Już jutro 4 lutego w Żychlinie i Szczawinie Kościelnym, a dzień później w Zdunach i w Łyszkowicach odbędą się spotkania konsultacyjne w sprawie budowy gazociągu Gustrzyn – Wronów, który jest częścią Baltic Pipe. Wydarzenie organizowane jest przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Pierwszy dzień spotkań rozpoczyna się o godzinie 13. w Żychlińskim Domu Kultury, oraz o godzinie 17. w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym.

Kolejne dyskusje przypadają następnego dnia w Zdunach o godzinie 11. Bibliotece Publicznej oraz o 15.30 w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Dąbkowicach.

Głównym celem spotkań jest poinformowanie mieszkańców o planowanej inwestycji. Organizatorzy przedstawią zakres i harmonogram projektu, a także omówią obecny stan podjętych działań. Warto również podkreślić, iż ta inwestycja wyłączy na pewien czas obszar użytkowy ziemi, zatem zapewne istotną informacją dla mieszkańców okażą się kwestie prawne realizowanego przedsięwzięcia, a także odszkodowania i dopłaty rolne, które zostaną w przyszłości wypłacone dla zainteresowanych, których ziemia objęta jest planem inwestycji.

Dla przypomnienia warto zaznaczyć, że prace rozpoczynają się już pod koniec roku 2020 roku. Gazociąg Gustrzyn – Wronów jest strategicznym projektem, który zapewni mieszkańcom większy dostęp do gazu, a przede wszystkim dostarczy ciągłość w dostawach tego rodzaju paliwa. Konsultacje są otwarte dla każdego, kto jest zainteresowany tematem, zatem mieszkańcy mogą wziąć w nich udział bez względu na obszar zamieszkania.

2 komentarze

  1. Ciekawe czy chociaż jedna wieś będzie podłączona pod gazociag

    • are you stupid or something ?

      Nie widać że to magistrala międzymiastowa bez stacji dystrybucyjnej na obszarach wiejskich ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.