Dziś, 21 stycznia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaniewicach odbył się koncert laureatów XV Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Publiczność mogła wysłuchać najlepszych solowych oraz zespołowych wykonań znanych i mniej znanych bożonarodzeniowych utworów rekomendowanych do nagród i wyróżnień przez jury pod przewodnictwem Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej, solistki Teatru Muzycznego w Łodzi.

Zofia Tracz. Fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Grand Prix festiwalu zdobyła Zofia Tracz reprezentująca Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. 

W najmłodszej kategorii wiekowej przyznano sześć równorzędnych nagród, które otrzymali: Julia Szkup z SP Zielkowice, Julia Gendek z SP Zielkowice, Maria Ulatowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starym Waliszewie, Mateusz Fraszczyk z Przedszkola w Lipcach Reymontowskich, występujący indywidualnie Wojciech Kosmowski oraz Nikola Stefaniak z GOKiS w Słupi.

W II kategorii wiekowej wśród solistów pierwsze miejsca otrzymali: Antoni Marzec z MDK w Kutnie,  Agata Ciesielska (zgłoszenie indywidualne). Drugie miejsce wyśpiewali: Marcel Jóźwicki z SP Domaniewice i Julia Wojda z SP w Błędowie. Natomiast trzecie miejsce przyznano Gabrielowi Boczkowskiemu z SP w Bobrownikach. Wśród duetów i zespołów dwóch pierwszych miejsc nie przyznano, zaś trzecie powędrowało do rąk zespołu Boberki.  

W III kategorii wiekowej wśród solistów najlepszymi okazali się: Paweł Szymański z SP 1 w Aleksandrowie Łódzkim oraz Weronika Godziszewska ze Studio Wokalno-Instrumentalnego Talent, którym przyznano pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęły: dmosinianka Alicja Lis- uczennica Pijarskiej Szkoły Podstawowej w Łowiczu oraz Maja Ambroziak z SP Łyszkowice. Z kolei trzecie miejsce wyśpiewali: Jagoda Pawlata z SP Domaniewice oraz Kacper Kita z SP w Witoni.

W najstarszej kategorii wiekowej wśród solistów prym wiedli: Patrycja Jakubiak reprezentująca GOK w Domaniewicach –  I miejsce, Magdalena Tomecka ze Studio Wokalno-Instrumentalnego Talent – II miejsce, Grzegorz Redzisz reprezentujący GOK Domaniewice – III miejsce. Wśród duetów i zespołów pierwszego i drugiego miejsca nie przyznano, natomiast trzecie otrzymał zespół Warm Thoughts z Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu.

Jury przyznało również w każdej z kategorii szereg wyróżnień. 

Komentowanie nie jest możliwe.