Burmistrz Krzysztof Kaliński zaprasza do udziału w XI edycji konkursu na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową. Prace konkursowe należy zgłaszać do środy 11 grudnia w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju.

Budowanie szopek ukazujących przyjście na świat Jezusa stanowi jedną z piękniejszych tradycji bożonarodzeniowych. Tradycję tę zapoczątkował święty Franciszek z Asyżu, który szopkę wykonał jako pierwszy.

Wyrazem kontynuacji tej tradycji jest konkurs na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową. Osoby chętne do wzięcia w nim udziału muszą samodzielnie wykonać przestrzenną pracę plastyczną – szopkę bożonarodzeniową statyczną lub ruchomą. Ważne, aby w szopce uwzględnić elementy tradycji Bożego Narodzenia, ze szczególnym uwzględnieniem elementów nawiązujących do historii, tradycji i kultury Łowicza i Ziemi Łowickiej.

W tym roku nie będą przyjmowane prace wykonane przez grupy, osoby dorosłe, a także wymagające podłączenia do prądu.

Otwarcie wystawy pokonkursowej połączonej z wręczeniem nagród dla autorów najładniejszych szopek odbędzie się 18 grudnia o godz. 16 w kościele oo. pijarów. Szopki będą prezentowane w tym miejscu do końca stycznia 2020 roku.

6 komentarzy

  1. Taka mała uwaga 18 grudzień to jest środa a nie piątek 😁

  2. A co jest do wygrania, bo nie wiem czy opłaca się marnować czas i pieniądze?.

  3. Ale po co taki konkurs? Wystarczy popatrzeć co się dzieje w Łowiczu zarządzanym przez pana Kalińskiego. Szopka w czystej postaci. A budżet zapewni szopkę przez cały rok.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.