Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu Jacek Kaniewski od 1 stycznia podwyższył wynagrodzenie 22 lekarzom pracującym na umowy o pracę, przeznaczając na to 295.000 zł w skali roku. Na podwyżki dla pozostałych 255 pracowników, które jeszcze nie weszły w życie, planuje wydać 394.000 zł.

Szpital w Łowiczu. fot. archiwum NŁ

Ta różnica – średnio więcej o około 1.117 zł bruttodla lekarza miesięcznie, a dla pozostałych o około 128 zł, spowodowała sprzeciw przedstawicieli trzech związków zawodowych: NSZZ Solidarność, Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych oraz Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Laboratoryjnej.  

– Podwyżki proponowane przez dyrektora dla pracowników z bardzo niskimi wynagrodzeniami wejdą w tzw. wyrównanie do minimalnego wynagrodzenia, które dyrektor i tak, z mocy prawa, ma obowiązek przekazać – podnoszą związkowcy, dodając, że w tak niskiej wysokości są one nie do przyjęcia.
We wspomnianej informacji jest też mowa o tym, że podwyżki zostały wprowadzone bez konsultacji ze związkami zawodowymi, czego wymagają Kodeks Pracy, ustawa o związkach zawodowych oraz Regulamin Wynagradzania w ZOZ w Łowiczu.

Jak wysokość podwyżek tłumaczy dyrektor – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

10 komentarzy

 1. Dlaczego co wypadek to przylatuje helikopter LPR i zabiera do Łodzi lub Skierniewic . Kogo te konowały leczą , no kogo ??

 2. Czytam “Biznesmena -chyba mu się marzy nim być i słabo mi się robi urwałeś się chyba z choinki ale w tym roku bo te bzdury które wypisujesz to naprawdę kosmos. Jacy oni biedni -proponuję iść po zasiłek do MOPS-u.
  A jeśli chodzi o odpowiedzialość to sama przekonałam się na własnej skórze-wypierają się wszystkiego jak żaba błota.Wydaję mi się ,że akurat w tym szpitalu niektózy lekarze nie mają pojęcia o leczeniu.Dlaczego mówi się o łowickimszpitalu -umieralnia.

 3. Biznesmenie, hasło ” trzeba się było uczyć ” świadczy o twojej tępocie. Informuję, że nie tylko lekarzami szpital żyje.Bez Pań pielęgniarek, Pań salowych i innych pracowników personelu średniego długo lekarze by nie pociągnęli. W przeciwieństwie do Pań pielęgniarek, które bez waszej pomocy minimum tydzień poprowadziłby oddział samodzielnie, a może i dłużej! Wszem i wobec wiadomo, że Panie pielęgniarki odwalają robotę na oddziale, a lekarze zadzierają nosa i zapominają, że to oni są dla pacjentów, a nie odwrotnie. Cóż, wykształcenie to nie wszystko najważniejsze jest dobre wychowanie.

 4. Lobby lekarskie działa. Dyrektorem jest zapewne lekarz. Każdy z nich uważa zapewne że pielęgniarki mozna zastąpić i że powinny zadowolić się tym co im dają. Już niedługo będą musieli albo szukać kadry za granicami albo płacić jak sobie bo kto chce to robić mogąc spokojnie pracować np w sklepie

 5. Zwolennik kary smierci

  Lekarz położna czy pielęgniarka salowa wszyscy powinni zarabiać duzoooo duzoooo więcej ważne że dyrektor w szpitalu ma pewnie że 20tys na. Miesiąc czy dobrze rzadzi czy nie zarabia tak samo a powinno być to zależne od wyników placówki

 6. Jak ma się odpowiedzialną pracę,to przede wszystkim trzeba być człowiekiem. Salowa,pod względem człowieczeństwa nie ustępuje lekarzowi. Natomiast to się tak nie da łatwo wszystkiego załatwić,bo różnica w wykształceniu,nie może być różnicą w traktowaniu potrzeb drugiego człowieka.

  Przecież lekrza to zawód z misją-więc chyba pieniądze nie powinny być wyznacznikiem.

  • Biznesmen

   Całkowicie się zgadzam

   • Biznesmen

    Ale powołaniem się nie najesz 😉 Pensja lekarza stażysty (rok po studiach) to 1400zł netto, lekarza rezydenta (6 lat po studiach) to 2100zł netto. Wynagrodzenie specjalisty nie jest regulowane przez ministerstwo, ale pensja około 3000zł netto. Dla porównania najniższa pensja w IKEA to 3200zł brutto 😉

 7. Biznesmen

  Trzeba się było k**wa uczyć. Jak ma się odpowiedzialną pracę, za swój błąd odpowiada się majątkiem to i należy się wysokie wynagrodzenie. Przecież salowa, nie będzie zarabiała tyle co lekarz….

  • O czym Ty,, biznesmenie” mówisz ? KTÓRY pytam się- lekarz -odpowiedział swoim majątkiem za jakikolwiek błąd ? Który w ogóle poniósł konsekwencje swojego błędu? I nie wyrażaj się ,bo i tak nie dodasz sobie powagi gimbusie!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.