Współczesną wersję Kopciuszka, w której kluczem do serca księcia był prawidłowo rozwiązany test wiedzy i jego weryfikacja grafologiczna, wystawili dzisiaj, 12 października, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 dla swoich uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Historia związana z przedstawieniem jest jednak dużo ciekawsza. Nauczycielki Anna Śnieguła i Małgorzata Dolińska, powiedziały nam, że ewaluacja przeprowadzona wśród uczniów szkoły wykazała, że stosunkowy niewielki nacisk kładą oni na pracowitość.

Dlatego też zespół humanistyczny, tworząc plan pracy, wpadł na pomysł, by zaproponować uczniom przedstawienie z morałem. Nowy scenariusz zakładał, że książę w poszukiwaniu wybranki swego serca przeprowadzi wśród okolicznych panien test wiedzy. Ta, która rozwiąże go najlepiej zostanie jego żoną i razem będą panować. Do konkursu przystąpił m.in. Kopciuszek oraz jego złe siostry. Około północy Kopciuszek znika, a aby odnaleźć dziewczynę która odpowiedziała bezbłędnie na wszystkie pytania, książę musi przeprowadzić wśród panien ekspertyzę pisma. Dzięki niej odnajduje Kopciuszka i żyją razem długo i szczęśliwie.

Taka wersja bardzo spodobała się uczniom, którzy nagrodzili ją gromkimi owacjami. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszyscy nauczyciele, pracownicy obsługi oraz goście otrzymali po róży.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.