Do końca lutego będzie trwać kontraktacja buraków cukrowych w Cukrowni Dobrzelin. Do zakontraktowania jest 515.000 ton surowca o polaryzacji 16 proc., przy średnim plonie 62 tony z hektara.

Kampania buraczana 2017. Fot. Dorota Grąbczewska

Cena pozostanie na ubiegłorocznym poziomie: 26,29 euro za tonę zakontraktowanego oraz 40 zł za każdą tonę ponad kontraktację.

– Opłacalność buraka cukrowego nie spadła, co sprawia, że jest zainteresowanie rolników jego uprawą. Wprawdzie część mniejszych plantatorów zawiesiła produkcję, ale ich limity przejmą inni plantatorzy – mówi Janusz Gruszczyński, kierownik ds. surowcowych w Cukrowni Dobrzelin.

Kiedy planowo ma ruszyć kampania oraz jakie działania planuje podjąć cukrownia, aby rolnicy zabezpieczali buraki odbierane w grudniu przed mrozem – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

2 komentarze

  1. Śmiech na sali z tymi burakami jeszcze te 40 złotych trzeba było pogrubioną napisac

  2. Plantator

    Burak po wejściu Polski do Unii kosztował 260 zł za tonę a dzisiaj mam rozliczenie i jest zapłacone po 100 zł. Więc nie pisz bzdurnych wiadomości REDAKTORKU ŁOWICZANINA, że opłacalność nie spadła!!!!! Saletra kosztowała 300 zl wtedy a dzisiaj kosztuje 1300, to o czym mówimy. Nienawidzę jak ktoś kłamstwo pisze.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.