Stopniowe podnoszenie płacy minimalnej oraz mechanizmy, które mają poprawić sytuację małych i średnich przedsiębiorców – to główne tematy konferencji premiera Mateusz Morawieckiego w nowej hali produkcyjnej ZPOW “Agros Nova”.

Premier potwierdził, że od przyszłego roku wynagrodzenie minimalne będzie wynosiło 2600 zł, a od 2021 roku 3000 zł (jeśli po wyborach nie dojdzie do zmiany władzy).

Premier podawał przykłady państw zachodniej Europy, w których wzrost gospodarczy i uprzemysłowienie szło w parze ze wzrostem wynagrodzeń. Jest przekonany – jak mówił – że w interesie przedsiębiorców, także średnich i małych – jest zatrudnianie jak najlepszych, wykwalifikowanych i wydajnych pracowników, a to oczywiście wiąże się ze wzrostem wynagrodzenia. – Model oparty na taniej pracy to nie jest ten model, który pozwoliłby nam za 5 czy 10 lat tych największych dogonić – powiedział premier.

Z drugiej strony rząd proponuje szereg ulg i zwolnień podatkowych, które pozwolą pracodawcom, zwłaszcza małym i średnim, zredukować koszty jakie poniosą na wyższe wynagrodzenia.

Wcześniej premier oglądał łowicki zakład i przeprowadzaną w nim rozbudowę i modernizację – z pewnością nie należy on do średnich, ani tym bardziej małych przedsiębiorstw, ale szerokim tematem całej wizyty premiera był rozwój gospodarczy w Łódzkiej Specjalnej Strefie ekonomicznej i w ogóle w całym województwie łódzkim.

Premier mówił, że Maspex to przykład polskiej marki, która jest już potęgą nie tylko na skalę krajową, ale i europejską.

Głos na konferencji zabierał też prezes spółki Maspex Wadowice Krzysztof Pawiński Mówił, że również temat płacy minimalnej nie dotyczy Agros Nova, gdyż pozyskiwanie pracowników na poziomie minimalnego wynagrodzenia jest praktycznie niemożliwe w tym regionie.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dziś Łowicz

35 komentarzy

 1. No rozgorzała iście polityczną dyskusja pod tym artykułem więc odniose się do kilku zarzutów po pierwsze podwyżki cen żywności… To nie wina 500+ ani rządu tylko sytuacji na rynku a mianowicie suszy która mamy od paru lat do tego podwyżki wynagrodzeń cen ropy na rynku i wielu innych rzeczy na które zwykły człowiek nie dostrzega. Odnośnie tego artykułu że strony Najwyższy Czas to jest jednostronny i mało rzetelny bo nie ukazuje korzyści tylko same minusy podwyżki wynagrodzenia więc nawet go nie biorę pod uwagę. Może ta władza wielu może się nie podobać ale dała mam chociażby namiastkę programu socjalnego kosztem chociażby uszczelnienia systemu podatkowego a jeśli są tu jacyś zwolennicy poprzedniej władzy poproszę n przykładz ich dokonan.

 2. PIS to zabawna partia ,coś dobrze zaczyna żeby to szybko spieprzyć.Pięćset + dla dzieci było dobre ale dla rodzin gdzie dochód na osobę nie przekracza 2000 złotych na osobę.Nawet bogate Państwa nie płacą socjalu milionerom.Następna sprawa to trzynasta emerytura.Taka sama powtórka.Utrzymywanie dwu systemów emerytalnych.Teraz wpływ państwa na płace w zakładzie.Jest to ingerencja w wolny rynek i zarządzanie przedsiębiorstwami.Ci ludzie mają huśtawkę logicznego myślenia

 3. Fear from the dark

  Wzrosnà pensje wzrosną ceny…tyle że ceny i tak rosną ….więc jak rosną pensje to chyba dobrze….ale passat nie drożeje a jak bede wiecej zarabiał to sobie kupievw końcu nowego..a że chleb x2 to nic skoro pensja x2….passaty nie pojda w góre x2 🙂

 4. Premier i cała partia już się rozgląda co i jak szybko po wyborach wywłaszczyć, żeby było Państwowe a nie prywatne. Powiem, więcej część ludzi będzie temu przyklaskiwać w myśl zasady gospodarki centralnie sterowanej (kto trzeźwo pamięta ten wie o czym mowa)

 5. TO TYLKO KAMPANIA WYBORCZA

 6. Za PO-PSL już mówiono:
  “Pinindzy ni ma i nie będzie…” , ……………… Wystarczyło nie kraść i znalazło się !!!

  WIARYGODNOŚĆ – jest cechą wyróżniającą Prawo i Sprawiedliwość.

 7. Płaca minimalna za PiS

  “rozpoczynaliśmy od płacy w wysokości 1750 zł w 2015 roku, a wyniesie ona w roku 2020 już 2600 zł (i najprawdopodobniej 17 zł w wymiarze godzinowym) czyli będzie wyższa aż o 850 zł czyli blisko o 50 proc.”

  • Propagandzisto matematyku to policz o ile zdrożeje dżem na półce w sklepie skoro wzrośnie płaca minimalna dla:
   – zbierającego owoce
   – kierowcy wiozącego zebrane owoce do zakładu
   – portiera / wagowego
   – fizycznego na rozładunku
   – pracownika na lini produkcyjnej
   – magazyniera
   – kierowcy wiozącego produkt do sklepu
   – pani, która to rozłoży na półkę
   Wszystkie te pensje spowodują wzrost cen finalnego produktu na półce.
   Wiem, że odezwą się głosy, że część z ww. pracowników zarabia więcej niż najniższa, ale skoro najniższa wzrośnie to i reszta ludzi też zażąda podwyżki (czemu trudno się dziwić)

   • Na 500+ dali dla wszystkich i nie POdrożało.
    Nie strasz ludzi.

   • Nie podrożało? Powiedz gdzie robisz zakupy. Też tam zacznę chodzić. Cebula 6 złotych. Ziemniaki 3-4 zł, pietruszka 11 zł, a zdarzyło się, że widziałem za 20. Chleb 3-3,50. Ceny prawie wszystkiego poszły w górę i to dużo. W niektórych przypadkach (cebula) ponad 100% w porównaniu do poprzedniego roku.

   • Krystian cd.

    Wydaje mi się, że wyborcy PiS (PO, czy Lewicy nie lepsi) żyją w jakimś swoim autystycznym świecie i nie wiedzą co się wokół nich dzieje.

   • Kolego robisz zakupy, czy wysyłasz mamusie?
    Pewnie, że podrożało, porównaj sobie ceny na przestrzeni ostatniego czasu, pomijając inflację.
    System finansowy to zespół naczyń połączonych, można zarabiać jak w latach 90-tych miliony ale i na codzienne zakupy wydawać miliony. Każdy choć trochę znający się na ekonomi wie, że gospodarka lepiej poradzi sobie bez ingerencji polityków, natomiast politycy bez gospodarki (niezależnie pod jakim szyldem usiłują się dorobić), zginą marnie.

 8. Z programu PiS dla rolników

  “Wreszcie trzecim elementem hat tricka Kaczyńskiego była zapowiedź wyrównania dopłat bezpośrednich dla rolników do średniej unijnej (a więc około 280 euro do hektara) w nowej perspektywie unijnej, a więc od 2021 roku.”

 9. Obiecanki , cacanki i a po nowym roku masa podwyżek. Zeby jednym dać trzeba wielu ludziom zabrać

  Poczytaj zaślepiony narodzie, może przejrzysz na oczy 13 października

  https://nczas.com/2019/09/08/brudna-prawda-o-rzadach-pis-oto-dlaczego-obiecali-tak-sowita-podwyzke-placy-minimalnej/?fbclid=IwAR0ujpYpJbxCdRc8Kzp-OFnCu_6oG4mi7FaVg4pcYzc9m5FV-L26Hmncsx4

  • Do klepusia bejdusia (anna)

   Za PO-PSL już mówiono:
   “Pinindzy ni ma i nie będzie…” , ……………… Wystarczyło nie kraść i znalazło się !!!

   WIARYGODNOŚĆ – jest cechą wyróżniającą Prawo i Sprawiedliwość.

 10. Kowalska to pasożyt zerujący na naiwności spracowanych ludzi,oszukuje że walczy o nich a ona walczy o swoje stanowisko związkowe,na którym zupełnie ale to zupełnie nic nie robi i za to bierze kupę forsy. wywalić tą babę z zakładu a zaraz oczyści się atmosfera i wszyscy na tym skorzystają.

 11. były pracownik

  Pic na wodę, fotomontaż. Niebo pomalowane na niebiesko a trawa na zielono. Nie wiadomo czy się
  śmiać czy płakać.

 12. A te zòłte ludzie to z łapanki ? Czy zwolennicy PIS? Niech zobaczą jak towarzysze z Kosiorkiem na czele się zaśmiewają. Najedzone brzuchy i klasa robotnicza.

 13. Zośka Samośka

  W Agros Nova najlepiej zarabia…kowalska!Ta pani najcieżej pracuje!Jej mąż vice rownież cieżko haruje!To jest własnie Polska!!!

 14. Hahaha, czy są tutaj pracownicy Agrosu? To ile teraz zarabiacie?

  • pewnie kupę …kupy. Cały czas szukają pracowników na konkretne stanowiska na które ukraińców i mongołów się nie zatrudni…

 15. Zmiany w agrosie zaczęły się przed obocnym rządem, ale ten chwali się sukcesami

 16. A dlaczeo Kalinskiego nie bylo???
  Cały PiS-kampanie robią sobie.A co z tym zakladem ma wspolnego Kosiorek???
  To zaklad na terenie miasta Łowicza!!
  Źle ze pomija się wlodarza miasta.
  Bardzo źle panie Kosiorek!!!
  Tak daleko pan nie zajdzie!!!

  • Kalińskiego nie było bo się wstydzi, że forsując zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego przyłożył rękę do wybudowania w środku miasta tego czegoś

 17. Zośka Samośka

  Aby polska rosła w siłe a ludowi(lepszego sortu)zyło sie dostatnio!Skądś to znam…

 18. Ludzie nie dajcie sie omamić tymi obietnicami. Totalna bzdura z tymi podwyżkami płacy minimalnej. Upadnie wtedy wiekszośc mikroprzedsiebiorstw. Pracodawvy przerzuca te koszty na wzrost cen produktów. Co to da , że bedziemy relatywnie więcej zarabiać, jak ceny tez relatywnie wzrosną, to nic nie da. Rozdawnictwo pieniędzy w Polsce sięgnęło zenitu. Był taki jeden pan w latach 70-tych co tak hojnie rozdawał i …zadłużył Polskę na potęgę. Te wszytskie programy socjalne spowodowały, że wiele osób nie chce pracować. PIS idzie drogą omamienia społeczeństwa jak Orban na Węgrzech, tylko tam Orban do omamienia miał garstkę ludzi. Mam nadzieję, że Polacy przejrzą na oczy 13 października i nie zagłosują za ,,jedynie słuszną linią”, która rozdaje pieniądze. Od 1 stycznia szykuje się wzrost akcyzy na paliwo, alkohol, papierosy, wegiel, a także co ciekawe wzrost składki …ZUS.

 19. Ludzie, czy nie widzicie, że jest lepiej? Jesteśmy szczęśliwi, mamy więcej pieniędzy i przeciwstawiamy się ideologii dender!

 20. Wzrosną nasze pensje ? A ceny w sklepach nie wzrosną ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.