Przedświąteczne wyjazdy oraz dużo większy niż zazwyczaj ruch samochodów ciężarowych TIR jest powodem korków powstających na drogach krajowych przechodzących przez Łowicz.

 

Kierowcy mogą też mieć trudności z wyjechaniem na te drogi z ulic podporządkowanych, szczególnie tam, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej, np. z ulicy Blich na obwodnicę.

Wyjątkowo duży ruch samochodowy odbywa się ulicą Poznańską – szczególnie w stronę Warszawy. Kierunek w stronę Poznania jest znacznie mniej oblegany. Korki powstają m.in. na światłach sygnalizacyjnych na skrzyżowaniu Poznańskiej z Armii Krajowej w Łowiczu. Sznur stojących samochodów kierujących się w stronę Warszawy sięga nawet za wiadukt nad ulicą Seminaryjną.

Trudna sytuacja jest też na drodze krajowej numer 14, szczególnie od mostu na Bzurze w kierunku skrzyżowania z ul. Poznańską. Sznur stojących przed tym skrzyżowaniem samochodów okresowo sięga nawet za wspomniany most.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Ponadto można spodziewać się wielu patroli z miernikami prędkości. Każdy z nich będzie też wyposażony w alkosensor.

Zakaz ruchu TIR-ów po drogach publicznych będzie obowiązywał dopiero 3 kwietnia w godzinach od 18.00 do 22.00 oraz przez dwa kolejne dni (4 i 5 kwietnia) w godzinach od 8.00 do 22.00.

((mak))

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.