Małgorzata Wassermann i Tomasz Rzymkowski uczestniczyli dzisiaj, 19 września, w zapowiadanej konferencji prasowej w Łowiczu. Początkowo miała się ona odbyć na Starym Rynku, jednak z powodu deszczu została przeniesiona do pobliskiej Restauracji „Polonia”.

Swoje wystąpienie Małgorzata Wassermann rozpoczęła od udzielania poparcia Tomaszowi Rzymkowskiemu, który jest kandydatem do Sejmu RP z listy PiS w okręgu wyborczym nr 11 (w którym jest Łowicz). W lipcu Rzymkowski opuścił klub parlamentarny Kukiz’15 i przeszedł do klubu PiS.

Na prośbę dziennikarzy, Małgorzata Wassermann odniosła się do raportu, będącego wynikiem trzyletniej pracy sejmowej Komisji Śledczej, badającej aferę finansową Amber Gold. Został on przyjęty przez tę komisję, choć nie jednogłośnie (6:3 w głosowaniu). Raport służy jako materiał dowody w szeregu postępowań, jakie toczą pokrzywdzeni na terenie całej Polski. 15 osób ma już w tej sprawie postawione zarzuty, a kolejna może je usłyszeć.

Małgorzata Wassermann mówiła, że raport pokazuje fatalny stan państwa polskiego pod rządami PO. – Jako ludzie odpowiedzialni nie pracowaliśmy na żadne zamówienie publiczne. Wykonaliśmy bardzo duży kawał ciężkie pracy – przekonywała. – Nie cofnę się ani o krok. (…) Ten raport nie zawiera ani jednego zdania naciąganego – przekonywała.

W konferencji uczestniczyli też m.in. dziennikarz Krzysztof Miklas oraz wicestarosta Piotr Malczyk, który wręczył – goszczącej po raz pierwszy w Łowiczu posłance – łowickie gadżety na pamiątkę.

O tym, co zawiera raport i jak przebiegało spotkanie przeczytasz w Nowym Łowiczaninie i e-wydaniu – 26 września.

47 komentarzy

 1. A co z tym Tuskiem?Donald z Was wszystkich się śmieje!!!Do D…z waszą grą polityczną.A propo.Ptak w swoje gniazdo nie. Sra.

 2. Geniek z niespuszy

  Panie Miklas,kidyś Pana lubiełem jako komentatora sportowego,ale zmieniłem zdanie,gdy Pan z komentatora sportowego stał sie…”politykierem.Dziwi mnie ze Pan w tym roku nie startuje w wyborach do korytka.Tamtom razom sie nie udało,winc może tera?Pan radny z Wicia pokonał szczebelek,moze”noż widelec”uda sie wejść wyzejCytując klasyka-“moze ciemny lud to kupi”!…

 3. Nie dajcie się prowokować tęczowej zarazie, niech szczekają.
  Nas jest więcej, spokojnie róbmy swoje.

 4. Wczoraj Kukiz dzisiaj PiS!

 5. Po co oni wszyscy mają wychodzić do Narodu, jak on sam prowadzi za nich kampanię.A przy okazji plujecie sobie we własną twarz.Czy oni będą was szanować ? Pisząc oni mam na myśli wszystkie ugrupowania i partie.

 6. Tytułem uzupełnienia dodam, że p. Miklas (za przeproszeniem dziennikarz) idealnie się tutaj wpisał. Pamiętam jego “obiektywne” wypracowania na łamach NŁ. Prawdziwe perły. On szył frazą, a ja zaśmiewałem się perliście, zadając sobie pytanie – jak można pisać tak jednostronne brednie. Później jednak ogarniał mnie smutek, że Jemu za to płacą. Dziś już szczęśliwie nie pisze do NŁ, ale jak widać nadal jest aktywny. Życzę zdrowia. Może jeszcze kiedyś się pośmieję z Jego wypracowań.

 7. Stara jak Rzym zasada prawnicza głosi, że zawsze należy wysłuchać argumentów drugiej strony, a o winie przesądza dopiero wyrok, a nie samo oskarżenie (p. Wasserman jest prawnikiem więc pewnie o tym wie). Na konferencji jednostronnie wylano pomyje na ludzi, którzy dopiero będą się bronić przed sądami. Dla mnie takie to mało wiarygodne. Podobnie jak wyniki pracy komisji Macierewicza. Ustalono, że ustalono co należało ustalić.

  • Bratkowiczanin

   Ojoj masz rację. Premier Beata Szydło i podlegli jej ministrowie prezentowali z mównicy sejmowej „Raport o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)”. Wystąpienia szefów resortów trwały przeszło 10 godzin. Premier i ministrowie przedstawiali audyt ośmiu lat rządów swoich poprzedników. Wizja państwa, jaką roztoczyli, była katastrofalna. Dlatego premier zapowiedziała, że rozliczy polityków PO – PSL. Od tamtych wydarzeń minęły prawie 4. lata. Czy prokuratura Pana Ziobry komuś coś udowodniła?

   • Oczywiście, że nikomu nic nie udowodniła. Bo wszystko miało na celu propagandę dla debili.I się udało. Kto jest przy zdrowych zmysłach już dawno zauważył pisowską ściemę i udawaną nagonkę na poprzednków. A debila dalej wierzą, że wina Tuska, że 500plus to pis DAJE i że wcześniej złodzeje rządzili a teraz są uczciwi bo dają.

 8. no i co po tym raporcie, ile oni to tworzyli, tyle ludzi zaangażowane, tyle kasy przejedzone a i tak nie będziemy wiedzieć kto za tym stoi i nikt nie pójdzie za kratki za kradzież 850mln zł. Więc do pisiorow teraz przesłanie robią was w balona a Wy się tak dajecie, wierzycie. A wierzyć znaczy nie wiedzieć… Robia co chca

 9. Brawo Malczyk… tak trzymać i olać szczucie, bo chamy bawią się za nasze a Ty działasz

 10. A tej prasy nawaliło,śmiechu to wszystko warte

 11. Nie dajcie się prowokować tęczowej zarazie, spokojnie róbmy swoje, Nas jest więcej.

 12. do szkoły waserman

 13. Ludu nawaliło. Malczyk to farbowanych lis. Wczoraj Kukiz dzisiaj PiS!

  • Też wyborca

   Jeśli tobie Wyborco nie odpowiada Malczyk zabiegający o interesy mieszkańców powiatu to nie musisz na niego głosować. Natomiast barwy polityczne i ewentualne transfery partyjne nie są ważne, bo one dobrej roboty dla powiatu za niego nie zrobią. Po co więc tak głupio zabierasz głos?

 14. Super kobieta. Inteligencji może jej pozazdrościć co 2 facet. Brawo

  • Geniek z niespuszy

   Lena,jo słyszołem że una inteligentno jak poseł Suski,tyn od carycy Katarzyny.Prawda to ,bo mowieły w telewizorze w dzienniku o 19 ,30

  • no chyba w tym jak oszukiwać mało zorientowanych Polaków – takich jak ty

  • I Ty Leno też możesz pozazdrościć tej inteligencji. Co do samej wartości przywołanej przez Ciebie, to pozwolę sobie przypomnieć fatalne i wręcz kompromitujące wpadki proceduralne p. Wasserman jako przewodniczącej komisji (obszernie opisane w prasie). Pamiętam też słynne już przesłuchanie z udziałem Tuska i Wasserman. Z jednym tylko mogę się z nią zgodzić. tak jak Marcin P sam nie rozkręcił interesu, tak samo SKOKI same się w Polsce nie rozkręciły. Mocodawcy tylko inni, ale syf ten sam.

 15. Malczyk już zmienił partie na PiS? Zapytajcie go od razu jaką ciepłą posadę załatwił Sobolowi. Tamten to już prawie wszystkie partie popierał, więc teraz PiS.

  • Panie Adamie, żal panu tyłek ściska, że Malczyk aktywnie i z sukcesem pracuje dla dobra powiatu i dlatego tak pan próbuje nieudolnie i fałszywie pluć, że niby na PiS się przechrzcił? A co takiego złego w PL zrobił PiS polskim rodzinom? Czy jest pan przeciwny, żeby rodziny dostawały 500+, żeby płaca minimalna rosła? Czy to źle, że starostwo załatwiło milion złotych dla remontu szpitala, kasę na inwestycje drogowe, wyższą subwencję oswiatową przez co nauczyciele mogą więcej zarobić? Jakimi sukcesami dla powiatu może się pan Adam pochwalić? Jakie zasługi, poza wpędzeniem w długi naszego szpitala może pochwalić się poprzedni zarząd powiatu?

   • Proszę wskazać w którym momencie “pluje”? Zadałem pytanie, a w odpowiedzi na nie, brak odpowiedzi. Liczyłem też na odpowiedź w sprawie celebry z murala Pana Kamila S. Tu też cisza.

 16. Jaki sens miała ta konferencja? O ambergold miało być pod pomnikiem papieża w Łowiczu i pewnie się zdenerwował i burzę nasłał… Najlepiej było by to zrobić na Wawelu.

 17. Nie było nikogo na widowni?To nie przywiezli ze sobą klakierow?Pewno znowu wina tego nimca Tuska!To psotnik!

 18. Fajna laseczka jest z tej Watermelon. Wie ktos czy jest wolna?

 19. A kto był na widowni??? Nikt!!! 😁😁😁

  • Do Nikt. Przecież to była konferencja prasowa, a nie wiec lub debata.

   • aha czyli oni teraz nie do narodu wychodzą przed wyborami żeby się zaprezentować tylko do dziennikarzy tak? nie no to super! Jeszcze trochę i będą jeździć tylko do Jarosława i on będzie mianował na posła! To po co wybory, myślałem że naród głosuje a nie tylko dziennikarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.