W czwartek, 14 listopada, Łowicki Ośrodek Kultury będzie gościł uczestników konwentu beneficjentów ogólnopolskiego programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne”. – Jest to dla nas miłe zaskoczenie, gdyż naszą instytucję wytypowało Narodowe Centrum Kultury z Warszawy – mówi dyrektor ŁOK Maciej Malangiewicz.

Kino Fenix, fot. arch. NŁ
Kino Fenix, fot. arch. NŁ

 

– Realizowaliśmy w tym roku dwa projekty współfinansowane przez nich i wypadliśmy bardzo pozytywnie. Stąd propozycja byśmy pochwalili się swoją działalnością szerszej grupie osób. Wiedzą, że jesteśmy bardzo aktywni w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, mamy silną markę kinową, działalność wydawniczą i koncertową. Wzorowo współpracujemy z „trzecim sektorem” – dodaje dyrektor.

Rolą konwentu jest podnoszenie kompetencji dyrektorów i pracowników instytucji kultury, jak też wymiana doświadczeń pomiędzy podmiotami biorącymi udział w programie.Takie spotkanie może być szczególnie cenne dla ośrodków i instytucje, które dopiero zamierzają do niego aplikować. – My pokażemy że warto – podkreśla Maciej Malangiewicz.

Podczas panelu w godz. 11-12 zespół ŁOK opowie o swoich sukcesach, ale też problemach.

Przypominamy beneficjentów projektu „Od Was dla Was” w ŁOK, który został sfinansowany z programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne”.

ŁOK: Kto zgarnął grant na autorski projekt?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.