Przed Sądem Okręgowym w Łodzi właśnie zakończył się proces oskarżonych o zabójstwo Mirona B. z Łowicza, do którego doszło w listopadzie 2017 roku. Na ławie oskarżonych zasiadają żona ofiary Marzena B. oraz jej konkubent Mariusz S.

W swojej mowie końcowej prokurator sformułował żądanie zasądzenia wobec obojga oskarżonych kary po 25 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo pokrycia kosztów procesu oraz od oskarżonej 10 ty.zł nawiązki na rzecz ofiar przestępstw, od oskarżonego – 50 tys. zł na rzecz osieroconego syna ofiary.

Według prokuratora postępowanie dowiodło, że oskarżeni wspólnie i w porozumieniu zabili Mirona B., przy czym Marzena B. dążyła do umniejszenia swoje winy. Ponieważ nie wszystkie zeznania oskarżonych są wiarygodne, trzeba wziąć pod uwagę materiał dowodowy. Motyw, dowody na ciele ofiary, przyczyna śmierci, zapisy połączeń telefonicznych i SMS – wszystko układa się w jedną całość.  

Adwokat Mariusza S. wnosił o uniewinnienie jego klienta, argumentując, że proces jest poszlakowy, a poszlaki tylko pozornie układają się w całość. Nie ma bezpośrednich dowodów na to, że to Mariusz S. był tego dnia w domu rodziny B. i dopuścił się zbrodni.

Pełnomocnik Marzeny B. prosił o sprawiedliwy wyrok dla niej, z uwzględnieniem jej winy w tym, że nie udzieliła mężowi pomocy i zacierała ślady (przewodniczący składu sędziowskiego zapowiedział, że rozważa zmianę kwalifikacji czynu oskarżonej z zabójstwa własnie na nieudzielenie pomocy i zacieranie śladów).

Adwokat oskarżonej argumentował, że ona nie brała udziału w zabójstwie, nie pomagała w nim, ale moralnie i tam będzie się czuła do końca życia winna – że nie zapobiegła. Miała to robić ze strachu.

Marzena B., która przez całą niemal dzisiejszą rozprawę ocierała łzy, na koniec, w spazmach, prosiła o sprawiedliwy wyrok, mówiąc, że nigdy nie wybaczy sobie tego, co się stało, ponieważ – pomimo rozwodu (który miał nastąpić kilka dni po zdarzeniach z 2017 roku) ona zawsze myślała, że Miron będzie obecny w jej życiu i razem będą wychowywać syna.  

 

31 komentarzy

 1. Osoba,ktora podaje nieprawdziwe informacje,nt.mojej tozsamości,poniesie konsekwencje za podanie publcznie moich danych.Czytalem wszystkie komentarze nt tego zabojstwa.Podpisujacy sie jako Patryk,jest dobrym znajomym ofiary sprawczyni,co widac w trafnych komentarzach,ktore publikował.Zapewne jest z rodziny Marzeny.Ja nie znalem i nie znam tego małżeństwa,stad mnie zdziwiły wpisy osob,ktore na tle tej tragedii chca mnie oczernic i pisza ze Patryk i ja to ta sama osoba!Wkrotce bede wiedział,kto chce mnie skompromitować!

  • Masz Jan racje! A do osoby,ktora twierdzi że ja i Ty Janie to jedna osoba,mam przesłanie.Ja chłopcze(czy dziewuszko)od kilku miesiecy przebywam za granicą,bede w kraju dopiero na Świeta Bozego Narodzenia…Zgaduj-zgadula!Milego dnia dla wszystkich!

 2. jest atrakcyjną kobietą mmmm

 3. Dlaczego redakcja nie reaguje i daje przyzwolenie na uzywanie mojego nazwiska?

 4. Osoba,ktora tu napisala moje dane niech wie że ja tego płazem nie puszcze.Ja nigdy nie pisalem zadnych komentarzy,tym bardziej na stronach Łowiczanina!Jutro to załatwie!

 5. Droga Redakcjo,zablokujcie wszystkie wulgarne wpisy na tej strpnie.Tu sa podawane Nazwiska,obowiazuje RODO!!!

 6. Pomylilaś dane,a swoia droga czy redakcja toleruje publikacje danych osobowych?(RODO)

 7. Janek znam Cię nie od dziś nie podpisuj się jako patryk bo teksty każdy zna wychowałem się z Tobą na jednym podwórku i każdy wie że konczyles sześć klas A udajesz wielkiego wykształconego przypomnij sobie kim byłeś i teraz się na ulicach potaczasz pijany z tego co wiem to nawet własną rodzine na mine wcisnoles i będzie miała przez ciebie problemy bo się interesujesz swoim życiem za to że swoje masz tak nudne

  • Dobrze ze mnie znasz,konczylem szkole specjalna!Nie zaprzeczam(!?)

  • Ta,siedzialem z tobą na ostatniej ławce w szkole specjalnej przy Syntexie!hahaha

  • O ile pamiec mnie nie myli,nie wychowywałem sie z patologią!Podajac dane osobowe jakiejś osoby,wiedz że popełniasz przestepstwo!RODOGdy ww osoba to przeczyta-cienko cie widze!

  • Jeżeli twierdzisz,ze wychowywałeś sie ze mną,to sie ujawnij tchorzu,ktory podszywasz sie pod jakiegoś Krzyska!Ja sie wychowałem na Zduńskiej i nie przypominam sobie abym cie znał.Nie jesteś anonimowy,wkrotce bede wiedział,kim jesteś tchorzu!Oczernić w necie można kazdego!Moje wykształcenie wszyscy w Łowiczu znają.Co do twojego…widać po pisowni.A twierdzenie o”minie”pozostawie bez komentarza,podobnie jak łączenie mnie z osoba Patryk-bliską niejakiej Marzeny B.!

 8. Hm…Leo Messi obrońcą? No tak, z wiekiem już nie ta szybkość.

  • ???????

  • Hm…no własnie.To jest tak,gdy na pierwszej stronie czyta sie sensacyjne wiadomości i pewnym jest sie(bez prawomocnego wyroku!)że “Mirona B.zamordowala żona z kochankiem” Takich przypadkow,gdy prasa”skazała”niewinnych ludzi jest wiele,nie mi to komentować.Trzeba być obiektywnym!No coż,w obliczu werdyktu sadu,ktory niebawem nastąpi,głupio jest przyznać do bledu!A tak na marginesie;ciekawe,czy stacja TVN znow zawita do sadu na ogłoszenie wyroku…

 9. Do rodziny Marzeny:Nie zwracajcie uwagi na osoby piszace tu same wulgarne teksty.Ich jedynym celem w zyciu jest pogarda i nienawisć do blizniego swego.Na mnie sie uwzieli dlatego ze pisalem im moje spostrzezenia tuz po odnalezieniu zwlok,w lutym ubieglego roku.

  • To jest właśnie”kultura wypowiedzi”Mogł(eś)aś iść do sadu lub prokuratury i zlozyć zeznania,moze Twoje słowa wniosły by cos w kwestii wyroku?(

  • Czyz to nie”jezyk”beneficjentki 500+ z os. Kostka-Ewki Gwiaz…..j?Ona tylko potrafi operować taka”polszczyzna”

 10. Ten co jej tak broni to pewnie kochaś nr3,o którym zeznawał kochaś nr2

 11. Obronca Marzeny-Piotr Kuna to pierwsza liga lodzkiej Palestry!Kto wie czy nie najlepszy!On nigdy nie przegrywa powaznych spraw!Poczekajmy do wtorku,rodzina Marzeny niech bedzie dobrej mysli,moze już w srode byc na wolnosci,czego jej zycze z calego serca!

 12. Na jednym z portali przeczytałem iz sedzia przewodniczacy rozważa zmiane kwalifikacji czynu dla Marzeny tzn.zacieranie sladow i nieudzielenie pomocy.Miałem racje,zapewne tostanie 2-3 lata.To jest proces poszlakowy,sad opiera sie na zeznaniach tej dziewczyny.Ona i tak pozostanie nieszczesna do konca zycia!Ja nie wierze ze to zrobila!

 13. Tak się kończy branie się za cudze baby, niech oboje zgniją w wiezieniu. Jego najmniej mi żal przez głupią babę będzie gnił w pierdlu 😀

 14. Jego żona powinna zgnić w więzieniu, zawsze wiedziałam że jest wyrachowana i niezdolna do uczuć wyższych.

  • Zapewne jestes siostrą Mirona.Wspolczuje Ci.Marzena dzwoniac po”kochanka”napewno nie chciala aby go zabił,sytuacja wymknela sie spod kontroli,gdy gosciu “za mocno”, go przycisnął i udusił,jak zeznała Marzena.I to na jej zeznaniach powstał akt oskarzenia!Ona zacierała slady pod dyktando tego goscia,stad zmiana kwalifikacji czynu.Zapewne bala sie iz skonczy jak Miron.

   • Nie jestem ośle jego siostrą. Znam tą kobietę od dziecka. Razem chodziłyśmy do szkoły i wiem jakim jest parszywym człowiekiem. Zacznij się leczyć zamiast wymyślać durne historyjki.

   • Dlaczego mi ublizasz?Ja Ci napisalem grzecznie.Znam tez Marzene i mam swoje zdanie na jej temat.Zdziwicie sie wszyscy,ktorzy zioniecie nienawiscią,ni gdy usłyszycie wyrok!W lutym,ubieglego roku zmieszaliscie mnie z blotem,gdy pisałem prawde!Za tydzien ta prawda wyjdzie na jaw!Milej nocki dla wszystkich!

   • Ta bała się tylko jak chodzili razem na lofry to się go nie bała? Może powinna wnieść oskarżenie o wielokrotne gwałty, skoro się bała…

   • Do x:co to jest”lofry”?jakiś rynsztokowy jezyk!Jestescie wszyscy tu komentujacy chorzy z nienawisci do drugiego człowieka!Prawda kole was w oczy!

   • Słowo “lofry” pochodzi z gwary gorczańskiej, może gdybyś skończył więcej niż 6 klas szkoły podstawowej to byś to wiedział. A teraz idź trzymać kciuki za uniewinnienie tej morderczyni dla której bolec między nogami był ważniejszy niż jej własne dziecko 🙂

   • Nie bede komentował”gwary”połaczonej z jezykien rynsztokowym!Skomentuje w środe!Mimo rożnic w temacie,zycze Ci milej niedzieli i…lepszego rozumowania!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.