nie stanie jak się jeden z drugim nie napije. Popieram

 16. Zadziala ponownie prywatna inicjatywa jak za starych czasow komuny i prywatni”przedsiebiorcy”beda zarabiac(nie tylko na Bielawskiej)tym razem serwujac spirytusik zwany F16.Smacznego smakosze!

 17. A może komendant nagoni patrole do roboty, a nie kebaby, łapanie kolarza, pasy w samochodzie i legitymowanie na błoniach. W kurortach i to nie tylko w Polsce jakoś sobie radzą z tym tematem, a w naszym skansenie nie potrafią. Nie da się to zmienić komendanta.

 18. I znów Bielawska wróci do łask
  Chory pomysł chorego człowieka

 19. To może od razu zamykajmy miasto na noc. Ogrodzic i nikogo nie wpuszczać, a sklepikarzy pozamykac.

  • Noc jest od spania. Chyba , że ktoś pracuje na trzecią zmianę. TV Info sobie w nocy pooglądać.

 20. Jak za komuny powstaną mety i tyle w temacie

 21. Czy was poj…. Do reszty . Jeszcze może zakazać wychodzenia po 20 z domów. Alkohol jest dla ludzi i nikt nie będzie mi mówił kiedy mam się napić. Za swoje piję i co najwyżej mogę zostawiać butelki koło kosza by nocne patrole mogły sobie oczyszczać miasto i przy okazji zarobić parę groszy.

 22. Czemu w ankiecie nie ma “Nie – to głupi pomysł” tylko jak zwykle tendencyjne odpowiedzi?

 23. Słusznie !!!

 24. Adam Małysz

  Jasne, zakazać wszystkiego, ograniczyć człowieka do 0. Niedługo oddychać będzie można w wyznaczonych godzinach… Proponuję zalegalizować marihuanę w celu uspokojenia mieszkańców Łowicza, gwarantuje spokój. A tak na poważnie, bo to raczej nie realne. Awanturki były, są i będą. Jedyne rozwiązanie to zwiększyć patrole w obrębach sklepów w celu obserwacji niepokojących osób. Jeszcze będzie płacz, że w nocy na urodzinkach wujka Grześka zabrakło gorzałki i nie ma gdzie kupić.

 25. Świetny pomysł! Apteka w nocy może być czynna. Sprzedawanie alkoholu absolutnie nie jest nikomu potrzebne

 26. Jasne,że zamknąć. Po co komu wóda w nocy. Pijaki niech sobie kupią na zapas. Tylko jak zamkną wódę na noc to PiS przegra wybory w mieście.