Najbliższy koncert chopinowski w pałacu w Sannikach, w niedzielę 4 sierpnia, zagra Piotr Latoszyński, a towarzyszyć mu będzie z recytacjami aktor Przemysław Bluszcz.

Piotr Latoszyński jest absolwentem Robert Schumann Hochschule w Duessledorfie w klasie prof. Wiesława Piękosia. Studiował również w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Tadeusza Chmielewskiego oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Piękosia.

Pianiście towarzyszyć będzie Przemysław Bluszcz, aktor, który kojarzony jest głównie z mrocznymi bohaterami filmów, seriali czy spektakli teatralnych. Sam mówi, że taki jego los, że ludzie na ulicy czy w sklepie podejrzliwie mu się przyglądają. Każda kolejna propozycja roli filmowej czy teatralnej najczęściej dotyczy czarnego charakteru.

Po koncercie można obejrzeć wystawę malarstwa Michała Smółki „Obrazy z podróży”. Artysta ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie i Wydział Grafiki w Katowicach. Tytuł wystawy mówi za siebie. Jedni ze swych podróży przywożą fotografie, Michał Smółka zaś obrazy na płótnie

Ponadto cały czas można oglądać wystawę plenerową. Zarówno przed wejściem do pałacu, jak i na zewnętrznym ogrodzeniu od ulicy Warszawskiej można obejrzeć artystyczne fotografie Jerzego Wernika.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.