Z powodu prowadzonych prac związanych z naprawą nawierzchni na 381 kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania, utworzył się w tym kierunku gigantyczny korek. Strażacy rozdają wodę kierowcom.

Fot. OSP KSRG Łyszkowice

Po otrzymaniu informacji z Centrum Zarządzania Kryzysowego, wójt gminy Łyszkowice Adam Ruta w trybie alarmowy skierował jednostki OSP Łyszkowice i Czatolin na autostradę, by rozdawały wodę kierowcom. Wcześniej nawiązał kontakt ze sklepem, aby strażacy mogli ją bez ograniczeń pobierać.

Według informacji, które przekazał nam Adam Ruta, utrudnienia mogą potrwać jeszcze okoły godzin.

Udało nam się ustalić, że utrudnienia są związane z usuwaniem skutków wczorajszego zdarzenia z udziałem ciężarówki, która zjechała do rowu. Doszło wówczas do uszkodzenia konstrukcji autostrady, która dzisiaj jest naprawiana.

Spowodowało to poważne utrudnienia w ruchu dla kierowców podróżujących w kierunku Poznania, którzy na długi czas utknęli w korkach. Doszło też do pożaru jednego ze stojącym w nich samochodów, ale dzięki obecności strażaków na miejscu, sytuacja szybko została opanowana i nikt nie ucierpiał.

12 komentarzy

 1. Ludzie jesteście żałośni. A większość tych komentarzy piszą pewnie kontrkandydaci w wyborach którzy chcą się dopchać do koryta i piszą wszystko aby oczernić przeciwnika. Prawda jest taka że nikt z nich nie pomyślał by nawet o tym aby taką wodę dać ludziom. Korki są tam często ale nie zawsze jest taki upał i nie zawsze korki mają taką przyczynę jak tamtego dnia. Tych samochodów było kilkaset więc niemożliwe aby każdemu dać butelkę wody. Brawo dla strażaków dla Wójta i zarządzania kryzysowego za szybką i sprawną reakcje. Postawa godna naśladowania.

 2. Tam korki są prawie co dzień,ciekawe czy w następnych dniach strażacy będą rozlewać wodę?Niezły chwyt na kampanię wyborczą.Niektórzy nawet diabłu wylizaliby tyłek byle zostać przy korycie.

  • A czy Michał P ,ten dzielny strażak to nie syn pani sekretarz Ewy P.(od wójta)? A skąd natychmiast pojawiły się materiały dziennikarskie ze zdjęciami (ustawka?)

 3. Podobno rozlewali wodę do kubków (ciekawe czy czystych?).Wójt sknera zamiast rozdawać wodę w butelkach zaoszczędził,a gdzie higiena?

 4. Dlaczego nie odpinają barierek i nie wypuszczają ludzi z pułapki??? To CUD , ŻE JESZCZE NIKT NIE UMARŁ STOJĄC W KORKU W ROZGRZANYM AUCIE!!!!!!

 5. Jak zwykle strażacy muszą większość nietypowych sytuacji załatwić, najlepiej za darmochę.
  Uczestniczy w tym porządny komendant ŁKP, a obecnie wójt gminy Łyszkowice.
  Ponieważ niektórzy policjanci prowadzą ochronę bandytów ORMO z Bochenia za naszą kasę.
  Czyli nasze podatki. Czy to jest zgodne z zasadami współżycia społecznego – Panie dzielnicowy Karasek.

 6. Trochę za późno pisać żeby nauczył się najpierw “jeździć rowerem za krowami”
  Jakby się tak nie spieszył i nie gadał przez telefon to by zdążyła.
  A tak mandat i blacharz i naprawa autostrady. Che, che, che.