Koła Gospodyń Wiejskich, restauratorzy, rodziny i grupy przyjaciół, a także wszyscy inni mogą przystąpić do konkursu kulinarnego na najsmaczniejszą zalewajkę Księżackiego Jadła 2017. Festiwal dobędzie się 10 września na Nowym Rynku.

Termin zgłoszeń upływa 7 września, zaś przygotowanie i prezentacja potraw odbędą się podczas Księżackiego Jadła. Każdy uczestnik otrzyma na przygotowanie potrawy 15 min. W tym roku uczestnicy kulinarnych zmagań gotować będą zupę regionalną, zwaną zalewajką. Potrawy oceniać będzie m.in. zwycięzca IV edycji polskiego MasterChefa Damian Kordas, który na tej samej imprezie poprowadzi pokaz kulinarny.

W zeszłorocznych zmaganiach na najsmaczniejszy rosół wystartowało aż 18 Kół Gospodyń Wiejskich. Pierwsze miejsce zdobyły panie z KGW w Bednarach za rosół z perliczki. 

Jak przekonuje Michał Zalewski z UM w Łowiczu, w konkursie kulinarnym podczas Księżackiego Jadła mogą brać udział nie tylko KGW, ale też restauratorzy, rodziny, grupy przyjaciół i wszyscy inni.

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić kartę zgłoszeniową i dostarczyć ją na adres organizatora, czyli do Biuro ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Łowiczu. Mile widziane jest wcześniejsze zgłoszenie przepisu na przygotowanie potrawy.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.