Burmistrz Stryków poinformował właśnie o pierwszym przypadku wystąpienia koronawirusa na terenie gminy Stryków, który potwierdziła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zgierzu. 

W informacji tej Witold Kosmowski dodaje, że według obowiązujących procedur prawnych, to nie samorząd, ale Sanepid sprawuje bezpośredni nadzór nad osobami, które poddane są izolacji lub kwarantannie. Dane personalne tych osób, ani miejsca ich przebywania nie są przekazywane ze PSSE do urzędu miasta.  

 

8 komentarzy

 1. W Łęczycy też jest

 2. Obym się mylił

  Jeśli nie wstrzymają zakładów pracy magazynowych w Strykowie to niebawem bedziemy mieli wysyp zarażonych. Co z tego, ze pozamykali szkoly, jak rodzice zniosą zaraze z pracy.. Nigdy tego nie opanują przy takich działaniach. 😷

 3. Właściciela zgubionych kluczy w łowiczu ,odbiór 729 277 200

 4. UCZESTNIK CZATU

  to musi się zgłosić do gis w Zgierzu

 5. To niech się modli

 6. A jeśli ktoś miał z tą osobą kontakt

  • YoungKing

   Na pewno ktoś miał kontakt z osobą zarażona wirusem. Logiczne jest, ze ona od kogoś się nią zaraziła. To jeden przykład statystyczny, trzeba się zastanowić, ile jest ludzi, którzy są zarażeni, ale nikt nie ma o tym pojęcia. Czesto oni sami tez. Co się dzieje poza statystykami? Chyba nie chcemy wlecieć. Trzeba jednak zachować zimna krew i postępować zgodnie z przyjętymi zasadami bezpieczeństwa, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zarażenia się COVID-19. Dziwi mnie fakt, ze w takiej sytuacji, gdzie jesteśmy całkowicie bezbronni w obliczu pandemii, wciąż aktywnie zarządzane są zakłady pracy, magazyny, w których aż roi się od różnych zarazków i bakterii. Jeśli będziemy reagować tak jak do tej pory, to zle wróży na przyszłość nie tylko narodu Polskiego, ale całego Świata. Dlatego apeluję, aby zachować zdrowy rozsądek, nie wychodzić z domu,jeśli nie ma takiej potrzeby. Bo naprawdę nie zdajemy sobie sprawy z tego, z czym mamy do czynienia. Bagatelizując problem z pewnością go nie rozwiążemy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.