Kapituła tytułu Łowiczanina Roku 2006 zebrała się 15 grudnia 2006.
Obecni byli wszyscy członkowie kapituły: bp. Alojzy Orszulik, Wacław Witwicki, Andrzej Biernacki, Adam Ruta, Kazimierz Urbanek, Jan Dąbrowski, Krzysztof Kaliński, ks. Wiesław Frelek i Wojciech Waligórski.

 

Zgłoszono 2 kandydatury do tytułu. W trakcie dyskusji nad kandydaturą, która ostatecznie została przyjęta, podnoszono kilka niezwykle istotnych cech charakteru nominata. Członkowie kapituły dostrzegli i swą decyzją docenili następujące cechy, które uznali za godne propagowania, szczególnie wśród młodego pokolenia:
– siłę woli
– odwagę stawiania sobie dalekosiężnych celów
– konsekwencję w realizacji planów
– systematyczność w pracy nad sobą
– wytrwałość w treningach
– solidarność ze społecznością Łowicza
– osobistą skromność.
Te cechy nie wystarczyłyby jednak do przyznania tytułu, gdyby nie czyn, jakiego nominat dokonał. W ciągu 125 dni samotnego rejsu, dopłynął  z Wenecji do Rzymu w pielgrzymce podjętej w intencji złożenia hołdu Wielkiemu Polakowi, wielkiemu człowiekowi, Janowi Pawłowi II. Wyraził w ten sposób uczucia mieszkańców Łowicza – i swoje własne. Poniekąd każdego z nas zabrał przed grób św. Piotra i sąsiadujący z nim od niedawna grób Jana Pawła II. Rozsławił przy tym nasze miasto.

 

W tym roku nie mogło być wątpliwości – i Kapituła ich nie miała. Łowiczaninem Roku 2006 jest młody człowiek, sportowiec, pielgrzym – Kamil Sobol.

((red))

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.