14 grudnia o godz. 14 w OSP Karsznice Duże rozpocznie się koncert charytatywny dla 10-letniego Adama Buczka – zmagającego się z ciężką chorobą ucznia Szkoły Podstawowej w Sobocie. Dochód uzyskany podczas imprezy zostanie przekazany rodzinie na leczenie i rehabilitację chłopca.

Adam Buczek w szpitalu.

W programie koncertu zaplanowano: pokaz wozu bojowego OSP Karsznice Duże, konkursy i zabawy z Mikołajem, kiermasz pierników, ciast i ciastek domowego wypieku, a także chleba ze smalcem i ogórkiem. O godz. 17 zaplanowano występ kapeli ludowej, grupy Pauza działającej przy GOK w Kiernozi oraz koncert w wykonaniu podopiecznych Studia Star z Łowicza. Wstęp na koncert kosztować będzie 5 zł. Bilety wstępu będą jednocześnie losami loterii fantowej, na której można będzie wygrać drobne upominki.

Podczas koncertu zostanie przedstawiona historia choroby Adasia. Tu wspomnimy tylko, że zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Choroba została zdiagnozowana w 2015 roku i po dwóch latach udało się ją pokonać. Niestety w sierpniu 2018 roku nastąpił nawrót. Rak zaatakował chłopca z jeszcze większą siłą. Lekarze walczą o jego życie, ale sytuacja wciąż jest poważna. 13 lipca chłopiec przeszedł przeszczep szpiku kostnego i cały czas przebywa w Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu, ponieważ doszło do powikłań. Mama Adama, Małgorzata Buczek przebywa z dzieckiem we Wrocławiu.

Dlaczego w gminie Chąśno organizowana jest impreza z myślą o dziecku z gminy Bielawy? Ponieważ historia chłopca poruszyła wiele osób, którzy chcą na różny sposób mu pomóc. Organizatorami przedsięwzięcia jest społeczność szkoły w Sobocie oraz mieszkańcy gminy Chąśno.

 Wpłat można dokonywać również na konto BNP Paribas 83 2030 0045 1110 0000 0286 7580 – z dopiskiem „Pomoc dla Adasia”.

Wspomnienie szczęśliwych chwili – pierwsza komunia św. Adama Buczka. .

7 komentarzy

 1. Cudownie Wielkie brawa dla Was kochani 😍😍😍😍😍😍😍

 2. Mirosława Wolska-Kobierecka

  Wpłat można dokonywać również na konto BNP Paribas 83 2030 0045 1110 0000 0286 7580 – z dopiskiem „Pomoc dla Adasia”.

 3. Czy jest konto lub fundacja żeby wpłacić pieniądze dla Adama?

 4. Pomagajmy bo to bardzo dzielny chlopiec tyle juz przeszedl i dalej walczy ale bez naszej pomocy ciezko mu bedzie kazdy grosz sie liczy

 5. MIESZKANIEC STRYKOWA

  coś pięknego ta Polska solidarność

 6. Pełen szacunek dla organizatorów

 7. Ludzka empatia nie ogranicza się do granic administracyjnych.