W najbliższą niedzielę, 4 września wprowadzona zostanie kolejna w tym roku korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów. Będzie obowiązywać do połowy października.

Łowicz Główny, peron nr 1
Łowicz Główny, peron nr 1

Konieczność wprowadzenia zmian w rozkładzie PKP tłumaczy nieustającymi remontami infrastruktury kolejowej oraz chęcią dopasowania rozkładu jazdy do potrzeb pasażerów. Przywrócone też zostaną pociągi zawieszone na czas wakacyjnych remontów.

Od 4 września Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie obsługiwała na odcinku pomiędzy Łowiczem a Łodzią Kaliską łącznie 29 połączeń – oczywiście w obydwie strony. To o pięć połączeń na dobę więcej niż dotychczas. Z Łowicza do Łodzi Kaliskiej w pracujące dni tygodnia będzie można dojechać 14 pociągami, najwcześniejszy odjedzie z Łowicza o godz. 4.30 by dojechać do Łodzi o godz. 5.38. Ostatni pociąg odjedzie natomiast o 22.27 by dotrzeć do Łodzi Kaliskiej po 1 godzinie i 10 minutach.

Koleje Mazowieckie nie przewidują dużych zmian w rozkładzie swoich pociągów na linii obsługującej ruch pomiędzy Łowiczem a Warszawą. – Zmiany owszem są, ale nie są poważne – powiedziała nam Jolanta Maliszewska z biura rzecznika prasowego spółki Koleje Mazowieckie. Przewoźnik podkreśla jednak, że warto przed planowaniem podróży po 4 września sprawdzić nowy rozkład jazdy.

Więcej w najbliższym NŁ.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.