Mateusz Zawistowski, znany jako Żabson, wystąpił 8 czerwca na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury na koncercie z okazji 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów – z 4 czerwca 1989 roku.


Wstęp na koncert był biletowany, a impreza rozpoczęła się około godz. 21. Problem z tym, że teksty padające z ust 25-letniego hiphopowego artysty mogły się nie podobać osobom, które szanują język polski. Czytelnik zwrócił nam uwagę, że na koncercie były dzieci w wieku około 10-11 lat i potem podśpiewywały teksty, w których były wulgarne słowa.

Czy zaproszenie Żabsona akurat z tej okazji było właściwe i jak organizatorzy wyjaśniają to, co się stało – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina., dostępnym dla chętnych także w wydaniu cyfrowym.

 

Czy zaproszenie Żabsona na koncert z okazji 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku było dobrym pomysłem?

Loading ... Loading ...

2 komentarze

  1. Ale to był w końcu koncert z jakiejś konkretnej okazji. Taki właśnie jest Łowicz. Ignoranci i buraki

  2. Żałosne

    I to jest właśnie to smutne i dziadowskie łowickie myślenie. Organizatorzy nie muszą się z niczego tłumaczyć. Dajcie dzieciakom i nastolatką się bawić od czasu do czasu jak chcą zamiast ciągle narzekać i zapraszać przedpotopowe zespoły na koncerty. Jeśli nikt nie zrobił nikomu fizycznej lub psychicznej krzywdy na tym koncercie to nawet nie ma o czym mówić. Dzieci są narażone na wulgarne słownictwo prawie wszędzie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.