“Nie sprzedaję – reklamuję” oraz “nie sprzedaję, lecz kupiłem taką ilość, która teraz leży w zaparkowanym samochodzie” – to częste tłumaczenia osób, które bez pokrycia opłat za miejsce sprzedają swoje produkty. Dziś (20 września) na targowisku miejskim w Głownie prowadzone były kontrole nielegalnego handlu.

Kontrola przy targowisku miejskim w Głownie.

W prowadzonych działaniach uczestniczyli pracownicy MZK oraz funkcjonariusze policji. Tego dnia udało się namierzyć 7 osób, które w pasie zieleni przy ul. Kilińskiego prowadziły nielegalną sprzedaż lub – jak twierdziły – reklamowały swoje produkty bez uiszczenia opłaty za miejsce.

Samochody ciężarowe nierzadko parkują w pasie zieleni przy targowisku.

Niektórzy podkreślali, że chcieliby to zrobić, ale w przestrzeni targowiska brakuje wolnych miejsc do sprzedaży. Zdaniem osób kontrolujących takich miejsc jednak nie brakuje.

Puste miejsca na targowisku miejskim w Głownie. Sprzedający twierdzą, że nie są one dla nich atrakcyjne, bowiem kupujący tu nie zaglądają.

Więcej o dzisiejszych działaniach na targowisku przeczytasz w najbliższym numerze “Wieści z Głowna i Strykowa” – 26 września.

W prowadzonych kontrolach wzięła udział policja.

21 komentarzy

 1. W Stanach kiedy dziecko otwiera stragan z lemoniadą to policjanci mu pogratulują za to, że chce sobie dorobić, a w Polsce temu dziecku jeszcze mandat wlepią 😀

 2. Śmiech k na sali. 1. W jakim celu jest płot wokół targowiska? Czy tam są zwierzęta, które wybiegną na ulicę? To zwiększa koszty. 2. Targowisko powinno być udostępnione przez miasto, a opłata powinna być zminimalizowana do kilku złotych, żeby pokryć tylko koszty sprzątania. 3. Każdy powinien mieć prawo handlować gdzie chce. Nawet na chodniku. Czemu? Bo to jest wolność. Chcę coś kupić – to kupuję, a nie będę zap. na drugi koniec miasta. Obywatel powinien być zmotywowany (Ustawa Wilczka) do kręcenia biznesu, a nie zniechęcany. Miasto powinno wspomagać lokalną produkcję, zamiast tej z supermarketów. Przejedź się na zachód, zobacz rynki. Nie te w supermarketach, a te pod halami (NL, F, DE, B, I, CH). To, że ktoś 150kg ziemniaków sprzeda bez podatku czy bez opłaty targowej to jest k wstyd, żeby takimi p…dołami policja się zajmowała. A panowie policjanci powinni się rosyjskiego nauczyć i chachłów mieć na oku (ganianie maszyn za kordon, cigarjety i drugije) lub w sztuce 1 na tydzień z każdego komisariatu powinni być zbierani autobusem z powiatu/województwa i siedzieć na kordonie/tamożni/granicy z Niemcami i sprawdzać kontenery, które z Wietnamu, Bangladeszu i Chin, przez Rotterdam i Hamburg trafiają do Polski. Przynajmniej mieliby urozmaiconą pracę i mieli obycie między ludźmi. Przykład: Wólka Kosowska i Nyolcker w Budapeszcie. Cała Azja się z Was śmieje. Dziękuję.

  • A jak chcesz prowadzić sklep to nie płacisz najemcy za najem? Tak samo z targowiskiem. Za darmo… Miasto musi mieć jakieś dochody, z czego? Chcesz handlować? To ponoś opaty za miejsce, proste.

 3. Niech się psy za złodzieji wezmą a nie

 4. Szkoda ze nie zatrzymali tych co fajkami handluja!!!

 5. Ludzie, przestańcie bredzić. MZK sama nie wie co mówi, pokazówkę zrobili i już wiele lat handlowałem na tym rynku i już zrezygnowałem. Rezerwacje są porównywalne do łódzkich tyle że w łodzi handel jest przez 6 dni w tygodniu, przebudowa targowiska bez konsultacji z handlującymi zrobiła swoje. To jest bubel za który biorą kupę kasy, a jak się chce coś sprzedać to trzeba stać między wejściami bo w innych miejscach pojawiają się co najwyżej spacerowicze. Udało się namierzyć 7 osób….!!!!!! przecież codziennie na pasach zieleni sprzedaje ok 40 osób!!!! Jak Wy ich kontrolowaliście!!!!! Sprzedajecie w rezerwacjach miejsca po 2,5 metra a ludzie stoją na 4m. !!!!Weźcie się za porządek na Tym rynku a nie za pokazówki. Podpowiem Wam rozwiązanie ” nie ma miejsc nielegalnych do handlu…. ale jeśli ktoś sprzedaje poza wyznaczonymi (zarezerwowanymi) miejscami płaci nie 10 a 50 zł, lub jeśli jest to parking 100 zł na legalu” zobaczymy komu się bedzie opłacało.

 6. Jak by komuś nie przeszkadzaly toalety to by problemu nie było..

 7. No tak lepiej zatrzymać kogoś kto handluje ziemniakami. Szacuneczek, nielegalny handel 😂

 8. Doprawdy sukces niesamowity. Lepiej zatrzymać babcię sprzedającą kwiatki, niż prawdziwych przestępców. Wyrazy uznania i gratulacje dla MZK. Wstyd i żenada.
  Pora się chyba wynieść z tej pożal się Boże osady, bo miastem tego nazwać nie można.

 9. W tym urzędzie komunalnym to wszystkich powinni po zwalniać i do szczoty na ulicę zamiatać a nowych ludzi przyjąć do biura przyjąć nowych ludzi przyjąć a kierownika trzeba wysłać na odchudzanie bo nawet przy łopacie puchnie bo jest wielkie ciele

  • Mam nadzieję, że ty drogi anonimie jestes idealny, nie masz żadnego syfu, zmarszczki, kilograma więcej lub mniej. Do oceniania wyglądu innej osoby pierwszy, brawo

  • “…nowych ludzi przyjąć do biura przyjąć nowych ludzi przyjąć…”- zaciął się?

 10. A co ciekawsze w ostatnim czasie złapali dilera prochów i dopalow na Glownie i co??? Wypuscili i dostał dozór policji !!!!

 11. Sukces. Łatwiej namierzyć handlarza pietruszką niż zanieczyszczających rzekę, spalających śmieci w piecach lub obcych wytwarzających tony odpadów.

 12. Boże, widzisz i nie grzmisz. Czy zarządca targowiska ma rozum i godność człowieka? Miejsca do handlu w takich habaziach, gdzie nawet pies z kulawą nogą nie zajrzy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.