Złe wiadomości docierają ze zgrupowania polskiej reprezentacji piłkarskiej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem Euro 2016. Wiele wskazuje na to, że kontuzja wykluczy z udziału w turnieju pochodzącego z Łowicza – Macieja Rybusa.

 

Rybus na zgrupowanie kadry w Arłamowie dotarł w ubiegły czwartek, ale już wówczas narzekał na uraz barku, który uniemożliwiał mu branie udziału w treningach. W sobotę opuścił zgrupowanie. Niestety, badania wykazały, że uraz jest znacznie poważniejszy niż to się początkowo wydawało. Szanse, że piłkarz wystąpi na najważniejszej w tym roku piłkarskiej imprezie są niewielkie. Wcześniej, kontuzja wykluczyła z udziału w turnieju Pawła Wszołka. Z urazem zmagał się też Grzegorz Krychowiak, ale w jego przypadku rokowania są znacznie bardziej optymistyczne i prawdopodobnie wykuruje się do pierwszego spotkania.

 

27-letni dziś Maciej Rybus przygodę z piłką zaczynał w łowickim Pelikanie. Obecnie reprezentuje barwy Tereka Grozny. Zagrał już w finałach mistrzostw Europy 4 lata temu w zremisowanym spotkaniu przeciwko Grecji.

 

Aktualizacja

 

Niestety, potwierdziły się pesymistyczne rokowania i Maciej Rybus nie pojedzie na Euro 2016, z powodu kontuzji barku. Piłkarz sam ponformował o tym na oficjalnym profilu na Instagramie.

(tm)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.