Politycy Prawa i Sprawiedliwości gościli dzisiaj, 4 października, zachęcali do głosowania na ich listę podczas konferencji zorganizowanej w łowickiej Restauracji “Polonia”. Mówili o tym jakie plany dla Polski ma ich obóz polityczny na najbliższe lata, apelowali do swoich zwolenników o mobilizację i pójście na wybory.

Zapowiadanym tematem konferencji była budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego i temat ten rzeczywiście był poruszany w pierwszej, krótszej części spotkania. O planowanej, potężnej inwestycji zlokalizowanej pomiędzy Łowiczem a Warszawą mówił Kajus Augustyniak, ekspert ds. komunikacji CPK (a przeszłości m.in. rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność”, kandydata na prezydenta RP Mariana Krzaklewskiego czy prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego). Zaprezentował koncepcje wizualne planowanego portu lotniczego (są to na razie propozycje), a także sieci połączeń szybkiej kolei, która ma łączyć port z najważniejszymi ośrodkami w kraju. Łowicz ma być jednym z pierwszych miast w Polsce, które zostaną w ten sposób połączone z portem. Pociągi miałyby rozwijać prędkość 250 km/h.

Kajus Augustyniak ocenia, że od rozpoczęcia budowy do oddania (przynajmniej częściowo) może minąć około 10 lat.

Starosta łowicki Marcin Kosiorek mówił z kolei, że w kwestii planowania infrastruktury dojazdowej zamierza powołać zespół złożony z władz naszego i ościennych powiatów. Jest już po pierwszych rozmowach ze starostą powiatu sochaczewskiego, będą też rozmowy ze starostami powiatów skierniewickiego i żyrardowskiego.

Druga część spotkania miała już charakter ogólny. Głos zabierali posłowie Joanna Lichocka, Krystyna Pawłowicz, Tomasz Rzymkowski (organizator spotkania), Marek Matuszewski, a także radny wojewódzki i kandydat na posła Waldemar Wojciechowski. Nie brakowało mocnych twierdzeń. Joanna Lichocka powiedziała, że w wyborach są tylko dwa obozy, które określiła jako “obóz dobrej zmiany” (do którego zalicza wyłącznie Zjednoczoną Prawicę) i “obóz postkomunistyczny”. Z kolei Tomasz Rzymkowski  w jednej z wypowiedzi umieścił środowisko LGBT w jednej kategorii z komunizmem i nazizmem.

Większość przybyłych to ludzie związani bądź sympatyzujący PiS, choć pojawiło się też kilku przeciwników tej formacji, jeden nawet w koszulce z hasłem “Konstytucja”, zarzucając obozowi rządzącemu dzielenie Polaków.

Publiczność poruszała różne, ważne tematy, takie jak m.in. świadczenia pieniężna dla Sybiraków (propozycja zgłaszana jeszcze przez Lecha Kaczyńskiego, do dziś niezrealizowana), dopuszczanie strony społecznej do prac sejmowej komisji sprawiedliwości czy problem leczenia chorób nowotworowych, w kontekście tego, że wielu śmiertelnie chorych nadal nie może liczyć na wsparcie państwa.

56 komentarzy

 1. W uzupełnieniu jeżeli chodzi i złodzieji i oszustów to miałem na myśli dwie największe nasze partie,oczywiście jest to mniejszość bo wielu jest tam porządnych ludzi zarówno po jednej jak i drugiej stronie,a wiz to jeszcze nie mamy bo kongres może się nie zgodzić

 2. Frekwencja marna to fakt ale nie wolno się wyśmiewać z czyjegoś wyglądu,nie mniej od kandydatów na posłów powinno się bezwzględnie wymagać dobrego wykształcenia bo to podstawa jeżeli się chce być w wśród 460 osób które decydują o losach naszego kraju,jeżeli chodzi o złodzieji i oszustów to w każdej partii tacy są i chyba nikt tu nie zaprzeczy ,następna sprawa sprzedajności partii to o ile poprzednikom możemy zarzucić za “bliską” współprace z Niemcami to obecnemu rządowi z amerykanami a każdy z nas wie,że z sąsiadami powinno się utrzymywać dobre stosunki .

 3. czyli ta garchuna polonia jest juz skreslona u normalnych ludzi hihi

 4. Pani z JADOWIZJI też była elokwentna?

 5. Wielki błąd tych przeciwników PiS , którzy nie chodzą na takie spotkania.No bo kto wyznawcą PiS uświadomi jaka jest prawda od TVpis tego się nie dowiedzą.

 6. dr Tomasz Rzymkowski to jeden z najbardziej pracowitych posłów mijającej kadencji, posiada ogromną wiedze prawniczą i historyczną, jest niezmierni pracowity. Bycie jedynie posłem-głosłem dla dra Rzymkowskiego to niewykorzystanie Jego potencjału, winien byc conajmniej Sekretarzem Stanu w przyszłym rzadzie.

  • Praca, umiar, pokora

   4 . lata temu oddałem głos na Pana Rzymkowskiego. Był przedstawicielem ruchu antysystemowego. Po czterech latach dopadł go wirus politycznego wiarołomstwa, który dopada wielu polskich polityków.
   Zdradził swoje ugrupowanie polityczne. Farbowany lis.

 7. Nigdy nie zagoszczę w poloni
  Śmierdzi pisem

 8. To PAN Wojciechowski tylko ma wykształcenie podstawowe i on Posłem chce zostać..Ja już na niego nie będę głosować.Zawiodłam się.

 9. No zajebista frekwencja. Jednak my łowiczanie tacy głupi nie jesteśmy. Do Poloni już nie pójdę. To teren skażony.

 10. Zauważyliście że oni urodą nie grzeszą. A Kosiorek z Pawłowicz to dopiero para.

 11. to bez znaczenia ale...

  To czy mieszkańcy Polski mogą swobodnie bez wiz podróżować do USA nie było nigdy uzależnione od tego jak bardzo władze w Polsce płaszczą się przed prezydentem tego kraju. Mniej biedy stawia sie po wize w ambasadzie bo jest mniej biedy w Polsce dlatego mniejszy odsetek odmowy wjazdu i stąd zniesienie wiz

 12. Ten z wicia to chłopek,kiedys blokował drogi i pomogoł w tamtym roku osm łowicz, a wykształcenie ma pełne podstawowe i syf na zagrodzie .

  • To ma znaczenie.....

   Drogi Panie “zjeb” Pan zapewne ma wyższe co widać w słowach wypowiedzi..:).Wyższe wykształcenie a pogarda i nienawiść do innych tylko w słowach

 13. to bez znaczenia ale...

  W Pisie jedyna nadzieja na uratowanie tego kraju.. to że w Polsce wielu osobą się poprawiło obrazuje chocby przyznanie apolsce bezwizowego wiazdu do USA.

 14. Pan Wojciechowski prawdopodobnie posiada wykształcenie podstawowe ale za to chyba w każdej partii już był łącznie z Samoobroną a teraz w Łowiczu jak Murgrabia wita i lewicę i prawicę.

 15. Dzień dobry państwu może ktoś z was wie jakie ma wykształcenie PAN Wojciechowski ten kandydat na posła,uwazam że to jest bardzo ważne dla wszystkich wyborców.

 16. Kim jest ten miejscowy otua?

 17. Nerwy sobie poszarpałam na sam wieczór jak zobaczyłam te twarze….. Pawłowicz, Kosiorek i inne hieny….. w dodatku te kłamstwa które wypowiadają…… Szkoda gadać…… Pisać…..

 18. WSTYD!

 19. A czy wiecie, że dziadek Krystyny Pawłowicz miał przed wojną masarnię na Nowym Rynku…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.