Podczas dzisiejszego posiedzenia komisji rady powiatu zajmującej się m.in. sprawami kulturalnymi, członek zarządu powiatu Janusz Michalak przyznał, że na jednej z następnych sesji rady powiatu zostanie złożony wniosek o przekształcenie CKTiPZŁ z odrębnej jednostki, w wydział starostwa.

Janusz Michalak (z lewej) mówi o planie likwidacji Centrum. Z prawej pełniący obowiązki dyrekotra tej placówki Tomasz Dróżka. fot. Tomasz Matusiak
Janusz Michalak (z lewej) mówi o planie likwidacji Centrum. Z prawej pełniący obowiązki dyrektora tej placówki Tomasz Dróżka. fot. Tomasz Matusiak

Powiedział też, że trzej członkowie zarządu mają na razie różne wizje, co do szczegółów tego przekształcenia, jak i wykorzystania obiektu przy Starym Rynku. Potwierdził, że nie jest planowane ponowne uruchomienie domu wycieczkowego, który jest zamknięty od 1 stycznia. Argumentem za takim rozwiązaniem był odnotowany w 2019 roku wyraźny spadek liczby korzystających z niego turystów, a tym samym wzrost kosztów utrzymania.

13 komentarzy

 1. Pan radny JM niech zacznie porządki robić u siebie w ZUK, w mieście to też jego przyczynek do tego co się działo wcześniej w Centrum, teraz jak są uporządkowane stare zaszłości stał się bardzo nowatorski i sypie pomysłami . Może zacznijmy likwidować w mieście i powiecie to co jest zbędne i generuje olbrzymie straty a więc ZUK, ZUM, PUP po co te twory . Tworzyło się bo należało stworzyć nowe stanowiska dobrze płatne dla zaprzyjaźnionych osób a teraz znalazł temat zastępczy, zlikwidować promocję miasta, powiatu .

 2. A wszystko to dlatego, że UM i starostwo nie mogło się do lat porozumieć, pewnie zresztą nie chcieli. Jaki jest sens prowadzić działalność turystyczną w urzędzie miasta i naprzeciwko w starostwie? Mogli współpracować, połączyć siły, budżety i coś by z tego wyszło. A tak mieliśmy jak w balecie synchronicznym dwie tożsame imprezy, dwa razy kasę wydaną, ale efekt zainteresowania turystyką w Łowiczu chyba mierny. Miasto może i ma potencjał, ale na tym się niestety kończy. Żeby przez tyle lat choćby ścieżki rowerowej nie poprowadzić do Nieborowa? O bazie hotelowej czy gastronomicznej nawet nie ma co wspominać (chociaż Eco i Polonia trochę ratują sytuację).

 3. Za PSL narobili długów , zaległości w US na kilkadziesiesiat tys. pewnie że trzeba zamknąć ten rozdział. Niech nowi pracują na swoje konto a nie spłacają czyjeś błędy. Jak można było oddać Centrum z długami Urzedzie Skarbowym…wieloletnie kredyty inwestycyjne były by jeszcze zrozumiałe. Teraz Figat powinien 100 tys w zębach oddać

 4. A wszystko to przez niekompetentnych pracowników ,albo przez słabe wynagrodzenia !Bo jak to ma się do tematu prywaciarzy? Oni wiedzą jak się zareklamować i mają pełne obłożenia np. w noclegach !,,Trzeba chcieć aby móc”

 5. Kubuś Puchatek

  Czytajcie ze zrozumieniem bez cynicznych, złośliwych i czasem bezsensownych uwag nie mających pokrycia w opisywanej sytuacji (podpis pod zdjęciem też nie jest adekwatny do propozycji). Przecież wyraźnie pan Michalak powiedział, że nie chodzi tyle o likwidację, co o przekształcenie w jednostkę (wydział, czy jakkolwiek to nazwać) w starostwie zajmującą się promocją. Jeśli to ma uzasadnienie i przynieść wymierne oszczędności to jest to sensowne. Wyraźnie sensowniejsze niż to, co robili PSL-owcy z Figatem na czele, który zmieniał szefów owego Centrum jak rękawiczki, byle tylko byli mu posłuszni. A jeśli część hotelowa przynosi tylko straty (co swoją drogą dziwne), to lepiej może wynająć te pomieszczenia.

 6. No a teraz po wygwizdaniu Pana Dudy, to już ani chybi Łowicz ma przechlapane.

 7. A co w Łowiczu turyści mają oglądać? Pseudo muzeum i nędzne kościoły? Katedra od lat remontowana i kupa kasy za wejście na wieżę by panoramę wsi obejrzeć. Co zrobił Pan Michalak dla tego miasta będąc tyle lat radnym i starostą ? Kasę brał i majątek osobisty pomnażał. Co robił Pan Kosiorek oprócz kariery politycznej?
  Co robiła reszta tego wesołego towarzystwa? Najlepiej pozamykajcie wszystko łącznie ze szpitalem…

  • To o czym piszesz to sabotaż i zamach na nasze państwo, to jest widoczne po przejęciu władzy przez PiS, wcześniej wydawało się że Ci politycy tacy nieudolni są ale to zły obraz oni to robią celowo i z wyrachowaniem. Przykro o tym pisać i mówić ale takich mamy obywateli! Wychodzi na to iż Polacy na przestrzeni tych kilku tysięcy lat nie zasługują na swoje Państwo i nie chcą go mieć więc NIE BEDA – RZECZPOSPOLITA czyli rzecz należąca do wszystkich (tych co mają pieniadze) Nie dla Polakow

 8. Pan JM tak szuka oszczędności w powiecie bo sam ją potrafił wygospodarować u siebie w ZUK, tylko czy zwrócił te ponad 1,6 mln do budżetu miasta. Rozbuchana administracja, utworzenie ZUM które przynioslo miastu stratę za 2018 rok w kwocie ponad 314 tys. zł, co zatem robi ZUK? buduje oczyszczalnię bo jest w niej dalej MAO? , 2-ch dyrektorów, sekretarki udające że pracują . Ktoś napisał że ZUK frezuje tylko ulice bo jak widać na terenie miasta drogami wewnątrz osiedlowymi zajmuje się prywatna firma i całkiem dobrze sobie radzi, szybko, dość dokładnie a nie to co robili jego podwładni budując ulice z kostki.

 9. Tak przy okazji zagłosujcie też za rozwiązaniem powiatu. A po jaką cholere to??
  No powiedzcie, po co to???!!!

 10. Miasto to ma bogatą historię. Dlaczego nie ma turystów: brak noclegów w rozsądnej cenie (dom wycieczkowy nie miał parkingu), brak deptaku jak to jest w innych miastach, muzeum czynne do 16.00, wszędzie samochody i samochody, to co turysta ma robić?

  • Toma być miasto emerytów (patrz dom pogodnej starości na 100 osob). Dla młodych nie ma Tu nic!

 11. I niech teraz wyjdzie na scene jeden z drugim i opowiada jakie to mamy piękny rejon turystyczny. Tak piękny, tak turyści walą drzwiami i oknami, że aż musimy Centrum Turystyki zamknąć. Hm…a to nie ten pan co asfalty frezuje? To nic dziwnego, że spada liczba turystów, bo nie ma jak dojechać 😉