Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gimny Zduny to organizator 2. Regionalnego Festiwalu Piosenki Polskojęzycznej, którego zwieńczeniem był dziejszy, 4 grudnia, koncert laureatów, połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień. 

zdun-20

Podczas tegorocznych eliminacji jury wysłuchało ponad 90 prezentacji konkursowych w czterech kategoriach wiekowych. Wokaliści wykonywali bardzo zróżnicowany repertuar, a niektórzy pokusili się o własne aranżacje. Zdarzały się też przypadki, że ktoś nie „udźwignął” wokalnie piosenki, jaką dla siebie wybrał, o czym mówił na scenie prowadzący Daniel Imieliński.

Zanim ogłoszono zwycięzców i osoby nagrodzone w konkursie, odbył się koncert laureatów. Wokaliści raz jeszcze zaprezentowali utwory, dzięki którym – przy tak dużej konkurencji – zyskali uznanie jurorów.

W kategorii I (najmłodszej) przyznano: I miejsce – Milena Markowska (MOK Głowno), II miejsce – Maria Kowalska (GOK Bolimów), III miejsce – Gabriela Paga (GOK Bolimów) i Maja Ambroziak (Studio „Talent”).

W kategorii II nagrodzono: I miejsce – Amelia Grabowicz (Studio „Talent”), II miejsce – Mateusz Warzywoda (MOK Głowno), III miejsce – Aleksandra Gałka-Walczykiewicz (Studio „Rampa”).

W kategorii III nagrody odebrali: za I miejsce – Malwina Wojciechowska (Gimnazjum Miejskie w Głownie), za II miejsce – Weronika Kołodziejczyk (Centrum Edukacji Muzycznej w Łowiczu), za III miejsce – Natalia Kubel (GOK Bolimów).

Nie brakowało emocji, jeśli chodzi o wyłonienie zwycięzców w najstarszej kategorii wiekowej, w której jury nie zdecydowało się na przyznanie I miejsca. Dlatego najwyżej w tej kategorii była Agata Wolińska (ZSP nr 3 w Łowiczu), laureatka II miejsca. Miejsce III należało do Martyny Pińkowskiej.

O piosenkach, jakie wybierali wokaliści, o tym co jurorzy brali pod uwagę przyznając nagrody w najmłodszej grupie wiekowej oraz kto zasłużył na specjalne wyróżnienie Dyrektora Biblioteki Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny – przeczytasz w czwartkowym Nowym Łowiczaninie.

4 komentarze

  1. bądźcie z siebie zadowolone

    to juror Patryk Rybus

  2. to on zajął pierwsze miejsce, dlatego taki zadowolony

  3. Ja tam nie wiem, ale chyba jest z siebie bardzo zadowolony

  4. kim jest ten facet w szarym garniturze i czerwonej koszuli?