Koronawirus w powiecie łowickim, nadal szczęśliwie nie został potwierdzony. Weekend nie kończy się jednak tylko dobrymi wiadomościami.

O godz. 21.00 dowiedzieliśmy się, że wzrosła liczba osób objętych kwarantanną z 7 do 12.  Te pięć nowych osób, objętych środkiem zapobiegawczym, miało w ostatnich dniach kontakt z osobą zakażoną koronawirusem w Łodzi. 

Dobrą wiadomością jest też opuszczenie szpitali przez dwie osoby, które miały objawy przeziębienia i podejrzewane były o zakażenie się koronawirusem. Ostatecznie te podejrzenia się nie potwierdziły o czym już pisaliśmy.

Inną dobrą wiadomością jest to, że 18 osób jest objętych dozorem epidemicznym, liczba ta wzrosła tylko o jedną osobę.

9 komentarzy

 1. Nie ma się co dziwić lekarz też człowiek i się boi aby się nie zarazić ,słychać z całej polski ,że szpitale maja duże braki w środkach ochrony a pan premier mówi przed kamerami,że mamy pod dostatkiem środków ochrony, to ktoś tu kłamie

  • Czy powinni dowozić w pierwszym rzędzie środki ochrony do szpitali w których nie ma pacjentów? To właśnie te szpitale podnoszą larum. Dostawy do wszystkich szpitali zakaźnych są przewidziane na dzisiaj.

 2. Tytuł wprowadza w błąd, sugerując że jest faktycznie zakażenie w powiecie.

  • Idą w tą samą stronę co kozaczki, pudelki itp. Walnąć sensacyjny tytuł niezwiązany z treścią. Można np. rzucić tytuł “Masowe kradzieże rowerów w okolicach Łowicza”, a w treści napisać, że tych kradzieży to nie ma, tylko jednemu podpitemu facetowi kumple schowali rower pod sklepem. Słabe, ale w tym kierunku idą media.

 3. Tak czlowiek się czuje w czasie grypy, a wirus grypy też teraz panuje. Nie zapominajmy o tym!

 4. Ze wszystkim się zgadzam poza tym , ze płuca mogą bolec….

 5. Nie powiedziała bym ze lekarze mają podejście profesjonalne.od środy mam temperaturę 38.5 ciężka do zbicia. Kaszel straszny. Ból głowy i mięśni ze z łóżka nie wychodzę. Nie wróciłam zza granicy ale nie wiadomo z kim mijamy się na ulicy.i to mnie nie kwalifikuje do badania.wczoraj dziś bolą płuca cięższy kaszel…dwie wizyty u lekarza…dostałam flavamed max. Gratulacje dla sluzby zdrowia.

  • Każdy hipochondryk uważa, że lekarze nie mają profesjonalnego podejścia i właśnie jego nie traktują z należytym zainteresowaniem. A podane symptomy tylko znacznie podnoszą prawdopodobieństwo, że to nie jest żaden koronowirus. Nawet laik może to sprawdzić na wiki. Tutaj już szybciej wchodzi w grę nozofobia.

  • Co Ty bredzisz jedź do łodzi do szpitala epidemiologicznego i w ciągu 3 godzin masz wynik na koronawirusa

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.