Radni gminy Łyszkowice jednomyślnie dali więcej czasu komisji rewizyjnej rady, która przygląda się dokumentom dotyczącym sposobu powierzenia przez gminę pewnej firmie zadań z zakresu opieki nad zwierzętami bezdomnymi.

Schronisko dla zwierząt
Schronisko dla zwierząt

Jakiej firmy dotyczyły decyzje, kto wniósł skargę i jak odnosi się do zarzutów wójt gminy Adam Ruta – przeczytasz w najnowszym Nowym Łowiczaninie.

15 komentarzy

 1. ofiara mafii łowickiej

  Patrz zdjęcie ” – ale fajnie tam mają te biedne pieski, widać, że ktoś dobrze dba o i ich psi los.

 2. Ja to zrozumiałem w ten sposób , że niby ta tańsza firma za wyłapywanie psów brała rzeczywiście mniej od tej drugiej , ale pieski były przetrzymywane zbyt długo , co generowało dodatkowe koszty za pobyt w schronisku i za obsługę weterynaryjną . Warto się termu przyjrzeć i ustalić czy w ostatecznym rozrachunku na pewno było taniej .

  • Trzeba poczekać na raport komisji rewizyjnej , sprawa musi być skomplikowana skoro potrzebują więcej czasu i nie ma jeszcze doniesienia do prokuratora ,o możliwości popełnienia przestępstwa ,nie dopełnienia obowiązków ,, przez jak wyżej …itd Sprawa musi mieć charakter rozwojowy skoro DORADCY komisji do tej pory tego nie mogą ugryź , pewnie konsultują sprawę w terenie a to trochę potrwa .

   • Żeby zrozumieć problem trzeba mieć wiedzę jak to kiedyś szefowie dwóch zaprzyjaźnionych firm Policji i PUP-u kombinowali jak zatrudniać rodzinę ,żeby nikt o tym nie wiedział? Pracownicy z PUP-u przenoszeni byli do Policji,a do Pup-u zatrudniano rodzinę z drugiej firmy.Dla dociekliwych:sprawdźcie kto do dziś pracuje w PUP-ie,a zrozumiecie dlaczego wygrała oferta ZUM?

 3. Powołać komisję śledczą ,do przeczytania pięciu kartek ze zrozumieniem..bo obecna komisja ma z tym problem

  • zawiedzony

   obecna Komisja się tylko kompromituje, jaka wiedza takie działanie. Udawanie mądrego nic tu nie da tylko sie sami pogrążą. Panią Przewodniczącą targają tylko emocje i gra na pokaz. Wiedzy z samorządu zero i z byle bylem czym lata do Prokuratury. Widzę rychły koniec kariery i masę problemów na własne życzenie. Trzeba wiedzieć w co się włazi.

   • Może dobrze że komisja dała sobie więcej czasu …? może w końcu przeczyta ze zrozumieniem te kilka kartek ? i nie poleci do prokuratury, tak jak uczyniła to jedna radna z podpisem elektronicznym .Prokurator czytał i płakał ze śmiechu . ….Poproszono mnie o wprowadzenie kodu PIN do karty elektronicznego podpisu. Byłam zaskoczona, bo żadnego kodu nie ustalałam. Próbowałam więc wprowadzić ten od karty bankomatowej, ale oczywiście nie miał prawa zadziałać. W pewnym momencie pojawił się urzędnik z właściwym kodem. …wyjaśnia szefowa RG w Łyszkowicach.

   • Rozbawiony

    Przewodnicząca RG,prywatnie bizneswomen, do logowania się podpisu elektronicznego użyła pinu do karty bankomatowej!!!!! Ludzie,czy mi się to śni?Chyba jednak nie,biorąc pod uwagę zachowanie w/w na jednym z zebrań sołeckich.

   • Nie strasz Straszku, nie strasz bo się Straszku z…….sz!

   • ”wiedzy z samorządu zero”-to jak na taki stan wykryła b.wiele nieprawidłowości w działalności UG.Aż strach pomyśleć jeśli takie działania są w opinii zawiedzionego normą to jaki jest stan pozostałej działalności?Czyj zatem to”rychły koniec kariery i masę problemów na własne życzenie?”

  • Myślę ,że najlepiej ten problem oceni komisja z RIO !

 4. może by tak o komisja rewizyjna łaskawie skontrolowała koszty wydatku na modernizacje Parku. Za te pieniądze można by było zrobić dużo więcej. Miała być fontanna, monitoring. Wykorzystano starą kostkę brukową. Do dzieła komisjo.

  • Do dzieła komisjo…..
   Niech Wiceprzewodniczący Rady Gminy  Łyszkowice
   dostarczy trochę trunku rodzimej produkcji to prace przebiegną szybciej i sprawniej ?

 5. Mieszkanka

  Wszystko rozumiem,opozycja zawsze być powinna bo to jest właściwe dla funkcjonowania w tym przypadku gminy,ale ludzie to musi być merytoryczne.Obecna opozycja,prywatnie nie błyszczy świętością i być może działa na zasadzie ,,sądzę ciebie według siebie”

  • Czytelnik NŁ

   Czyli sugestia jest taka, że skoro nie są święci prywatnie, a nikt nie jest, to nie powinni kontrolować? 🙂
   Z opisu w gazecie wynikało, że dwie różne firmy miały rażąco różne umowy w zakresie zajęcia się bezdomnymi zwierzętami. Nie było wyjaśnione dlaczego tak jest. Czy wyjaśnienie tego jest niemerytoryczne? No chyba, że czegoś jako znający temat z gazety nie wiem, bo nie było opisane, to prosiłbym o informację tutaj.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.