Kolejny wielki sukces w sportowej karierze zanotował 23-letni Konrad Karwat. Strongman z podłowickiego Mysłakowa wywalczył w Melitopolu na Ukrainie brązowy medal Mistrzostw Świata Strongman U23.

Fot. Archiwum prywatne

Wystartowało w nich 16 zawodników z 15 krajów. Od Polaka lepsi byli tylko dwaj reprezentanci Ukrainy. – Przy drugiej konkurencji naderwałem biceps, ale mimo to udało się zdobyć 3 miejsce – relacjonuje Konrad Karwat. Dodaje, że miniony sezon był dla niego wyjątkowo udany. Rozpoczął go zajęciem 4. miejsca w Arnold Classic Strongman Amatour 2019 w Columbus (stolica stanu Ohio) w USA.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Konrad Karwat był Wicemistrzem Świata Juniorów U23 Strongman. – W zeszłym sezonie byłem drugi, jednak w tym sezonie był to mój 29 start, więc nie miałem tak naprawdę czasu na przygotowanie się pod konkretną imprezę. Więc jestem mega zadowolony! – mówi nam siłacz z Mysłakowa.

Strongman zapowiada, że czekają go teraz 2 miesiące przerwy, a już w listopadzie startuje z przygotowaniami do kolejnych zawodów Arnolda Schwarzeneggera w Stanach Zjednoczonych.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.