Koncertu Muzyki Polskiej w wykonaniu artystów Akademickiego Chóru Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” z Aleksandrowa Łódzkiego można było wysłuchać w sobotę, 27 kwietnia w Muzeum w Łowiczu.

Obydwa chóry już koncertowały w naszym mieście, m.in. podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu, który odbył się w październiku ubiegłego roku – o czym nie omieszkał wspomnieć prowadzący koncert Janusz Janyst.

Koncert uwzględniał muzykę narodową oraz twórczość współczesnych kompozytorów łódzkich, a także kompozycje Stanisława Moniuszki, którego dwusetną rocznicę urodzin świętujemy w tym roku.

Chór Akademicki Społecznej Akademii Nauk w Łodzi istnieje od roku 2005. Założycielem i dyrygentem chóru jest Renata Banacka-Walczak.

Towarzystwo Śpiewacze „LUTNIA” w Aleksandrowie Łódzkim – jeden z najstarszych chórów działających na terenie województwa Łódzkiego, który powstał w 1903 r. Od tego czasu działa nieprzerwanie do dziś, zrzeszając wielu miłośników śpiewu chóralnego.

Poniżej galeria zdjęć z pierwszej części koncertu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.