Orkiestra Miasta Łowicza zaprasza wszystkich słuchaczy w piątek (6 października) do sali barokowej Muzeum, gdzie koncertem muzyki rozrywkowej zamierza uczcić jubileusz 10-lecia istnienia orkiestry dętej w Łowiczu.

Koncert rozpocznie się o godz. 18. W programie przygotowano muzykę rozrywkową z gatunków swing, samba, rumba i disco, muzykę filmową oraz dwa utwory klasyczne. – Będą mogli państwo usłyszeć m.in La Palomę, Caravan, New York, Swing Polkę, wiązankę utworów Glenna Millera czy też wiązankę melodii z bajki „Król Lew”, która przeniesie państwa do wspomnień z dzieciństwa – zachęcają do udziału w koncercie muzycy.

Tym koncertem orkiestra pragnie wraz z publicznością świętować 10-lecie swojej działalności po reaktywacji. Dokładnie 14 lutego 2007 roku, w dniu Świętego Walentego, Miejsko-Strażacka Orkiestra Dęta została utworzona na nowo. Udało się ją reaktywować po blisko 70 latach nie istnienia. Dwa lata temu orkiestra została przekształcona w stowarzyszenie i od tej pory występuje jako Orkiestra Miasta Łowicza.

Co ciekawe, będzie to dopiero drugi koncert muzyki rozrywkowej w wykonaniu orkiestry.

Wstęp na koncert jest wolny.

1 komentarz

  1. A czy będzie coś z repertuaru Zenka Martyniuka? Pozdrawiam cieplutko.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.