Od 15 marca do 15 kwietnia w Szkole Podstawowej w Zielkowicach, u sołtysa lub w Urzędzie Gminy Łowicz będzie można pobierać i – po wypełnieniu – składać ankiety ws. wprowadzenia nazw ulic w Zielkowicach.

Ankietę można też wydrukować ze strony internetowej gminy Łowicz.

Grafika – UG Łowicz

Mieszkańcy Zielkowic zostaną zapytani w ankiecie, czy są za wprowadzeniem nazw ulic w swojej miejscowości, jak też czy chcieliby wprowadzenia nazewnictwa zwyczajowego (np. Zielkowice ul. Kępy, ul. Góry) lub będą mogli podać własne propozycje nazw ulic.

Fragment ankiety ws. wprowadzenia nazw ulic w Zielkowicach.

Urząd Gminy Łowicz przekonuje, że wprowadzenie nazw ulic jest wskazane, ponieważ „dotychczasowy sposób nadawania numerów porządkowych dla nowych nieruchomości jest nieprzejrzysty, powoduje wiele kłopotów z ich odnalezieniem”. Problem ten – poza Zielkowicami – dotyczy też Otolic, Strzelcewa, Popowa i Jastrzębi, dlatego konsultacje społeczne będą sukcesywnie przeprowadzane także w tych miejscowościach.

7 komentarzy

  1. Czy Anonim chodzi w sutannie?

  2. ul. Ofiar Pedofilii kleru.

  3. koniecznie ul. Żołnierzy Wyklętych też musi być

  4. Ta grafika przedstawiająca czerwono-niebieską tablicę to Warszawski System Informacji Miejskiej. Prawa do niego zostały przekazane również dla Łodzi. Czy Zielkowice/Gmina Łowicz kupiła też prawa do tych znaków? Jeśli nie to nie wolno ich używać